21.08.21, 21:11fot. flickr.com/archidiecezja krakowska

Abp Jędraszewski do młodych: tylko Chrystus ma być naszym nauczycielem i mistrzem

Wzrastając pod krzyżem i doświadczając czułości Przenajświętszej Dziewicy, możemy stawać się w pełni ludźmi jakimi Pan Bóg chciał nas widzieć, gdy stwarzał pierwszych rodziców na swój obraz i podobieństwo – mówił na Śnieżnicy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. rozpoczynającej peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży.

Podczas przekazania symboli Światowych Dni Młodzieży arcybiskup powiedział, że przywołują one pamięć św. Jana Pawła II Wielkiego, który jako pomysłodawca i twórca tych dni, dał młodzieży krzyż i ikonę Matki Bożej Śnieżnej. Te dwa symbole, peregrynując przez cały świat, mówią o nadziei i zwycięstwie. Metropolita stwierdził, że na Śnieżnicy jeszcze bardziej wybrzmiewa przesłanie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie. – Radujemy się, ze te znaki są pośród nas i witamy je z czcią i radością. Za chwilę będziemy się modlić, by ich pielgrzymia droga wzbudzała radość, dawała nadzieję, pogłębiała wiarę, budząc entuzjazm – powiedział arcybiskup.

W homilii metropolita przypomniał słowa Jezusa, skierowane do słuchającego Go ludu: „Nie chciejcie, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus”. Powinny one rodzić pytanie „Kto jest moim autorytetem? Moim mistrzem?”. Arcybiskup stwierdził, że świat chce odchodzić od prawdy, objawionej przez Jezusa Chrystusa. – Wielu chce być naszymi mistrzami i nauczycielami. Wiecie o tym doskonale. Wystarczy sięgnąć do internetu, posłuchać idoli współczesnego świata. Każdy chce zawładnąć naszym sercem, sumieniem. Przy tym wmawiają nam, że wolny człowiek to ten, który całkowicie decyduje o sobie, realizuje siebie za wszelką cenę, nie patrząc na innych. W jakiejś mierze tworzy się bożka z własnego „ja” – zauważył. Wskazał, że głos sumienia i Ewangelia przestają być ważne, a świat podpowiada by biec za przyjemnością i realizować siebie. Za tymi idolami kryją się pustka i nieszczęście. – Świat chce nam wmówić różnych mistrzów i rozmaitych nauczycieli, chce nam powiedzieć „rób to co chcesz, a będziesz wolny”. Potem się okazuje jak ogromne zniewolenie się kryje za tym wszystkim – zauważył metropolita.

Przypomniał również, że Światowe Dni Młodzieży to zadanie, które Kościołowi rzucił św. Jan Paweł II. To dzieło jest skoncentrowane na tym, by młody człowiek umiał w swej wolności, w głębi sumienia odrzucić fałszywych nauczycieli i wybrać zwycięskiego Chrystusa. Jezus podążył drogą śmierci na krzyżu, okupując zbawienie niełatwym posłuszeństwem wobec Ojca. Dzieło Chrystusa w pełni ukazuje, że Bóg jest bogatym w miłosierdzie Ojcem. Metropolita przypomniał, że Światowym Dniom Młodzieży od początku towarzyszy krzyż, który przebył wszystkie zakątki świata i kontynenty. Klękało przed nim wielu ludzi, szukając nadziei, siły, prawdy o człowieku i prawdziwego szczęścia. Za krzyżem kryje się ofiarna i bezinteresowna miłość Boga do ludzi. Na tę miłość można odpowiedzieć tylko ofiarną i bezinteresowną miłością. W najwyższy i najpiękniejszy sposób dokonała tego Matka Zbawiciela, która z woli Ojca Świętego także stała się symbolem Światowych Dni Młodzieży. Maryja uczy czym jest wierność, poświęcenie, czułość i dobroć, potrzebne każdemu człowiekowi. – Wzrastając pod krzyżem i doświadczając czułości Przenajświętszej Dziewicy, możemy stawać się w pełni ludźmi jakimi Pan Bóg chciał nas widzieć, gdy stwarzał pierwszych rodziców na swój obraz i podobieństwo – wskazał arcybiskup. Zauważył, że w powołaniu na Boży obraz musi się kryć gotowość do pięknej miłości.

