10.09.19, 08:55Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Antoni Macierewicz: Opozycja atakuje WOT. Jeśli dojdą do władzy - zlikwidują wszystkie reformy PiS!

Byliśmy jedynym krajem w Europie, który nie miał Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystkie kraje, a zwłaszcza kraje flanki wschodniej posiadają taką formację, aby bronić się przed atakiem hybrydowym ze strony Rosji. Kto tego nie rozumie, nie powinien zajmować się obronnością” - podkreślał były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak dodał, byli i tacy generałowie w polskiej armii, którzy nie wiedzieli, na czym polega struktura ataków ze strony Rosji. Dalej podkreślił:

Atak na Wojska Obrony Terytorialnej potwierdza nasze obawy, że gdyby do władzy doszła opozycja, to zlikwidowałaby wszystkie reformy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość, także te związane z poziomem życia i wszystkie te, które sprawiają że Polska się rozwija i jest bezpieczniejsza”.

Stwierdził też, że Platforma i SLD atakują PiS dlatego tylko, że za wszelką cenę chcą odsunąć partię Jarosława Kaczyńskiego od władzy. Dodał:

To nie jest polityka. To jest działanie na szkodę Polski”.

Odnosił się też do ataków opozycji na kwestię podwyższenia płacy minimalnej. Są one, ocenił Macierewicz:

[…] próbą obrony oligarchii, która próbuje utrzymywać jak najniższe pensje kosztem pracowników, korzystając z napływu tańszych pracowników z zagranicy, obniżając maksymalnie poziom życia pracowników polskich”.

Dalej dodał:

Będziemy dążyli do wyrównania płac z tymi w Europie Zachodniej. Musimy pamiętać, że duża część Polaków odpływała za granicę właśnie dlatego, że miała w Polsce za niskie płace. W Polsce nie ma lekarzy dlatego, że szukają lepszej płacy za granicy. Chcemy przeciwdziałać takiej sytuacji przez podwyższenie płacy minimalnej”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze

H.K.2019.09.11 0:32
Dam ! Kłamiesz Czytałam wpis Weroniki do ciebie ! Ona ma rację ! PO przegłosowało ustawę, ale nie wprowadziło jej w życie ! Poprostu, czekali na dogodna okazję! Obawiali się mafii i biznesmenów ! Przecież utraciliby tyle głosów ! Tak, to prawda! Na Komisji Vatowskiej jeden z członków poprzedniego rządu za szczerze powiedział, że nie było klimatu do wprowadzenia ustawy ! Za to był klimat do dalszego okradania Polski , nawet do 250 mld. zł! strat!
Adam2019.09.10 16:14
Rozmontowac WOT zanim zaczna zabijac Polakow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKO OBUDZ SIE, DLACZEGO POWTARZASZ KAZDY BLAD Z HISTORII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maria Blaszczyk2019.09.10 12:37
A czy inni też przyjmują do nich ludzi o jawnie proklemlowskich poglądach i wspierających "ukraińskich separatystów"?
12019.09.10 9:48
kolejna miesiączka, obłąkanego wypuścili.On dawno powinien siedzieć,ruski szpion.
Krzysiek2019.09.10 9:43
OD KIEDY NA FRĄDZIE TYLU PO-PAPRAŃCÓW
Jarek2019.09.10 9:23
WOT, to zakładanie świni siodła i twierdzenie, że to arab czystej krwi. Zestawienie tych harcerzyków ze specnazem lub innym regularnym wojskiem, to tak jakby wystawić do Wielkiej Pardubickiej osidłaną świnię.
jozef2019.09.10 9:18
A jak tam Smoleńsk, Panie Antoni. Jeżeli chodzi o WOT to w razie wojny ich trzeba będzie chronić.
Tomek2019.09.10 9:17
O, główny szpieg Moskwy zabrał głos.
Cogito ergo sum2019.09.10 9:02
Szkodnik o wiele gorszy od kornika drukarza rwie się do władzy. Kornik powalił Puszczę a oni chcą powalić Państwo. Zaczęli od podgryzania korzeni finansów Państwa tzn VAT
Dam2019.09.10 9:45
To PO przygotowało i przegłosowało JPK, dzięki któremu zmniejszyła się ilość machlojek na VAT. PIS głosował przeciwko, więc przestań kłamać?
WERONIKA2019.09.10 16:38
Dam ! Ty nic nie rozumiesz ! Kit wciskasz! PO przegłosowało w Sejmie Ustawę ,bo miało większość! Więc powiedz, chłopie dlaczego nie wprowadziło w życie ! ????? Tylko leżała pusta ustawa! Za rządów POPSL straciliśmy ponad 250 mld zł, ! O jakim zmniejszeniu machlojek piszesz !?? Opamietaj się ! Czy wiesz , co jeden z Ministrów PO, na przesłuchaniu w Komisji Vatowskiej powiedział!??? Zapytano dlaczego nie wprowadzili ustawy i JPK ! ODPOWIEDZIAŁ, ŻE NIE BYŁO KLIMATU DO WPROWADZENIA! Rozumiesz to ! To są jego słowa! Aż mnie zatkało, słyszałam to osobiście, jak odpowiadał! Jakiego klimatu, pytam? Nie chcieli się narażać mafiom i biznesmenom, tak to rozumieć należy? "Dam " ! NO I CO TY NA TO ??