21.05.20, 13:25Screenshot Youtube - Jan Bodakowski

Bodakowski: Lewicowy trefniś kpi z katolików i Jana Pawła II

Na lewicowym portalu Krytyki Politycznej (wspieranym finansowo przez Sorosa, popierającym aborcję, gejów, weganizm i 5G) ukazał się felieton Jasia Kapeli, lewicowego harcownika, który w tonie żartu mówi to, co lewicowcy mają na wątrobie, a co nie wypada powiedzieć publicznie. Tym razem lewicowy trefniś zakpił z Jana Pawła II, katolików i ich pamięci o zmarłym papieżu.

W felietonie „Obserwuję kult JPII i nie mogę się powstrzymać, żeby trochę w nim nie uczestniczyć”, Jaś Kapela kpił z telewizyjnych programów o rocznicy „setnych urodzin Karola Wojtyły, nazywanego również Janem Pawłem II, polskim papieżem i Wielkim Człowiekiem”. Zdaniem Kapeli z jednego z filmów dokumentalnych wynika, że Karol Wojtyła przyjaciół nie miał zbyt wielu, a pomimo to „można by spędzić cały dzień przed telewizorem, oglądając wyłącznie programy poświęcone polskiemu papieżowi”.

Jaś Kapela, by mieć z czego kpić wybrał się na wycieczkę „do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego [...] na warszawskim Wilanowie. Grunty kosztują tu tyle, że stać by mnie było co najwyżej na miejsce parkingowe, ale wiernych Boga bogatego w miłosierdzie najwyraźniej stać, żeby utrzymywać to wielkie betonowo-marmurowe pudło, które swoją dziwaczną bryłą i wizją polskości straszy z daleka”. Według lewicowego publicysty nawet bilety tańsze o połowę nie skłoniły nikogo do wizyty – widać progresywnemu felietoniście umknął związek między tym, że ludzie są zastraszeni rzekomą pandemią a tym, że nie chodzą po muzeach.

W artykule Kapela deklaruje - „Nie wiem, czemu tak bardzo prześladuje mnie ten człowiek, i umiarkowanie pociesza mnie fakt, że nie tylko mnie. Teoretycznie mógłbym się nim nie interesować, ale obserwując kult Wielkiego Polaka, nie mogę się powstrzymać, żeby trochę w nim nie uczestniczyć. Przyznaję, że płakałem na Franciszkańskiej pod oknem papieskim, choć wcale nie planowałem, a Ojciec Święty nie był moim bohaterem. Jakoś jednak nie mogłem się powstrzymać, bo taka była energia tłumu”.

Według lewicowego felietonisty, Jan Paweł II w muzeum „jest gigantyczny jak na memach”. To niezwykle charakterystyczne, że weganina-lewicowca dziwi obecność papieża w muzeum poświęconym papieżowi. Zapewne, gdy Kapela uda się do muzeum Chopina, to zdziwi się obecnością pianisty, a jak trafi do muzeum Skłodowskiej, to zdziwi się obecnością noblistki w muzeum poświęconym jej osobie.

W dalszej części felietonu Kapela kpi, że „właściwie trudno wędrować po Polsce, aby nie natknąć się na ślady Karola Wojtyły i jego pontyfikatu, więc mam już pewnie kilkadziesiąt zdjęć z pomnikami papieża i innymi znakami jego obecności na ziemi, tej ziemi. Jakiś rok temu ze znajomymi pojechaliśmy do Wadowic, gdzie to się wszystko zaczęło. Choć połowa sklepów z pamiątkami była zamknięta, i tak nie byłem w stanie powstrzymać zakupowego szaleństwa. Dzięki czemu mam nie tylko kolejny kubek z wizerunkiem papieża, ale też solniczkę, łyżkę i różowy plastikowy kryształ, który kupiłem, bo pomyślałem, że to orgonit. Niestety nie zjadłem słynnej kremówki, bo choć w Wadowicach cukiernie konkurują o miano tej jednej, do której chodził papież po szkole, to żadna nie oferuje wersji wegańskiej kultowego papieskiego ciastka. Na pocieszenie wegańską kremówkę zrobiłem sobie w domu”.

