02.07.20, 09:05Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0 / Gémes Sándor/SzomSzed via Wikipedia, CC 3.0

ISIS już zbiera środki w Polsce, a Trzaskowski otwarty na uchodźców

Dwóch obywateli Iraku zostało zatrzymanych w związku z przekazaniem środków płatniczych Państwu Islamskiemu (ISIS) – poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Zatrzymanym grozi 12 lat więzienia, a tymczasowo zostali aresztowani.

Funkcjonariusze ABW zatrzymali Irakijczyków na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Irakijczycy zostali zatrzymani w związku z zarzutem przekazywania środków płatniczych międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS), tj. czyn kwalifikowany z art. 165a kk w zw. z art. 12 kk.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Jak dobrze pamiętamy, to Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwiało się przyjmowaniu przez Polskę uchodźców. Rafał Trzaskowski zaś o przyjmowaniu "uchodźców" mówił w 2015 roku, że decyzja dot. przyjęcia 6,5 tys. z nich jest „nieodwracalna”.

za: PAP, Fronda.pl

Komentarze

Francik2020.07.2 11:02
Ja rozumiem nienawiść Trzaskowskiego do Polski. W końcu takie rzeczy wynosi się z domu a wiemy że matka była donosicielką. Jednak jak to możliwe że w naszej kochanej Polsce tak działalność nie jest karalna? Przecież gdyby nie PiS tu już dziś mielibyśmy wielu zabitych Polaków i wiele kobiet byłoby zgwałconych przez islamistów. Przecież Trzaskowski z Kopacz chcieli zacząć od 7 tysięcy imigrantów. Ale na takie działania powinny być sankcje i kryminał.
Prawda.2020.07.2 10:45
Trzaskowski byl i bedzie zawsze sie starac zniszczyc Polska. To jest ukryty bandyda chcacy uzywac sexuologie do swych ohydnych planow.Jego marzeniem bylo i bedzie wprowadzanie lekci nauczania seksualnego. Wiadomo jakie to przynosi rezultaty w wypaczaniu mlodego pokolenia.Jednym slowem Trzaskowski to jest cos tak ohydnego co sie przydarzylo Polsce.
jula2020.07.2 10:00
Kiedy? Ile? Za pomocą jakiego systemu? Skąd te środki? Zbiórka uliczna jak na KOD raczej odpada, no chyba, że przemalowali się na biało, według instrukcji z Wybiórczej (wersja autorska była na czarno)