28.11.21, 10:21Fot. screenshot - YouTube (ewangelizuj_pl)

Akt pokuty w czasie Mszy. Jak go przeżyć?

Spowiedź w trakcie Mszy? Czym jest akt pokutny? Przecież spowiedź nie odbywa się tylko w konfesjonale. Msza również zawiera wyznanie grzechów. A jak Ty przeżywasz to święte nabożeństwo?

Komentarze

Beata Anna Maria2021.11.28 18:27
Postawa grzesznika w akcie pokuty w czasie Eucharystii jest postawa uklęknięcia na dwa kolana jako grzesznik i niewolnik grzechu wobec Miłosiernego Boga a nie postawa stojąca. Postawa stojąca jest postawą człowieka wyzwolonego i wolnego z grzechu, któremu Jezus Chrystus w Eucharystii skreślił zapis dłużny grzesznika i obdarowuje i przytula Swoją Miłością. Najwyższy czas, a czas synodalnej odnowy Kościoła, który się dzieje jest czasem stosownym, aby forma wyrazu aktu pokuty a następnie forma udziału w części eucharystycznej była tożsama z Treścią tego co się wydarza w czasie Eucharystii.
Lechu, "rebeliancie"..! Wyluzuj!2021.11.28 17:19
Lechu Keller, ateisto żydowski/ tak się sam określasz/!... Opanuj się! Nie chcesz, nie wierz! ... Ale nie obrażaj! Robisz sobie, nie nam, krzywdę za którą sam odpowiesz... "za każde słowo, za każdy czyn.." Tyle osób ci o tym pisze! Jak można tak siebie nie lubić!?? Ile ci za to płacą???
rebeliant2021.11.28 11:59
Jedynym aktem pokuty jest pomsta ze strony tych, którym poczyniło się krzywdę. Nie ma czary mary i nie ma nie było. Marzeniem wszelkich bydlaków jest idealna ofiara - czyli taka, która nie daj Boże uczyni nam to co my jej. Aż piekłem w wieczności zastraszają ludzi pokrzywdzonych - tak bardzo Jahwe i jego sekta pragną ofiar doskonałych, bo na takich idzie budować swoją dominację i frajdę z uchodzenia na sucho. Dalej won ze spowiedzią i zakłamywaniem swojej świadomości - gdyż i tak kwestia się rozbija o dysponowanie możliwościami. Żaden Bóg, który narzucił innym bezsilność nie będzie teraz zacierać rękoma ofiar świadectw przeciwko sprawcom, a także przeciwko jemu samemu. To Bóg narzucając innym bezradność (wciskając brak wszechmocy) jest współodpowiedzialny za krzywdy, do których by nie mogło dojść, gdyż każdy byłby w stanie się obronić. Jahwe to dno, a nie miłujący ojciec - tak bardzo umiłował on swoją wszechwładzę (i podrzędność innych), że aż wystawił spektakl ze swoim półbożkiem i krzyżem, aby wam wbić winy urojone do głów, a zasłonić konkrety.
Po 11 ...2021.11.28 11:15
Jak go przeżyć akt pokuty w czasie mszy? To proste. Zostać w domu. Tam bezpieczniej. Zagrożenie życia mniejsze.