Zdaniem lewicowego felietonisty „trudno zupełnie poważnie traktować człowieka [Jana Pawła II], który został talerzem, jego symbolem jest kremówka, a na rynku z głośników leci poświęcona mu piosenka”.

Relacjonując swoją wizytę w warszawskim muzeum Jana Pawła II, Kapela stwierdził, że „już na wstępie zostaje nam przypomniana anegdota o kolegach młodego Karola Wojtyły, którzy pobili ucznia, któremu zdarzyło się przekląć w obecności przyszłego papieża. Taki to był święty człowiek, że czarną robotę wykonywali za niego inni. Strach się bać, co by mi zrobili, gdyby znaleźli moją kolekcję memów”.

Kpiąc z życia Papieża Polaka, Kapela stwierdził, że Jan Paweł II oddał „nas w niewolę Maryi, Królowej Polski. To ostatnie było mi akurat najłatwiej zrozumieć. Karol prawie nie pamiętał matki, więc nic dziwnego, że przeniósł swoje uczucia na Matkę Boską. Zresztą wszyscy jego bliscy zmarli, kiedy był młody, dlatego można zrozumieć, że jego drugim, a z czasem i pierwszym domem stał się Kościół katolicki”.

W swoim felietonie Kapela kpił z rzekomej numerologii w życiu papieża (zamach w rocznicę objawień w Fatimie), braku w muzeum wielu relikwii po papieżu, przerażającej narracja kreująca spiskowe teorie. Zdaniem lewicowego felietonisty odwiedzających muzeum „może przerazić film w ostatniej sali, gdzie papież charczy do mikrofonu ustawionego w watykańskim oknie” - ten ostani fragment ma się nijak do deklarowanej przez lewicę walki z dyskryminacją i marginalizacją osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Szydząc z pamięci Polaków o papieżu i wiary w moc jego modlitw do Boga w naszych sprawach, Kapela stwierdza, że - „przestaje mnie dziwić, że nikt z występujących nie ma maseczek, jakby pandemia została odwołana. Skoro Jan Paweł II obalił komunizm, to z koronawirusem też sobie na pewno poradzi” - to zresztą typowa lewicowa hipokryzja, że lewicowiec wypomina katolikom wizytę w muzeum, choć sam się do niego wybrał – dodatkowo warto przypomnieć, że na początku swojego felietonu Kapela pisał, że nikogo w muzeum nie było, a pod koniec o tym, że odwiedzający muzeum maseczek nie mieli.

W swoim artykule Kapela stwierdza, że „gdyby nasz papież rzeczywiście miał na sercu wszystkich wykluczonych, to nie złagodziłby kościelnych kar dla pedofilii i nie ignorował doniesień o seksualnych przestępstwach swoich podopiecznych, przez co setki, jeśli nie tysiące dzieci nie zostałoby zgwałconych, a ich życia nie zostałyby złamane”. Kpienie z Jana Pawła II, katolików i ich pamięci o papieżu, posłużyć miało do szerzenia kłamstw o odpowiedzialności Kościoła za pedofilie – szkoda, że lewica nie pamięta, że legalizacja pedofilii była w czasie rewolucji seksualnej jednym z postulatów środowisk lewicowych.

Felieton Jasia Kapeli przekonuje, że mogą mieć racje naukowcy twierdzący, że dieta wegańska jest destruktywna dla zdrowia psychicznego i ogranicza potencjał intelektualny, czego przed laty przykładem był znany lewicowiec, wróg katolicyzmu i weganin Adolf Hitler.

