24.04.13, 17:32Kermit Gosnell, Fot. Philadelphia Police Department

Adwokat aborcjonisty: Niedorzeczne by nazywać dziecko żywym, tylko dlatego, że się rusza

Sprawa wydarzeń z okrzykniętej przez media „domem horroru” kliniki aborcyjnej powraca niczym zły szeląg. Demoniczny staruszek aborcjonista dr Kermit Gosnell właśnie został oczyszczony z dziewięciu ciążących na nim zarzutów (w tym trzy morderstwa). Tymczasem, adwokat lekarza argumentował, że niedorzecznym jest by pracownik kliniki uważał, że dziecko jest żywe, wnioskując jedynie z tego, że się rusza.

Adwokat Jack McMahon powiedział sądowi, że były pracownik Gosnella widział jedynie ostatnie ruchy dziecka, uznane za mimowolne, a nie oznaki życia.

- Jeśli my, znajdując się w tej sali uznamy, że dziecko urodziło się żywe, ponieważ poruszyło się jednorazowo, po czym nie nastąpił żaden ruch, to będzie to niedorzeczne – powiedział McMahon. – To nie było poruszające się dziecko.

Lynda Gosnell powiedziała, że Gosnell przekazał jej tę samą informację, że oddychanie, które zaobserwowała jest mimowolne.

McMahon utrzymywał, że jego klient przeciął kark dziecka, po to by upewnić się, co do „zgonu płodu”.

McMahon próbował przekonać sąd, że Williams widziała jedynie skurcz dziecięcego ramienia.

Ustalenie, że dzieci były żywe zanim Gosnell przeciął ich kark nożycami jest zasadnicze dla oskarżenia. Koroner Sam Gulino zeznawał ostatnio, że nie jest pewien czy dzieci zabite przez Gosnella były żywe.

McMahon spytał go: „Czy mam rację, że bazując na globalnej ocenie tych płodów, czterdziestu siedmiu z nich… nie może Pan w stanie zeznać, że którykolwiek z nich narodził się żywy?

- To prawda. – odpowiedział koroner. – Nie mogę.

Pomimo to, prokurator może oprzeć się na naocznym świadectwie innych zatrudnionych, którzy widzieli więcej, wskazujących na przestępstwo, zachowań.

Dawna asystentka Gosnella, Tina Baldwin powiedziała, że jedno z dzieci wiło się z bólu tak gwałtownie, że lekarz zażartował: „To się nazywa kurczak z oderwaną głową.”

Sherry West zeznała, że widziała 18 do 24-calowe dziecko, które, abortowano, leżące w czystym szklanym garnku, skrobiące go od wewnątrz i wydające odgłosy, które „brzmiały niczym obcy”.

- Jedno z dzieci narodziło się żywe w toalecie i usiłowało wypłynąć - powiedziała z kolei Kareema Cross.

Sędzia Jeffrey Minehart odrzucił dziewięć zarzutów przeciw Gosnellowi, w tym trzy morderstwa, jedno dzieciobójstwo, oraz pięć przypadków znieważenia zmarłego.

Jeden z odrzuconych przez sędziego zarzutów, to sprawa „Baby B.”, którego zdjęcie jest silnie kojarzone z „Domem Horroru” Gosnella.

Steven Massof, dawny współpracownik zeznał, że widział inne dziecko, którego morderstwo zostało uznane za niebyłe, „Baby G.”, które oddychało nim przecięto jego rdzeń kręgowy.

Adam Cassandra z organizacji Human Life International tweetował, że miast redukować zarzuty, sędzia powinien zwiększyć ich liczbę.

Baldwin, pracowniczka zespołu lekarza zeznała, że widziała „setki” żywych dzieci „pociętych”.

Sprawa sądowa Gosnella pokazuje do jakich absurdów dochodzimy, gdy odczłowieczamy człowieka.