Jan Paweł II dając młodym krzyż i obraz Matki Bożej wiedział, że te symbole potrafią dotrzeć do młodzieży. Kościół niosąc te znaki rozgłasza prawdę o krzyżu i Matce Najświętszej. Benedykt XVI odwołując się do doświadczenia Kościoła powszechnego, przywołał obraz Japonii. Chrześcijaństwo, przyniesione tam przez św. Franciszka Ksawerego, spotykało się wciąż z odrzuceniem. Po pierwszym okresie rozkwitu wiara w Chrystusa została przeniesiona do podziemi. Po 250 latach misjonarze powrócili do Japonii i spotkali tam wielu katolików, którzy żyli bez kapłanów i sakramentów. Ostatni z kapłanów Mancio Konishi, który zginął śmiercią męczeńską, wskazał na trzy kryteria, dzięki którym będzie można rozpoznać prawdziwych misjonarzy Kościoła. Mają oni żyć w celibacie, mówić, że głową Kościoła jest papież i przyniosą ze sobą obraz Matki Bożej. – Sami wiecie jakie to ważne, by mimo nacisków świata, Kościół nie wyrzekł się swego wielkiego skarbu, jakim jest życie kapłanów w celibacie i jak istotną rzeczą jest by kochać Matkę Najświętszą, mieć ją w swym sercu i modlić się do niej, biorąc często do ręki różaniec. To są znaki, po których nas będą rozpoznawać. Znaki, które stanęły dzisiaj pośród was, młodych, jako znaki Światowych Dni Młodzieży, przy których macie się jednoczyć – stwierdził metropolita. Przypomniał, że ikona Matki Bożej Śnieżnej jest bardzo bliska papieżowi Franciszkowi, który modli się przed jej wizerunkiem przed każdą pielgrzymką. Arcybiskup przywołał także postać patrona dnia, św. Piusa X, którego hasło pontyfikatu brzmiało „Odnowić wszystko w Chrystusie”. – Odnowić wszystko w Chrystusie, by On i tylko On był naszym Nauczycielem, naszym Mistrzem, Tym, który pokazuje sobą kim jest nasz Ojciec w niebie – zakończył metropolita.

Galeria zdjęć - ZOBACZ

 

mp/diecezja.pl

Komentarze

Święta Racja Abp. Jędraszewski2021.08.22 23:21
"TYLKO POD TYM KRZYŻEM !--- TYLKO POD TYM ZNAKIEM!---- POLSKA JEST POLSKĄ--- A POLAK---- POLAKIEM! ...... BEZ BOGA NI DO PROGA"! ------NIE MA INNEJ OPCJI!... TO JEDYNA PRAWDA!
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.08.22 19:36
Mój ulubieniec 🥰. Dzięki niemu ludziom czy się otwierają...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.22 19:05
dziękuję Ci Abp. Jędraszewski za odwagę i honor w bronieniu tego co ma znamiona miłości Boga do ludzi. Jako żyd tego nie kumam może kiedyś to zrozumiem, dziś dla mnie liczą sę szekle, szlalom :D
Jan Maria2021.08.22 12:09
Dla takich "pasterzy" jak Jędraszewski warto przywrócić imprezy z lwami i katolikami. Narodowy stoi pusty....
A ponoć XXI wiek mamy2021.08.22 19:08
era latania w kosmos, a ty gnido byś mordował jak dwa tysiące lat temu, jesteś dowodem na to że człowiek w swojej pysze nie zmienił się od początku, "morderca"!!!!
mistrz2021.08.22 11:05
Czyżby ojciec Jędraszewski namawiał do omijania kosztownych pośredników, takich jak on sam?
