18.08.17, 17:17zdj. Youtube/ Telewizja Trwam

Abp Gądecki przekazał kondolencje rodzinom ofiar zamachu

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kondolencje rodzinom ofiar zamachu terrorystycznego w Barcelonie oraz wyrazy solidarności z poszkodowanymi.

"Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o zamachach terrorystycznych w Hiszpanii"- napisał hierarcha w liście do przewodniczącego episkopatu Hiszpanii, kard. Ricardo Blázquez Péreza.

W imieniu polskiego Kościoła arcybiskup Gądecki złożył wyrazy współczucia wszystkim tym, którzy we wczorajszych zamachach stracili swoich najbliższych. Hierarcha wyraził także solidarność z pokrzywdzonymi. 

"Modlimy się zwłaszcza w intencji zmarłych, prosząc Boga - za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej - o pokój wieczny dla nich"- pisze arcybiskup.

Przewodniczący KEP wskazał, że w ostatnich miesiącach i latach jesteśmy świadkami "zatrważających aktów przemocy, skierowanych wobec bezbronnych, często kobiet i dzieci".

"Nie chcąc dopuścić, aby ból zrodził nienawiść, modlimy się za tych, którzy dopuszczają się tych haniebnych czynów, prosząc dla nich o opamiętanie i nawrócenie"- napisał hierarcha.

JJ/PAP, Fronda.pl