Kolejna próba zakłamywania historii o Polakach w czasie II wojny światowej. Amerykańska firma Mattel w jednej ze swoich gier edukacyjnych pisze o „nazistowskiej Polsce”. Jak dotąd gra karciana „Apples to Apples” sprzedała się na całym świecie już w ponad 3 mln egzemplarzy. Oburzona sprawą polonia z USA zainterweniowała u ambasada RP. Czy sama interwencja polskiego ambasadora wystarczy? Jak powinien się zachować polski rząd? O komentarz poprosiliśmy poseł Beatę Kempę.

Używanie tego rodzaju określeń w odniesieniu do państwa polskiego jest skandaliczne. W mojej ocenie przemycanie tego rodzaju słów kluczy wśród treści adresowanych do najmłodszych jest świadomym zabiegiem mającym na celu zakłamywanie prawdy historycznej. Polaków czyni się współodpowiedzialnymi za Holokaust, jakobyśmy ręka w rękę nazistami popełniali zbrodnie, za które oni są odpowiedzialni. W ten sposób próbuje się zdyskredytować nasz naród, który niebotycznieu cierpiał  w czasie II wojny światowej.  Widać, jak bardzo w świecie próbuje się wybielać Niemców. Warto sobie zadać pytanie na ile w tej konkretnej firmie oraz w innych instytucjach gdzie stosuje się podobne zabiegi propagandowe, działają niemieckie wpływy?

W tej sytuacji polski rząd powinien wzmocnić swój przekaz, bo sama interwencja ambasadora to za mało. Taką sprawą powinien się zająć nie tylko minister spraw zagranicznych, ale także premier i prezydent. Szczególnie wyrazista powinna być reakcja prezydenta. Powinien on nawet wykonać telefon do prezydenta USA. Dość tego, bo to nie pierwszy tego typu przypadek!

Myślę, że należy się też zastanowić nad wprowadzeniem regulacji, któreby upoważniały nasz Instytut Pamięci Narodowej do pozywnia osób czy instytucji, które w podobny sposób lżą Polaków. Chodzi o to, żeby takie podmioty zostały należycie ukarane zgodnie z polskim prawem oraz by zostały zobowiązane do uiszczenia odpowiedniej rekompensaty za swoje szkodliwe działania.

I wreszcie, my w Polsce powinniśmy przestać dotować wszelkie inicjatywy, które w  jakikolwiek sposób promują treści wypaczające prawdę histotryczną.

Not.ed