Anonim.2021.08.22 10:56
Nauczyciele w szkołach powinni podac abp do sądy za znieslawienie.
KleroBłazenChoryNaŁebBredziMamrotliwie2021.08.22 10:37
Oderwany od rzeczywistości od 70 lat, stary pierdzioch-sklerotyk w złotym peniuarze. Co ta klesza kreatura ma do powiedzenia współczesnej młodzieży, poza recytacją kato-bzdetów, wyimków z nadjordańskich klechd i mamrotania frazesów?
Anonim2021.08.22 9:08
Abp Jędraszewski, to taki polski talib
Andrzej2021.08.22 10:57
Niedouczony matoł.
Anonim2021.08.22 12:19
Matoł z pewnością ale szkoły jednak jakieś kończył. Widać że tytuł "profesor nauk teologicznych" to kpina z nauki ale jednak sformułowanie "uczony matoł" będzie bardziej trafne.
ela pawlowska2021.08.23 17:07
tytuły dają sobie nawzajem. Jeden z księzy pisał, że sa żenującej wartoś.
Rumcajs2021.08.22 11:58
Trzaskowski, to taki lewacko polski talib
pytajnik2021.08.22 8:44
W jaki sposób – postępując za nauczycielem i mistrzem - realizuje Ksiądz Arcybiskup swe własne nauczanie: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
na głębię2021.08.22 9:00
Jak głęboko ksiądz arcybiskup ma swe nauki poznaliśmy nieraz http://franciszkanska3.pl/aktualnosci/w-duchu-brata-alberta , potem dialogi u św. Anny 12 grudnia 2019 r., wcześniej dialogi w katedrze z Łodzi…
!poznanianka2021.08.22 9:18
Myśmy już poznali nasz drogi biskupie, Że nauki Mistrza masz głęboko!
Ksiądz Arcybiskup2021.08.22 9:10
odpowiem ci pytajniku ale najpierw musisz zostać ochrzczony a to może być niezbyt miłe bo będziesz miał kontakt z wodą świeconą a skutkiem ubocznym może być upalenie wszystkiego co komunistyczne i oczywiście utrata kopyt
pytajnik2021.08.22 9:28
Jakże wyrazić wdzięczność Waszej Ekscelencji za ten zaszczyt? A czy świadectwo chrztu by nie wystarczyło?
rebeliant2021.08.22 7:50
Natura nic nie daje bez potrzeby - orgazm u kobiety służy temu, aby komórkom rozrodczym żeńskim nadać większą energię startową, tzn. zwiększa się ilość komórek o lepszych właściwościach startowych. Tym czasem nam forsuje się dwie wersje seksu: albo bogobojny oziębły "ratunku diabeł" albo b u r d e l rodeo. Jeżeli bowiem zbyt często dochodzi do stosunków, to te energie są tracone, gdyż wydolność ciała maleje i wówczas pozostaje ćpanie. Do tego orgazmu prawidłowo, to kobietę powinno się doprowadzać kilka dni, stopniowo. I dlatego seks właśnie do tego płodzenia nie powinien być po boziemu - po pijaku pięć minut i przy braku oświetlenia. Trzymały te łajzy władzę, zamykały się w zagrzybiałych kazamatach i uciskali ludzi na chfałkę pana - i dlatego była masa słabych i niedożywionych dzieci. Jak na seks to co najmniej środa, czwartek, piątek sobota niedziela i na jakimś odludziu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.22 7:48
Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałego arcy-pasterza.
Tak dziękujemy2021.08.22 9:09
bo dzięki niemu coraz więcej ludzi odchodzi od kościoła.
Anonim2021.08.22 9:12
a ty skąd wiesz którędy się wchodzi
Anonim2021.08.22 7:00
Jak nieistniejący Jezus może być nauczycielem kogokolwiek? Puknij się w łeb stary sklerotyku!
