Warto też przypomnieć, że projekt ustawy „Stop LGBT”, przewidujący m.in. zakaz tzw. Parad Równości, uznał on rok temu za "niedopuszczalny, nieskuteczny i szkodliwy", a w kwietniu 2021 roku oświadczył, że jest zwolennikiem paszportów szczepionkowych, dodając jednocześnie, że wie, iż oznaczają one „dyskryminację osób, które nie chcą się szczepić".

- "Cieszy mnie, gdy istotne funkcje pełni człowiek otwarcie mówiący o swoim wyznaniu, swojej religii, swoim światopoglądzie. Hinduista, Żyd, wyznawca islamu, buddysta czy chrześcijanin - łączy nas wiara w coś ponad nami, jakiś głębszy cel czy sens. Gratulacje dla Rishiego Sunaka" – napisał publicysta.

Rishi Sunak w czwartek został wybrany na szefa rządzącej Partii Konserwatywnej, co oznacza, że zostanie on premierem Wielkiej Brytanii.

Sunak z pochodzenia jest urodzonym na Wyspach Hindusem i praktykującym hinduistą.

- Jako wyznawca hinduizmu co tydzień chodziłem do świątyni – powiedział w 2019 roku na antenie BBC.

Warto dodać, że w roku 2017 po wyborach złożył on przysięgę w parlamencie na hinduski tekst religijny Bhagavad Gita.

Komentując dalej sprawę Wielkiej Brytanii i Sunaka, Terlikowski stwierdza, że kraj ten „jest już społeczeństwem wielokulturowym i wieloreligijnym, postchrześcijańskim raczej niż chrześcijańskim".

Dalej Terlikowski wieszczy, że "Polska też stanie się dokładnie takim miejscem".

- "Może zajmie nam to jeszcze kilkanaście, może kilkadziesiąt lat, ale też tak będzie. Ten proces, jak się zdaje, jest nieunikniony. A tym, co trzeba zrobić, jest nie tyle przestrzeganie przed nieuchronnym, ile mądre przygotowanie. Zarówno polityczne, jak i religijne" – pisze Terlikowski.