16.08.14, 09:44fot. Flickr

Armia Czerwona wkroczyła na Ukrainę!

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" na pierwszej stronie informuje, że armia Putina wkroczyła na terytorium Ukrainy. Czołgo, wozy opancerzone i liczne wojsko, wszystko ma rosyjskie flagi. "W czwartkowy wieczór ponad 20 wozów pancernych i ciężarówek, którym towarzyszyły cysterny z paliwem, wjechało na Ukrainę w pobliżu rosyjskiej miejscowości Donieck (drugi Donieck jest po stronie ukraińskiej)".

Dziennikarz angielskiej gazety "Telegraph" powiedział: "Do tej pory odbywało się to po cichu, tym razem otwarcie powiewały na nich rosyjskie flagi, wszystkie miały też rosyjskie oznaczenia i numery. „Nawet nie wyłączyli świateł!".

Czy ten ruch rosyjskich wojsk został zauważony przez Zachód? "Ostro skrytykował je sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. „Zeszłej nocy doszło do wtargnięcia rosyjskich sił, do przekroczenia ukraińskiej granicy" – powiedział w piątek. Wyraził zaniepokojenie „trwającym wciąż napływem rosyjskiej broni i sprzętu" na tereny zajęte przez separatystów. „To jest wyraźna demonstracja rosyjskiego zaangażowania w destabilizację sytuacji" – podkreśla Rasmussen" -informuje "RP".

Ukraina już odpowiedziała na rosyjską agresję: "Prezydent Petro Poroszenko poinformował brytyjskiego premiera Davida Camerona, że ukraińska artyleria zniszczyła część kolumny. Wojska Kijowa nie panują wprawdzie nad 150-kilometrowym odcinkiem granicy z Rosją, ale z rozmieszczonych w głębi kraju stanowisk mogą ostrzeliwać transporty jadące z pomocą separatystom".

Wygląda na to, że Putin będzie w ten sposób prowadził wojnę z Ukrainą: pod pretekstem niesienia pomocy,  tak jak w przypadku "białego konwoju"humanitarnego dla ludności Doniecka, będzie wysyłał również ciężki sprzęt wojskowy i swoich żołnierzy. Miejmy nadzieję, że Zachód nie poprzestanie tylko na sankcjach gospodarczych, ale będzie gotowy pomóc militarnie Ukrainie w razie potrzeby. Polska na pewno pomoże!

