Foto: https://unsplash.com/photos/atsUqIm3wxo

Hollywood zawsze miało słabość zarówno do klasycznych, jak i mniej tradycyjnych filmów drogi. Niektóre stały się niezapomniane dzięki temu, co przedstawiały, inne charakteryzował duch filmu i reprezentacja jednego pokolenia. Gdzie możesz oglądać te filmy online za darmo? Ale bądźmy w porządku. Zanim zaczniesz oglądać najlepsze filmy drogi, oto kilka wskazówek, których zdecydowanie nie możesz przegapić.

 Easy Rider (r. Dennis Hopper, 1969)

Foto: csfd

Dwaj przyjaciele Wyatt / Peter Fonda) i Billy (Dennis Hopper) zbierają pieniądze na narkotyki, kupują motocykle i postanawiają zwiedzać Amerykę. Jest to niezależny film z budżetem zaledwie 340 000 dolarów i sprzedażą 40 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Przełomowa twórczość światowego kina charakteryzuje się podejściem bez reguł. Film Dennisa Hoppera przez dziesięciolecia zmienił sposób kręcenia kolejnych filmów. Film został zakazany w ówczesnej Czechosłowacji.

 Thelma & Louise (r. Ridley Scott, 1991)

Foto: csfd

To niezwykłe stwierdzenie o dzisiejszym świecie, wolności i relacjach między mężczyznami i kobietami. Thelma i Lousie to historia dwojga przyjaciół, którzy po niefortunnych wydarzeniach postanawiają uciec do Meksyku. Film jest klasycznym filmem drogi, odzwierciedlającym ideę upodmiotowienia kobiet w społeczeństwie.

Główni bohaterowie grali pierwotnie Meryl Streep i Goldie Hawn, ale ostatecznie zrezygnowali z projektu. Zastąpiły je znakomite aktorki Susan Sarandon i Green Davis. Co ciekawe, aktorki same wykonały wszystkie swoje akrobacje.

 The Motorcycle Diaries (r. Walter Salles, 2004)

Foto: csfd

23-letni Ernesto Che Guevara i jego przyjaciel Albert Granada wyruszyli w 8000-kilometrową podróż przez Amerykę Łacińską. Adaptacja pamiętników Guevary i książki Granady przedstawia nam apolityczną historię przyszłego kubańskiego rewolucjonisty.

 Little Miss Sunshine (r. Jonathan Dayton, Valerie Faris, 2006)