Anonim2021.08.22 7:19
jak ci wypadnie ostatni ząb to i ty będziesz leżał krzyżem w kościele tak jak każdy komunista
Anonim2021.08.22 7:43
I jak się leży na kościelnej posadzce towarzyszu?
Anonim2021.08.22 9:17
nie mam pojęcia ale chyba widzę twojego tatę ORMOwca w stanie spoczynku
ryszard2021.08.22 7:42
No właśnie, jesteś typowym elementem współczesnego ciemnogrodu - jak się nie nadąża własnym rozumem za kimś kto rozumie prawdę, wystarczy potraktować go jak śmiecia, aby poczuć się ponad. Tam gdzie kończą się argumenty tam rządzą inwektywy. Wielu wybitnych matematyków, fizyków czy chemików, tez już nie istnieje a wciąż są wybitnymi niezastąpionymi nauczycielami. Wyrażenie, tylko przypowieściami, ścisłych algorytmów opisujących zależności stworzonego przez Boga systemu w którym funkcjonuje człowiek, jak to czynił Jezus Chrystus, wymaga najwyższej mądrości.
Rumcajs2021.08.22 11:59
Jak nieistniejący Mahomet może być nauczycielem kogokolwiek? Puknij się w łeb Anonimie
Anonim2021.08.22 6:33
Niech ten zboczeniec trzyma się z daleka od naszych dzieci.
Anonim2021.08.22 7:20
a jak chłop z chłopem robi dzieci
Ateista2021.08.22 6:28
Szkoda że nie ma piekła, nawróciłbym się nawet jakby pomogło żeby tylko takie podłe kreatury jak jędraszewski miały gdzie cierpieć nieskończone męki.
Anonim2021.08.22 7:26
coś ty taki cięty ja ta się nie modlę żeby czerwoni komisarze z Brukseli trafili do kotła tylko trzymam kciuki żeby czerwona szarańcza wylądowała na ławce dla rezerwowych jak w Polsce
Janusz Barwinek2021.08.22 2:42
Abp Jędraszewski, to jeden z najzdrowszych duchowo ojców Kościoła, jacy żyli w Polsce! Prosimy o modlitwy różańcowe za tego Arcybiskupa, bo piekło bardzo go nienawidzi!
B522021.08.22 5:37
Ksiądz molestował seksualnie na oddziale geriatrycznym niepełnosprawną starszą kobietę. Krakowska kuria to ukrywała. Policja i prokuratura dowiedziały się o tym w lutym tego roku. Wielki pasterz i moralizator abp Jędraszewski osłaniał przestępcę.
Anonim2021.08.22 6:29
jędraszewski pisze się z małej litery, tak jak gówno.
Anonim2021.08.22 12:00
trzaskowski i biedroń pisze się z małej litery, tak jak gówno.
Katolik2021.08.22 1:17
Wyjątkowo podła kreatura. Będzie się smażył w piekle w jednym kotle z Hoserem.
Janusz Barwinek2021.08.22 2:38
Już współczuję ci pseudo-katoliku, na Sądzie Ostatecznym! Sam się odrzucasz!
Ateista2021.08.22 6:32
Wiesz co zanim zostałem ateistą byłem katolikiem, studiowałem biblię i ojców kościoła i wiesz co doszedłem do wniosku że to chora i szkodliwa ideologia która z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. Tobie też polecam poczytać bo kolega z postu wyżej pomylił się w niku, chciał napisać Chrześcijanin.
Anonim2021.08.22 0:44
Ten stary dziad to z chrystusem ma tyle wspólnego co gówno z czekoladą.
admin2021.08.22 0:57
Starzy ludzie mówili "pluj ..... a ona myśli, że deszcz pada"
Palestyna2021.08.22 5:51
Jędraszewski: "niebezpieczeństwo utraty wiary zaczyna się w przedszkolach". Skoro stracili dzieciaki z podstawówki i młodzież z liceum zabrali się za przedszkolaków. Tylko tak mogą odzyskać "tacę". Niedobrze mi.