MCC/LSN

Komentarze

anonim2013.04.24 18:00
To zdanie pokazuje całe upodlenie poszczególnych ludzi: ''Ustalenie, że dzieci były żywe zanim Gosnell przeciął ich kark nożycami jest zasadnicze dla oskarżenia.''. - Czyli jeśliby się okazało, że dzieci zostały skutecznie zamordowane na chwilę przed wyjęciem z macicy, to by znaczyło, że nic się nie stało... Czemu ci ludzie są tak skundleni, to jest obrzydliwa mentalność, która mi się kojarzy z homo sovieticus: podporządkowanie kolektywowi, agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych, brak samodzielnego myślenia, zniewolenie umysłowe, pozbawienie godności...
anonim2013.04.24 18:21
Pewnie powinien dzieciak palnąć przemowę, to byłoby widać, że żywy, bo ruszanie się nie wystarcza.
anonim2013.04.24 18:23
CO za bydle!!! Gdzie jest Środa gdzie frondowe trole dalej usprawiedliwiajcie, do tego doprowadziliście!
anonim2013.04.24 18:52
Gdybyscie organizowali podziemne sądy, to ja sie piszę na egzekutora
anonim2013.04.24 18:58
Nam każecie wstydzić się za księży pedofilów ,chociaż potępiamy ich czyny wy wstydźcie się za aborterów.
anonim2013.04.24 19:10
Gabry_G- Piecha o ile wiem to się nawrócił. To tak na marginesie. A poza tym BOŻE CHROŃ NAS PRZED TAKIMI ,,LEKARZAMI" I LEWAKAMI.
anonim2013.04.24 19:16
Problem z lewicą jest taki ,że skupia się jedynie na sprawach obyczajowych. Jakoś nie słyszałem żeby występowali posłowie SLD czy RP w obronie np. wykorzystywanych pracowników supermarketów nic więc dziwnego ,że lewica kojarzyć się będzie m.in z aborcją.
anonim2013.04.24 19:32
pamiętacie film "firma" z tomem cruisem? "mafia będzie tak długo silna, jak długo będą działać ochraniający ją prawnicy i kongresmeni" czy jakoś tak... podobnie z aborterami... też dlatego "1000 prawników na dnie morza to dobry początek" i "prawników trzeba chować bardzo głęboko, bo tylko w głębi oni są dobrzy"... i dlatego imho rację ma TPT, że trzeba wpływać na kształt prawa...
anonim2013.04.24 20:05
Przecież NAÓKA się już dawno na ten temat wypowiedziała. Życiem są bakterie na Marsie, które to mają być dowodem na to, że to co mówi Kościół jest nieprawdziwe. Widocznie teraz cele są zupełnie inne.
anonim2013.04.24 20:14
To można skomentować tylko jedny słowem Bestialstwo! Gabry Rozumiem, że w końcu przyznajesz, że aborcja to morderstwo? Szklana Dziewczynko Czy Ty się słyszysz co mówisz ?? Jeśli uważasz, że ten facet jest mordercą a jednocześnie popierasz aborcje czyli dokładnie to co on i jemu podobni robią to skąd to oburzenie?
anonim2013.04.24 20:25
Coś w temacie http://www.lifesitenews.com/news/breaking-fox-news-to-air-one-hour-special-on-gosnell-trial
anonim2013.04.24 20:54
Gabry G, dla nawracających się jest przebaczenie.
anonim2013.04.24 21:10
Ten zwyrodnialec praktykował pewnie u Josefa Mengele! Dziecko jest bezbronne, dziecko w łonie matki powinno być bezpieczne! Kto podnosi rękę na dziecko w łonie matki, w moich oczach bezpowrotnie traci miano człowieka....matka decydująca się na aborcję również z człowieczeństwem ma niewiele wspólnego !!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2013.04.24 21:21
A co najbardziej niedorzeczne w tej historii to to że frondowi redaktorzy nazywają tego oprawcę lekarzem! Lekarz to ten co leczy, chyba że znów coś mnie ominęło i nie odnotowałem zmiany znaczenia tego słowa!!!
anonim2013.04.24 21:22
@Palikmiot Wynocha ty durnowaty Sadi Bąku.Znowu kombinujesz zanim nie przekombinujesz.Dupa cie nie boli od ostatniego zbanowania?