Jan Bodakowski

Komentarze

Krzysztof2020.06.4 16:15
Geje to może są gdzieś w Anglii, Kanadzie, USA, jakiejś Francji czy innej Irlandii, Austrlii; w Polsce nawet nie ma słowa "gej"! W Polsce są pederaści, homoseksualiści, pospolicie : pedały, cioty, pedzie, dewianci seksualni, zboczeńcy... To wszystko, co w temacie! Opamiętaj się!
zdziwiony2020.05.25 10:03
a po co się przejmować bełkotem jakiegoś lewackiego śmiecia. Tego typu śmieć potrafi wyśmiewać się z czegoś, co jego zakuty łeb NIGDY nie załapie, natomiast w to miejsce nie potrafi zaproponować NIC mądrego
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.05.24 22:21
wojtyła (celowo z małej) był tak żałosnym człowiekiem, że nawet kpić się z niego nie chce.
skarb2020.05.22 10:55
POdpuscili lewaka i bredzi co im to da,maja swojego bozka lenina marksa preciez to bezmozgie,tylko na koncu prosza o ksiedza jak jaruzelski ,nie wiem kto z Dostoinikow Kosciola dopuscil do pogrzebu z elementami wiary katolickiej,to herezja,kara za obraze SWIETOSCI PRZYJDZIE W NAJMNIEJ SPODZIEWANYM MOMENCIE,ma to jak szwajcarskim banku
Barbara 2020.05.21 19:07
"znany lewicowiec, wróg katolicyzmu i weganin Adolf Hitler." Zupełnie jak znany prawicowiec Mao dawno nie byłam na frondzie - jest to stan umysłu
dz2020.05.21 18:22
I po co komu ta reklama jakiegoś idioty ?
Dana2020.05.21 17:54
Co złego jest w weganizmie?
Maria Blaszczyk2020.05.21 18:16
Pan Bodakowski nie lubi weganizmu. Martwi się o swoje zdrowie psychiczne. Tu należy przyznać mu rację, bo im zdrowie bardziej kruche - tym bardziej należy o nie dbać. Jednocześnie sam gdzieś pisał, że ma cukrzycę i nadciśnienie - ale to już go nie martwi najwyraźniej. Najbardziej w tym wszystkim jest niepokojąca wiara w goebbelsowską propagandę, czyniącą weganina z Hitlera... To już jest niepokojący objaw. Ciekawe, co tak ograniczyło panu Bodakowskiemu potencjał intelektualny, skoro nie był to weganizm. https://www.fronda.pl/a/naukowcy-wegetarianizm-prowadzi-do-zaburzen-psychicznych,144085.html https://www.fronda.pl/a/jan-bodakowski-czy-kwarantanna-jest-zasadna,141952.html
okularnik2020.05.21 17:44
kolejny "mysliciel" wpedzony w kompleksy osobowoscia JP II
Jan Radziszewski 2020.05.21 16:31
żydzi i zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
czytacz2020.05.21 18:52
a to co za wypociny?? czyta się niczym przemyślenia w 3 stanie świadomości... przypominam: Jezus był Żydem
Olej2020.05.21 16:17
Panie Bodakowski zlituj się Pan. O czym i o kim tu pisać ? Iluż takich Jasiów ziemia nosiła i co, i leżą gdzieś, kto o nich pamięta prócz samego Pana Boga ? Jasiowie mają sposób na swoje zaistnienie, swój krzyk - aby go dostrzec, no i Pan Panie Bodakowski Jasia dostrzegłeś, on jest prze szczęśliwy, gotowy do następnych brewerii.
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 15:13
dla kościoła w Polsce, wojtyła to nadal maszynka do zarabiania pieniędzy, dobrze że młodzież już od dawna ma wyebane na tego obrońcę koloratkowych pedofilów!
cap z kibucu kretyn2020.05.21 16:06
