22.04.20, 16:45Fot. screenschot: Youtube - Tvp Info

Błyskawiczna reakcja rządu. W najbliższych dniach rolnicy otrzymają odszkodowania

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał dziś z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim w sprawie odszkodowań dla rolników związanych ze stratami, jakie odnieśli oni w wyniku suszy Reakcja rządu jest natychmiastowa. Jak poinformował minister Ardanowski: „zdecydowana większość rolników, którzy ponieśli starty w wyniku klęski suszy, dostanie w najbliższych dniach zaległą pomoc z tego tytułu”.

Premier Mateusz Morawiecki poprosił ministra rolnictwa o jak najszybsze wypłaty pomocy dla rolników w związku z suszą. Jak powiedział w rozmowie z PAP minister Ardanowski, jutro zostaną przesunięte pieniądze z Ministerstwa Finansów i już w najbliższych dniach do rolników wpłyną zaległe wypłaty.

O szybką wypłatę tej pomocy apelował dziś do rządu prezydent Andrzej Duda. Jak mówił, dowiedział się od szefa resortu rolnictwa, że wciąż ok.10 proc. rolników nie dostało przyznanych im odszkodowań za straty, jakie w wyniku szusy ponieśli w ubiegłym roku:

„Chcę bardzo zdecydowanie zaapelować do pana premiera i do Rady Ministrów, aby te środki się po prostu znalazły, dlatego że załatwienie spraw zeszłorocznych wobec rozpoczynającego się teraz de facto nowego sezonu rolnego jest sprawą absolutnie podstawową”- mówił prezydent.

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, resort rolnictwa niezwłocznie wypłaci rolnikom odszkodowania:

-„Kilka dni temu została podpisana decyzja o kolejnych środkach finansowych dla rolników za szkody wynikające z suszy. Minister rolnictwa przystąpił do niezwłocznej wypłaty tych środków”- napisał Müller na Twitterze.

Tzw. pomoc suszowa jest uzależniona od wielkości strat, jakie w wyniku suszy odniósł rolnik. Najwięcej, 1000 zł za hektar, mogą otrzymać rolnicy, których straty przekroczyły 70 proc. danej uprawy, a którzy jednocześnie posiadali polisę ubezpieczeniową na co najmniej połowę upraw. Polska należy do nielicznych krajów, które udzielają bezpośredniej pomocy suszowej.

kak/ PAP, Twitter

Komentarze

XD2020.04.24 11:29
Ciekawe. Ja właśnie słuchałam pana rolnika, który pokazywał proch w jaki obróciło się jego pole, razem z listami od prezydenta i ministra rolnictwa, w którym to video opowiada o nieudolności polskiego rządu w sprawie suszy. Pewnie kupiony sprzedawczyk Sorosa, nie? XD
ia22020.04.24 2:21
Trzeba kupić aparaturę do nawodniania, wystrzeliwać pociski np. z jodkiem srebra w niebo i pada deszcz. Niemcy mają takie urządzenia i mają deszczu ponad miarę ... i rolnictwo kwitnie
Fakt2020.04.22 21:18
Rząd nie powinien rozdawać pustych pieniędzy z dodruku ale realizować plan budowy zbiorników wody i nawadniania
Brudna LENA larwa czeka2020.04.22 20:14
Chcesz zobaczyć LENA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.22 20:12
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Pisowiec2020.04.22 18:23
Słuszną linię ma nasza władza! Zapomogi, dotacje, zasiłki, wyrównania to nasza główna gałąź gospodarki. Trzeba krócej powróz przyciągnąć spekulantom i prywaciarzom, podnieść im ZUS i damy radę! Najważniejsze to nie kraść! Całe szczęście że mamy mądry patriotyczny rząd! Brawo PiS!!! Ładnie byśmy wyglądali teraz z POpaprańcami u steru!
America f*****g first yeah!2020.04.22 17:36
Tymczasem dzisiaj w naszym ośrodku badawczym mieszczącym się w tunelach wydrążonych w płaskiej ziemi na Antarktydzie opracowaliśmy w końcu szczepionkę na COVID-19. Będzie produkowana z abortowanych płodów (potrzeba kilkunastu sztuk płodów na jedną dawkę) a rozprowadzać będziemy ją chemtrailsami. Autyzm wytwarzany przez szczepionkę będzie wzmacniany przez satelity Starlink i przez 5G.
ktoś tam2020.04.22 17:47
Myślisz, że jesteś totalniacki prymitywie śmieszny? Wasz dowcip jak niemieckie poczucie humoru nie mówiąc o innych zaletach niemieckiej umysłowości. Tak przy okazji, z abortowanych płodów czyli ludzi w prenatalnej fazie rozwoju, wykorzystuje się komórki np. przy produkcji takich płynów jak Coca-Cola. Używane są także przez niektóre koncerny w przemyśle kosmetycznym. Znajdź sobie informacje. Zatem jaki problem z wykorzystaniem tego typu materiału biologicznego do produkcji właśnie szczepionek?
America f*****g first yeah!2020.04.22 22:37
Znalazłem. GW prawda. https://www.snopes.com/fact-check/senomyx-flavor-additive/ I co teraz, durniu?
ktoś tam2020.04.22 17:32
To dla tych co są mundrzy inaczej. Jak zabraknie chleba to żadne złote klamki w chałupach nie napełnią brzucha. Należy chronić własne rolnictwo bo od tego zależy nasze przeżycie.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.04.22 21:50
to będziemy jeść ciastka frajerze
Bogdan2020.04.22 17:08
Jak poniesli starty to dostana. Jak straty to juz nie.