anonim2013.04.24 21:38
że też taki człowiek zdążył się narodzić?
anonim2013.04.25 0:39
@Szklana-Dziewczynka "mimo mojego ogólnego poparcia dla aborcji jest dla mnie jasnym(...)" Intrygująco to brzmi - co rozumiesz przez swoje "ogólne poparcie dla aborcji"? Że warto się na nią decydować? Że powinno się jej dokonywać? Że zachęcasz? Polecasz? Recommended by Szklana-Dziewczynka? Każdy popiera, co mu się podoba. Jedni popierają uprawianie sportu, inni naukę matematyki, a jeszcze inni dokonywanie aborcji. No cóż, różne formy aktywności można propagować.
anonim2013.04.25 1:30
Zwyrodnialcy byli zawsze. Jednak pobłażanie prawa dla zbrodni, a ostatnio nawet nazywanie ich "prawami" zaowocuje nam upowszechnieniem takich zachowań. Trwajmy w modlitwie i działaniach.
anonim2013.04.25 8:34
Gabry, łaskawie proszę o wyjaśnienie: Dlaczego miedzynarodowe lewactwo ochrania przed drapieżnikami (w tym - przed ludźmi) jaja (a więc - ZARODKI!) żółwi, koczując na plażach, dopóki nie wylęgną się z nich te gady? Dlaczego w lewackiej np. Hiszpanii otacza się szczególną opieką ciężarne... małpy, a zachęca do mordowania ludzi? Dlaczego gad jest u was ważniejszy os człowieka? I jeszcze jedno pytanie: z ludzkiego zarodka będzie... co? Pelikan? Dorsz? Lemur? A może człowiek? Co więc sie z niego urodzi, jeśli pozostawi sie go w spokoju? Jestem pewny, ze na te pytania odpowiesz z łatwością! Istotą waszego lewackiego myślenia jest "logika" będąca w absolutnej sprzeczności z afirmowanym przez was bogiem, czyli - rozumem. Stawiacie świat do góry nogami! Jestem absolutnie pewny, że to sie dla was źle skończy. Już niebawem...
anonim2013.04.25 8:49
@Gabry_G, Dziewiedź Gabry_G ma rację - nie ma tak lekko, że przeszłość da się wymazać. Przebaczenie to nie amnezja, ani - tym bardziej - cofnięcie czasu. Jeśli bandyta się naprawdę nawróci, z pokorą będzie brał na klatę konsekwencje swoich czynów, np. nieufność. A zawsze może próbować wszystko odkręcić nadzwyczajnymi zasługami (coś jak Kmicic)... --- A co do Gosnella - może postawić hipotezę, że nie żyje i przeciąć mu kark, by upewnić co do jego zgonu?
anonim2013.04.25 13:56
"doktorze Mengele-zdałem egzamin!!" mam nadzieję że przez całą wieczność odczuwać będzie to samo co te dzieci...
anonim2013.04.25 23:22
@SD Zapewniam Cię, że zarodek ludzki nie jest wykształconą komórką. Ba! z godziny na godzinę jest ich więcej setki, tysiące... Są zorganizowane, zaprogramowane i pędzą ku temu, aby być dojrzalszym. I nie znajdziesz wyraźnego momentu rozgraniczającego zarodek od płodu, co znaczy że twoje rozumowanie jest skazane na porażkę. Nie będziesz również potrafiła wykazać tego momentu u kobiety w stanie błogosławionym, co znaczy że chcesz podejmować ryzyko zabicia człowieka (na dodatek wg twoich błędnych kryteriów). Nie znajdziesz momentu w którym zdarzałby się moment "uczłowieczenia". Żadnej rewolucji. Nic. Zostają tylko lewackie urojenia, kłamstwa i chucie. Żadnego uzasadnienia.
anonim2013.04.26 4:43
Poprawka. Miało być "Zapewniam Cię, że zarodek ludzki nie jest niewykształconą komórką" Co jest dość oczywiste. Początkiem życia może być jedynie w pełni wykształcona komórka.
anonim2013.04.30 21:59
Dziecko jest żywe tak samo przed i po narodzeniu. Ci bandyci dążą do tego by zabijać także narodzone dzieci. Trudno nawet się modlić o ich nawrócenie. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że poniosą karę jeszcze tu na ziemi. Mordercy dzieci, szczególnie ci wykształceni, którym wiele dano.