jak tam icek wasz kacap
Jan Radziszewski 2020.05.21 16:59
icek już icek Sekielski ma zapewnione że zdechnie 10.X.2020 r oraz że trafi tam gdzie i ty się wybierasz tzn do PIEKŁA żydowskiego cezara /J19,15)
AAAtomek2020.05.21 15:01
Bodakowski znów nadaje. On i Macierewicz maja chyba wspólnego lekarza, na dodatek kiepskiego?
Albert2020.05.21 14:45
Bodakowski, jakbym nie czytał wcześniej twoich wypocin, tobym teraz doszedł do wniosku, że jesteś pierwszorzędnym trollem. I zacząłbym bić ci brawo. Ale ponieważ widziałem wcześniej twoje "przemyślenia", to nie mam żadnych wątpliwości, że ty to napisałeś na poważnie. Zdecydowanie lepiej dla ciebie byłoby jednak, żebyś jednak był tym trollem.
GazoweKremówkiProdukcjiBezrobotnegoBodakowskiego2020.05.21 14:01
Bezrobotny Bodakowski próbuje żyć wdychaniem własnych prawiczkowych pierdów, przebijając tym dewocyjną spryciulę Marię Simma, która przez pół wieku ponoć jadła tylko wafle z jezuska. Z tym, że Bodakowski wdycha pierdy, żeby faktycznie zaspokoić głód.
Do JPIII2020.05.21 14:01
Zobaczcie sobie, jak wygląda zombi z wszczepioną sztuczną inteligencją, sterowany przez Illuminati.
JPIII2020.05.21 13:57
Kapela ma rację. Papieżak wojtyła łajdaczył się z Kinaszewską, z którą udało mu się zrobić bękarta. Taki on święty. Potem zaczął łajdaczyć się i to aż do śmierci z p--edzi--em dziwiszem. Taka to z niego świętość.
Jan Radziszewski 2020.05.21 16:54
zastanów się nad swymi rewelacjami dot Jana Pawła II bo ten który miał realizować film szkalujący drugiego w historii Papieża z Polski tj Szumowski zdechnie 10.X 2020 i na dodatek wpadnie do PIEKŁA
zdziwiony2020.05.25 10:06
kto takie gów.o jak ty wydalił na ten świat? Najciekawsze to fakt, że gów.a twojego pokroju zanieczyszczają tylko powietrze a NIC nie potrafią ofiarować społeczeństwu. Eliminacja ze społeczeństwa takich gów.en wydaje się najbardziej rozsądnym wyjściem
Klejnot Nilu2020.05.21 13:56
Lewica ma Jasia Kapelę, prawica ma Jasia Bodakowskiego.
@@@2020.05.21 13:47
Jan Paweł jest WIELKI JAKO CZŁOWIEK,JAKO PAPIEŻ i JAKO ŚWIĘTY, ale nie przejmuj się Jasiu Kapelo, ty też jesteś WIELKI JAKO GŁUPOL, ale to przecież nie ma znaczenia.
Lech Keller-Krawczyk2020.05.21 13:47
Trefniś Bodakowski znów defekował na klawiaturę...
killpedryll2020.05.21 16:21
rzyć już umyłeś paróvvo, bo ci z gara zapodaje gœvvnem, żydoski śmieciu
Jan Radziszewski 2020.05.21 16:46
wiedz żydzie Keller tzw. słynny propagandowcu anty KK również znany ci żyd Sekielski zdechnie w pół rocznicę SMOLEńSKą 10X 2020 pisze celowo zdechnie bo po śmierci nie do NIEBA trafi a do PIEKŁA żydowskiego cezara wpadnie /J 19,15) gdzie go powita m. in minister swego czasu Bronisław Gieremek a więc PLANY FILMU ANTY JANOWI PAWŁOWI II przepadną w niebyt historii.
Torchwood2020.05.21 13:46
"popierającym aborcję, gejów, weganizm i 5G". 5G? Jeszcze tylko chemtrails i stwierdzenia, że Ziemia jest płaska brakuje do pełni głupoty pana Bodakowskiego.
jerzy2020.05.22 22:34
Brakuje jeszcze popierania rowerzystów!!!