Skrzypek na dachu2021.08.21 23:19
Brawo Abp Marek Jedraszewski . Pan Jezus to Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem naszym .
DJ Jędru2021.08.21 23:00
Manager zespołu Paetz Sex Boys
Andrzej2021.08.21 22:59
Czyżby Jędraszewski nawrócił się na chrześcijaństwo ewangeliczne? Zasada "tylko Chrystus" (Solus Christus) została sformułowana podczas Reformacji przez Lutra https://pl.wikipedia.org/wiki/Solus_Christus
to nie wszystko2021.08.21 23:20
Jednak w protestantyzmie "solus Christus" jest tylko częścią większego zbioru zasad: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%99%C4%87_zasad_protestantyzmu
TOTUS TUUS2021.08.21 22:58
To w końcu kto ma być tym mistrzem, Jezus czy maryjka? Zdecyduj się klecho
Anonim2021.08.22 6:35
Jego mistrzem jest szatan, to i ciężko mu ogarnąć te wszystkie katolickie bóstwa.
Aldona2021.08.21 22:57
HE WAS WOUNDED FOROUR TRANSGRESSION , CRUSHED FOR OUR INIQUITIES , BY HIS WOUNDS WE ARE HEALED ISAIAH 53
Skrzypek na dachu2021.08.21 22:37
Brawo Abp Marek Jedraszewski , masz 100% racje .
Skrzypek na dachu2021.08.21 22:36
Brawo And Marek Jedraszewski , masz 100% racje .
Anonim2021.08.21 22:34
Chrystus czyli gość nie żyjący od 2000 lat i nie mający wtedy pojęcia o problemach dzisiejszych ludzi oraz o swiecie w jakim aktualnie żyjemy. Co tej katolicki zjëb piërdoli za głupoty??
Skrzypek na dachu2021.08.21 22:39
Pan Jezus zyje wiecznie .
O to dobre2021.08.21 22:48
Przecież podobno zdechł na krzyżu jak robak, wiec jak może żyć
Skrzypek na dachu2021.08.21 23:17
W trzeci dzien zmartwywstal i przyjdzie do siebie z ognista szabla .
O to dobre2021.08.22 8:06
Zmartwychwstal? W co wy kürwa wierzycie za brednie. Zombie, które wstało z grobu i zyje do dzisiaj, dobre!!!!!
Anonim2021.08.21 22:45
ale przeważnie jak komuniście wypada ostatni ząb to staje się przykładnym katolikiem ile ci zostało zębów bolszewiku
Prawda2021.08.21 22:51
A ja słyszałem, ze dzieci przebywające z klechami szybciej tracą mleczaki. Podobno spowodowane jest to tym, ze ksiadz swoim twardym penisem penetruje dzieciom jamę usta uszkadzając tym samym ich zeby.
Anonim2021.08.21 22:29
Wyjątkowo Maras jak na biskupa szczupły! To trzeba przyznać. Wśród ich tłustości wyróżnia się sportową sylwetką.
Anonim2021.08.21 22:28
Jak tam Maras piniondz? Bo rząd chce wam składki podnieść. Dogadaliśta sie już? Tradycyjnie Polacy wam zapłacą?
wiarus2021.08.21 22:23
pedofil jak każdy PiSkup- paradne...........śmieci biskodupne
Anonim2021.08.21 22:51
od razu poznać syna ormowca i matki flądry i czerwona gnida nadaję kodem komunistycznym
Wiarus krypto LGBTowskurwysyn2021.08.22 12:03
pedofil jak każdy PO radny- paradne...........śmieci LGBT
admin2021.08.21 22:16
Nie musicie zwracać uwagi na tych przygłupów jest ich coraz więcej, którzy się tutaj eksponują, po prostu nie czytać. To biedni prostacy, może ze trole ktoś im płaci za złe słowa. Nic nie znaczą, a ich słowa zabijają ich właśnie.
admin2021.08.21 22:12
Piękno wiary to piękno duszy. Młodzi którzy wierzą sa pięknymi ludźmi spokojnymi i uduchowionymi. Wiara czyni człowieka wolnym, spokojnym i to jest piękne.
