Jak oznajmił minister Szczucki wspomniane zawiadomienie zostanie złożone jeszcze dziś w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie oraz w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Sprawa dotyczy projektu ustawy wiatrakowej skonstruowanej przez Koalicję Obywatelską oraz Trzecią Drogę.

„Kiedy ten projekt się przeanalizuje to tam zawarte są bardzo ryzykowne przepisy usytuowania wiatraków, które mogą być budowane bardzo blisko gospodarstw domowych, a nawet mowa jest o wywłaszczaniu terenu pod budowę wiatraków” – mówił szef resortu edukacji i nauki.

Krzysztof Szczucki podkreślił, że istniej konieczność, aby „służby sprawdziły kto stoi za tą ustawą”.

„Proces legislacyjny musi być transparentny, a PO ogłaszała w kampanii likwidację CBA – takie służby są bardzo potrzebne ponieważ chronią interes Polski” – mówił minister Szczucki.

Jak przypomniał z kolei, również obecny na konferencji prasowej poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski, w 2014 roku prezes NIK pisał o „modelu korupcyjnym stawiania wiatraków, gdzie masa ludzi nielegalnie zarabiała na takim procederze”.

„Ta ustawa, którą chce wprowadzić PO jest uderzeniem w polską wieś i rolników. Mamy do czynienia z ogromną aferą, a my się na to nie godzimy” – powiedział Janusz Kowalski.