Srebrny medal polskich siatkarzy to najlepszy dotychczasowy wynik naszej reprezentacji w historii rozgrywek Ligii Narodów. W pojedynku finałowym reprezentacja Polski zmierzyła się z Brazylijczykami.

Polacy ulegli w finale Brazylijczykom 1:3. Srebro to najlepszy wynik Biało-Czerwonych w historii tych rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. .

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. W pierwszej odsłonie lepsi okazali się Polacy, wygrywając 25:23. Druga partia zakończyła się wygraną Brazylii 25:23. W trzecim secie wyraźną przewagę uzyskali siatkarze brazylijscy, zwyciężając 25:16. Czwarty set również należał do nich. Przypieczętowali wygraną wynikiem 25:14 – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła drużyna Francji, która pokonała Słowenię 3:0.

Największą niespodzianką jednak okazał się wybór najlepszego siatkarza turnieju w Rimini. W tym roku wybrano dwóch graczy, choć zwyczajowo jest to jeden zawodnik.

- Zaszczytne wyróżnienie spotkało Bartosza Kurka i Wallace'a. Obaj byli najlepiej punktującymi w swoich ekipach w niedzielnym finale. Brazylijczyk zdobył 22 punkty, a Polak 15. Kurek rozegrał również fantastyczną partię w sobotnim starciu ze Słowenią, które Biało-czerwoni wygrali 3:1 – pisze portal niezalezna.pl.