TO PRAWDA2021.08.21 23:04
szczególnie to było widać po bp flaszce głódziu jaki był spokojny i uduchowiony, istny SPIRYTUS MOVENS
Anonim2021.08.21 22:05
Jędraszewski z Chrystusem na ustach zniszczyłby każdego kto jest przeciwko niemu,bez dyskusji.
JPIII2021.08.21 22:04
Ten pedophil jędraszewski namawia młodych do pedophilii, bo przecież bóg to stary pedophil, który gwałcił 13-letnią qoorwę marychę. Produktem tej pedophili jest bękart i pedał chłystek jezusek. Do czego ten pedohil namawia?
Rumcajs2021.08.22 12:05
Ten pedophil bieroń namawia młodych do pedophilii, bo przecież stary ateista to stary pedophil, który gwałcił 13-letnią qoorwę matke. Produktem tej pedophili jest bękart i pedał biedroń. Do czego ten pedohil namawia?
jak to?2021.08.21 21:58
To nie Maryja?
janton2021.08.21 21:54
jesteś pomiotem szatana Jędrasiu jeśli ktoś w niego wierzy jak Hoser
Anonim2021.08.21 21:39
Znam wspaniałych i dobrych ludzi którzy są ateistami.Wiec tu nie ma żadnej reguły czy z Chrystusem czy bez.
Wawiak2021.08.21 21:59
Również znam całą masę wspaniałych oi dobrych ateistów, ale dobrego katolika spotkałem dotąd tylko raz w życiu.
Aleks2021.08.22 6:25
Szczęściarz z Ciebie, jak 47 lat żyje w katolickim kraju dobrego katolika jeszcze nie spotkałem
Antychryst2021.08.21 21:37
"tylko Chrystus ma być naszym nauczycielem i mistrzem" - wolę takiego mistrza ,który kiedy popełni błąd potrafi przekonać własnego syna żeby cierpiał za jego błąd.
Antychryst2021.08.21 21:31
"Kościół nie wyrzekł się swego wielkiego skarbu, jakim jest życie kapłanów w celibacie" - Rozumiem że wasze kontakty homoseksualne między sobą które robicie dla dobra agendy miłosierdzia i szerzenia równości płci - się nie liczą?
pytajnik2021.08.21 21:31
W jaki sposób - w świecie co chce odchodzić od prawdy - realizuje Ksiądz Arcybiskup swe własne nauczanie: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
antoni.s2021.08.21 21:30
Apage satanassss!
Anonim2021.08.21 21:29
I KK te nauki Nauczyciela stosuje ? Idzie ścieżką Mistrza ?
Krakus2021.08.21 21:31
Jędraszewski jest zaprzeczeniem nauk Chrystusa "miłujcie się wzajemnie jak ja was umiłowałem. Niech ten konus wraca do swojej Łodzi, bo pod Wawelem nie jest mile widziany.
Po 11 ...2021.08.21 21:29
Ładne to zdjęcie, prawie jak to https://alphahistory.com/nazigermany/wp-content/uploads/2012/05/propaganda.jpg
Polak2021.08.21 21:27
Brawo! Dzięki takim młodym ludziom Polska nie padnie.
janton2021.08.21 21:27
szkoda ,że Chrystus nie przewidział pedofilskiej zarazy w sutannie
Antychryst2021.08.21 21:26
"Dzieło Chrystusa w pełni ukazuje, że Bóg jest bogatym w miłosierdzie Ojcem" -szczególnie wobec umiłowanego syna.
zosia2021.08.21 21:24
temu wrednemu ohydnemu typowi jędraszewskiemu małopolska dziękuję za wzrost apostazji
.2021.08.21 21:23
"Zauważył, że w powołaniu na Boży obraz musi się kryć gotowość do pięknej miłości." - Czyli do bycia zaprawą murów sodomy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.21 21:23
jędraszewski to obłudna menda która ukrywała kleszego pedofila i nie poinformowała prokuratury o "wyczynach" zboka! a teraz poucza młodzież jak mają żyć! pyerdolony c h u j !
