21.03.16, 09:45

Sąd nad Amber Gold-Matecznikiem Platformy przerywa bomba

Proces ws. afery Amber Gold miał rozpocząć się dziś o godz. 9, jednak policja nakazała ewakuację z Sądu z powodu alarmu bombowego. Proces ma się rozpocząć o godz. 11. 

- Ewakuacja budynku sądu musi być przeprowadzona ze względu na anonimową informację o podłożonej bombie - powiedziała sędzia prowadząca proces. W związku z tym rozpoczęcie procesu w sprawie Amber Gold jest przesunięte na godzinę 11 - dodała

Według prokuratury małżeństwo, które stoi za piramidą finansową Marcin i Katarzyna P., oszukało niemal 19 tys. osób 
na kwotę ponad 850 mln złotych. 

Marcin P. ma postawione cztery, a jego żona Katarzyna P. - dziesięć zarzutów. Są oskarżeni między innymi o oszustwo znacznej wartości, pranie brudnych pieniędzy i fałszowanie dokumentów. Dziś, a także na drugiej zaplanowanej rozprawie, w czwartek, oboje mają zostać przesłuchani. 

Prokuratura wnioskowała o przesłuchanie 430 osób. Liczba ta może być większa, bowiem obrońca Marcina P. zwrócił się do sądu o przesłuchanie kolejnych pokrzywdzonych. Afera wybuchła latem 2012 roku. Łącznie w aferze Amber Gold poszkodowanych zostało około 19 tysięcy osób, które zainwestowały ponad 850 milionów złotych. 

W gdańskim sądzie będą dziś obowiązywać szczególne procedury bezpieczeństwa. 

tg/wp.pl

<<< ZOBACZ KONIECZNIE CO DUCH ŚWIĘTY MÓWI DO ... POLSKIEGO KOŚCIOŁA! >>>

Komentarze

anonim2016.03.21 9:50
Patryk Vega robi "Służby specjalne" 2.0? Sprawdza wątki ze scenariusza?
anonim2016.03.21 10:16
Sąd nad Amber Gold-Matecznikiem Platformy To ciekawe kiedy będzie sąd nad matecznikiem PIS czyli SKOKami
anonim2016.03.22 4:49
Nic tylko wyłuskać świadków koronnych i po nitce dojść do samej peowskiej wierchuszki. Od lat wiadomo, że to żadna partia tylko Przestępcza Organizacja, a teraz jest okazja aby wreszcie z tym skończyć i odesłać ją do kryminałów.