mod/Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.08.16 9:59
Oczywiście wyślemy list że jest nam bardzo przykro. Coś podobnego do listu naszych sojuszników w 1939r. Ba nawet będzie to jedna z form używanych przez NATO.
anonim2014.08.16 10:08
Z ogromną przykrością stwierdzam, że jakiś czas temu pisałem o dacie 15 sierpnia, która dla Ruskich jest datą hańby militarnej, z którą nigdy nie potrafili się pogodzić i symbolicznie będzie datą rozpoczęcia III wojny światowej. Jakiś czas będą dręczyć świat, czekając na mrozy w zimie aby pokazać kto rządzi gazem. Kulminacja moim zdaniem będzie przypadać na 2017. Przypominam tylko, że w rok i siedem miesięcy II RP zwiększyła stan armii z 12 tysięcy do prawie miliona w 1920. Módlmy się o mądry rząd i Intronizację Chrystusa Króla Polski.
anonim2014.08.16 10:15
Armia Czerwona ???
anonim2014.08.16 10:19
Armia Czerwona ?? Błagam, ona nie istnieje od 1946 r., wtedy już zmienili nazwę na Armia Radziecka. Ja rozumiem względy propagandowe, ale to śmieszne. Czekam na nagłówek, że wszelkie rozmowy pokojowe ze Stalinem zerwane.
anonim2014.08.16 11:30
A gdzie jest armia Ukrainy???!!!??? Wyobraźmy sobie, że kolumna ukraińska naruszyła by terytorium Rosji. Zmieciona by była z powierzchni ziemi w ułamku sekundy!!! Co to za państwo, ta Ukraina? Co to za armia???
anonim2014.08.16 11:43
Jak armia rosyjska wkroczy na Ukrainę, to tam po 24 godzinach będzie spokój i porządek. Po armii ukraińskiej zostaną tylko spalone wraki. Więc nie p...cie o wkroczeniu armii, zwłaszcza czerwonej. Armia rosyjska jest obecnie o kilka stadiów bardziej odległa od armii natowskich, a ich agresywnością, mordowaniem bezbronnych cywilów, wynajmowaniem zawodowych zabójców, bombardowaniem bombami zakazanymi przez ONZ i w ogóle całym pedalstwem. To armia rosyjska broni obecnie cywilizacji przed zalewem zachodniego barbarzyństwa.
anonim2014.08.16 11:56
@GenesisX Rosja się nigdy nie zdemokratyzuje, podobnie jak kraje islamskie. Są cywilizacje demokracjoodporne. Spójrz co się dzieje w północnej Afryce, w Syrii, Iraku gdzie zachodni debile chcieli wprowadzić dupokrację.
anonim2014.08.16 12:05
@GenesisX Pomagać ukraińskiej armii? Ani myślę! Bo gdy okrzepną, wezmą się za nas, Polaków! Ale wtedy!!!....
anonim2014.08.16 12:16
@GenesisX Skąd ty wiesz, kogo chcą Polacy. Tych kukieł, które obecnie rządzą Polska nie wolno utożsamiać z polskim narodem. A jak rosyjska armia wkroczy na Ukrainę, skończy się tak jak w Gruzji za czasów tego bandyty, agenta amerykańskiego, którego teraz ścigają listem gończy. 24 - 48 godszin i po ukraińskiej armii.
anonim2014.08.16 12:30
@Piotr ŻW- ,,To armia rosyjska broni obecnie cywilizacji przed zalewem zachodniego barbarzyństwa"-Ty tak na poważnie? Tak jak w Czeczenii broniła przed terroryzmem? W 1920r na szczęście pogonililiśmy tą swołocz
anonim2014.08.16 12:44
@GenesisX Cerkiew zawsze służyła władcy, kimkolwiek on był. A moje osobiste doświadczenia rodzinne, czym jest bolszewia do końca życia nie przekonają mnie, że cokolwiek może się zmienić w Rosji. Orędzie fatimskie mówiło, że jeśli Rosja się nie nawróci, będzie bardzo ciężko...
anonim2014.08.16 12:47
"Biały Dom nie może potwierdzić informacji przekazanej przez ukraińskie władze, że rosyjskie pojazdy opancerzone wtargnęły na terytorium Ukrainy, - powiedziała przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Caitlin Hayden. (...) Ministerstwo Obrony Rosji oświadczyło, że rzekoma rosyjska kolumna nie istnieje. Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_16/USA-nie-potwierdzaja-przekroczenia-granicy-przez-rosyjskie-pojazdy-opancerzone-9436/ A Fronda z powagą traktuje żydo-banderowskie łgarstwa.
anonim2014.08.16 12:56
@Tom661- Ależ ja o tym wiem i wcale nie uważam, żeby ,,zachód" był lepszy od putinowskiej Rosji. Chcę tylko powiedzieć, że pułkownik KGB Putin nie broni moralności ot tak sobie z przekonania. On czymś musi przypodobać się większości Rosjan, a że większość Rosjan nie chce u siebie homopropagandy i innych dewiacji, to on się do tego dostosowuje. Nie chcesz mi chyba powiedzieć , że stary kagiebowiec ot tak nagle się nawrócił, bo tego zwyczajnie nie kupuję. Jest takie stare polskie przysłowie ,,Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni". Dla mnie Putin jest właśnie takim diabłem.
anonim2014.08.16 14:19
"Miejmy nadzieję, że Zachód nie poprzestanie tylko na sankcjach gospodarczych, ale będzie gotowy pomóc militarnie Ukrainie w razie potrzeby. Polska na pewno pomoże!" - redakcja to do reszty zgłupiała?
anonim2014.08.16 15:14
@PiotrZW Ty to masz rację.Wszędzie gdzie wkracza armia kacapska(rosyjska,czerwona,radziecka,soviecka) zaczyna panować spokój, można by nawet rzec że śmiertelny spokój. Za to przyrost naturalny wzrasta. Szkoda tylko że rodzące się dzieci mają kacapskie twarzyczki
anonim2014.08.16 15:27
@Ge3nesisX Słuchaj banderowski gnoju! W naszej, europejskiej cywilizacji, do której rzekomo aspirujesz, obowiązują pewne zasady kultury. Bez nich to aspiruj do buszu, a nie do Europy. I w...dalaj z tego portalu, bo on przynajmniej nominalnie jest chrześcijański a nie bandycki!
anonim2014.08.16 16:49
W stosunkach między ludżmi jest podobna zasada jak i między narodami "Kochaj bliżniego jak siebie samego" ,Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie a kto jest naszym bliżnim -[ten który nam dobrze czyni}. Czy jest ktoś wstanie odpowiedzieć na pytanie co takiego w historii można podać za przykład jako podstawę do stwierdzenia o Rosji jako narodu "bliżniego" Rosja na przestrzeni wieków dla Polaków jest tylko przyczyną jednym ciągiem nieszczęść ,wojen mordów grabieży . Większość dzieł sztuki ,biblioteki jakie Rzeczpospolita posiadała została zrabowana i teraz znajdują się w zbiorach muzealnych Petersburga czy Moskwy a tego czego nie ukradli to zniszczyli . Tak reasumując dla Polski Rusek to złodziej i morderca a kto myśli inaczej niech poda przykłady bezinteresownej bratniej pomocy ze strony tych chamów i prostaków bez honoru .
anonim2014.08.16 17:33
GenesisX - chwalisz Niezależną za cenzurę?
anonim2014.08.16 19:19
GenesisX - agenturę sowiecką, tzn. wszystkich którzy nie wspierają bezmyślnie Ukrainy w obecnym konflikcie?