LGBT pedofilia z Biedroniem2021.08.22 12:02
biedroń to obłudna menda która ukrywała radnego pedofila i nie poinformowała prokuratury o "wyczynach" zboka! pyerdolony c h u j !
Anonim2021.08.21 21:23
PILNE! LGBT szturmuje Jasną Górę! Czy Polacy obronią stolicę Matki Bożej? ............................... https://www.youtube.com/watch?v=_EmFrrY1fUQ
Krakus2021.08.21 21:16
Jędraszewski jest własnie przez młodych najbardziej znienawidzony. Za sianie nienawiści i szczucie człowieka przeciw człowiekowi.
Anonim2021.08.21 21:37
poza zboczeniami masz cos jeszcze na mysli?
Krakus2021.08.21 21:43
??? Nie wiem, co masz na myśli, ale nie podoba mi sie tok twojego myslenia. Ja napisałem o Jędraszewskim, nie zboczeniach. No chyba że masz na myśli to, ze Jędraszewski TEZ krył księży pedofilów i pedałów w sutannach, np niejakiego Juliusza Paetza...
Anonim2021.08.21 21:50
Dobrze wiesz o chodzi. Ciekaw jestem czy Jedraszewski podpadl tobie i innym za cos wiecej niz za ostra krytyke lgbt?
Krakus2021.08.21 22:00
Podpadł mi za skrajny konserwatyzm, nawoływanie do nienawiści, różnicowanie ludzi, za ciasnotę umysłową. Znałem osobiście Franciszka Macharskiego przez jakieś 30 lat. Kilka razy w miesiącu się udawało spotkać, porozmawiać. Jędraszewski, na którym poznał się nawet Papież, nie jest godny butów mu czyścić, jakby arcybiskup żył. No i gdzie tu masz zboczenie? Amoże to ty jesteś zboczony i wszędzie zboczenia widzisz? Na razie tok rozmowy na to wskazuje...
Anonim2021.08.21 22:14
Sa prostacy i zboczency. Zboczeni sami mowia ze hetero to prostactwo. Ty tez prostak - zona, dzieci, moze wnuczki. Ja jestem po szkole lgbt. W przeszlosci dalem sie nabrac ze nie sa psychiczni a ich roszczenia kiedykolwiek zostana zaspokojone. Oczywiscie sa lgbt ktorych lubie , tak jak lubie wielu pijakow, narkomanow czy schizofrenikow. Wielu wiesza psy na Panasewiczu. Akceptuje go jaki jest. Nie ma ludzi idealnych.
Krakus2021.08.21 22:16
1. To do mnie? 2. Nie rozumiem? 3. Co złego w Panasewiczu, że chleje i dużo ciupcia (może na starość mniej)?
Anonim2021.08.21 22:19
ps masz racje, skrajny konserwatyzm to nic dobrego, kazda skrajnosc jest niedobra, pamietaj bo sam staniesz sie ekstremistą
Krakus2021.08.21 22:23
Bogu dzieki, daleko mi do tego :)
Anonim2021.08.21 22:13
A mnie ten pedophil jędraszewski podpadł bo namawia młodych do pedophilii. Przecież bóg to stary pedophil, który gwałcił 13-letnią qoorwę marychę. Produktem tej pedophili jest bękart i pedał chłystek jezusek. Do czego ten pedohil namawia?
Krakus2021.08.21 22:20
Wyłącz się, nie jesteś smieszny, tylko żałosny i masz fundamentale braki w wiedzy. Jeśli już, Maryja wyszła za Józefa mając 14-15 lat :P
Abrpr Jędraszewski2021.08.21 21:12
może już sobie jedynie popatrzeć.