19.06.20, 09:30Fot. Nheyob via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Akt poświęcenia się rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Najświętsze Serce Jezusa, objawiłeś życzenie swoje św. Marii Małgorzacie, że chcesz panować w chrześcijańskich rodzinach. Przychodzimy więc dzisiaj, by uznać całkowite panowanie Twoje nad naszą rodziną. Chcemy odtąd Twoim życiem żyć, chcemy w sobie te cnoty pielęgnować, za które już tu na ziemi pokój obiecałeś, chcemy daleko od siebie odeprzeć ducha tego świata, na którego rzuciłeś przekleństwo.

Panuj więc nad naszym rozumem przez prostotę wiary, panuj też przez swą miłość nad sercami naszymi, które niech całkowicie nią zapłoną. Chcemy je w Twojej żarliwej miłości utrzymywać przez częste przyjmowanie Komunii św.
 
 
Racz, Boskie Serce, przewodzić naszym zebraniom, błogosław nasze duchowne i doczesne przedsięwzięcia, rozpraszaj nasze troski, uświęcaj nasze pociechy i łagódź nasze cierpienia. Gdyby zaś który z nas miał kiedyś nieszczęście Cię zasmucić, to przypomnij mu, że Ty, Serce Jezusowe, jesteś dobrotliwe i miłosierne dla grzeszników żalem przejętych. A gdy przyjdzie godzina rozłąki, gdy śmierć przyjdzie i okryje nas żałobą, chcemy wszyscy, tak ci, co umierają, jak ci, co na tym świecie zostają, poddać się Twym odwiecznym wyrokom. Chcemy pocieszać się tą myślą, że przyjdzie dzień, kiedy cała nasza rodzina w niebie złączona, na zawsze sławę Twoją i Twe dobrodziejstwa wychwalać będzie.
Niepokalane Serce Maryi i chwalebny Patriarcha, Józef św., niech Ci przedłożą to poświęcenie, a nam je przypominają przez wszystkie dni życia naszego. Niech żyje Serce Jezusa, naszego Króla i Ojca. Amen.
 
Odpust zupełny w dzień pierwszego wspólnego poświęcenia się rodziny (po spowiedzi i Komunii św.). Benedykt XV
 27 kwietnia 1915 r.

Komentarze

Urszula2020.06.19 11:50
Taki jest katolicki kościół: ""Gwałciliśmy głuche i ślepe dzieci, bo nie mogły się poskarżyć. Jednemu prawie wyrwałem prącie" - wyznał ksiądz na łożu śmierci. Wszystko rozegrało się wiele lat temu w ośrodku dla biednych i porzuconych dzieci, w tym często niepełnosprawnych intelektualnie, w Weronie we Włoszech. Dochodziło tam do szokujących scen aktu przemocy i wykorzystywania seksualnego małoletnich."
Nie chcemy waszego światła2020.06.19 10:59
Czym jest łączenie się mężczyzn z kobietami? Kradzieżą! Jeśli jesteś mężczyzną i masz ok 20 lat to gdy zagadujesz do kobiety w twoim wieku, która ci się podoba zawsze kradniesz, gdyż ona na 100 procent ma kogoś kogo nazywa kolegą a on też ma nadzieję że samica będzie jego własnością. W praktyce młody frajerze jest kilku takich delikwentów jak ty- chyba że zagadujesz, orka albo trolla. Tak jest Frajerzy! Bo w dwudziestym i następnym wieku kobiety się inicjują w wieku 16 - 17 lat. Więc jak masz ok dwudziestki możesz tylko kraść i szerzyć prostytucje, jak masz 30 lat - i jesteś przekwitnięty - jeszcze bardziej. Jak zagadujesz do młodej dziewczyny zawsze łamiesz co najmniej 9 przykazanie. A pan J. kazał nam się miłować. Tylko jak mamy się miłować skoro nawet nasze kobiety nas nie miłują bo miłują instynkt społeczny zwany DUSZĄ i dzieci. A pan wasz krzyczał; Pokój Pokój i wyglądał jak Pokój tylko że dziadowski, więc pokoju nie będzie.Nie było go kiedyś a teraz, gdy kobieta nosi odsłonięte nogi powyżej kolan - czuje się pożądana i wtedy bardziej kocha to uczucie niż wybranka, zresztą do którego miłość to też instynkt stadny - chce mieć chłopaka bo wszyscy mają i chce być doświadczona. Więc każdy kto nie kocha głosu chrześcijańskiego boga czyli głosu wspólnoty,a wręcz nienawidzi tej Demo - Kreacji - Bo czym jest wstawianie się wspólnoty w niebie za ścierwem? Ten jest Satanistą.
Kilian Mbape2020.06.19 10:51
Mamusie powinny się poświęcić świętemu jezusowemu napletkowi, ale ostatni z tych czterech diabli wzięli.
f232020.06.19 9:44
Czy rodziny homoseksualne możemy na potrzeby tej modlitwy wyłączyć żeby nie denerwować prawdziwych Katolików?
Yoshka2020.06.19 9:40
Ach ten wasz kult podrobów... Obrzydliwe. A na jakiej podstawie ustaliliście prymat jednego organu wewnętrznego nad drugim? Czemu nie mózg tylko serce? A no tak, w sumie niektórzy mózgu nie używają i potem się do podrobów modlą.
Darek2020.06.19 9:34
A co z Wątrobą Pana Jezusa?
lomabard2020.06.19 10:25
przepita od wina
CARMELEK2020.06.19 11:18
winy to Ty masz... za które JEZUS DAŁ SOBIE PRZEBIĆ SWOJE SERCE PRZEPEŁNIONE MIŁOŚCIĄ DO CIEBIE I WSZYSTKICH LUDZI!!! Czy coś złego CI uczynił że się nabijasz ? czy szatan oddał życie za CIEBIE ? obudż się i zastanów nad tym czy warto być po stronie złego czy DOBREGO BOGA KTÓRY JEST MIŁOŚCIĄ..