Jak twierdzi w rozmowie z amerykańskim portalem były szef placówki CIA w Moskwie Daniel Hoffman, dni Władimira Putina są już policzone. Wymienia on też trzy nazwiska najbliższych przyjaciół rosyjskiego dyktatora, którzy zwrócą się przeciwko niemu.

Hoffman uważa, że przeciwko prezydentowi Rosji zwrócą się jego najbliżsi współpracownicy. Wymienia on też trzy nazwiska potencjalnych „katów” rosyjskiego zbrodniarza.

- Współpracownicy prezydenta Rosji Władimira Putina zwrócą się przeciwko niemu, gdy tylko poczują się niezadowoleni z zajmowanych pozycji albo postępów inwazji na Ukrainę. Jego dni są policzone - powiedział Hoffman w rozmowie z portalem dailybeast.com.

Jak dodaje, odbędzie się to „w głębokiej tajemnicy, aby Putin nie odnalazł ich i nie zabił pierwszy”.

Jako potencjalnych zamachowców Hoffman wymienia Nikołaja Patruszewa, sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Aleksandra Bortnikowa, szefa FSB, czy ministra obrony Siergieja Szojgu.

- Patruszew jest prawdziwym złoczyńcą. Nie jest lepszy od Putina – mówi były szef placówki CIA w Moskwie.

- Ponadto jest bardziej przebiegły i powiedziałbym, bardziej podstępny niż Putin – dodaje.

Warto przypomnieć, że wszyscy wymienieni przez Hoffmana potencjalni kaci Putina należą do grona kluczowych "siłowików", czyli byłych wojskowych zajmujących obecnie stanowiska polityczne. Co także interesujące, cała ta grupa jak i poszczególni jej członkowie stają się od jakiegoś czasu rosnącym zagrożeniem dla dotychczas prawie nieograniczonej władzy Putina.

Jak dalej podają niektóre media, cała atmosfera zbliżającego się zamachu nabiera tempa w związku z coraz częściej pojawiającymi się plotkami na tama coraz gorszego stanu zdrowia Putina.