29.11.19, 14:55fot. Diliff, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Bruksela naciska na Polskę na wdrożenie konwencji stambulskiej o LGBT

Parlament Europejski uchwalił rezolucję, nakazującą państwom członkowskim jak najszybszą ratyfikację genderowej konwencji stambulskiej. Europosłowie wezwali także Radę do zakończenia procesu przystąpienia do Konwencji przez całą Unię Europejską. Z kolei słowacki parlament miażdżącą większością głosów przyjął rezolucję, w której stanowczo opowiedział się przeciwko dokumentowi.

 

W rezolucji w sprawie przystąpienia UE do konwencji stambulskiej i innych środków przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć europosłowie uznali, że przemoc wobec kobiet jest jednym z najważniejszym problemów społecznych w Unii Europejskiej, zaś jednym z jej symptomów – rzekomy „wyraźny i zorganizowany atak na równość płci i prawa kobiet, w tym prawa i zdrowie reprodukcyjne i seksualne”. Pod tym ostatnim niejasnym pojęciem kryje się m.in. postulat legalizacji zabójstwa prenatalnego.

Zgodnie z założeniami Konwencji stambulskiej europarlamentarzyści przyjęli ideologiczną definicję przemocy wobec kobiet jako przemocy ze względu na płeć. Jednocześnie stwierdzili, że do podstawowych narzędzi walki z tą formą łamania praw człowieka należą „kampanie informacyjne mające na celu zwalczanie stereotypów płciowych i przemocy patriarchalnej”. Takie przedstawienie problemu jest manipulacją – o czym świadczą m.in. statystyki policyjne wskazujące, że główną przyczyną przemocy domowej są uzależnienia. Co więcej, tego typu podejście dyskryminuje mężczyzn, którzy – jak potwierdzają badania CBOS z 2012 r. „Przemoc i konflikty w domu” – deklarują, że równie często jak kobiety, są uderzani przez partnerkę. Ponadto, w przytoczonych badaniach kobiety częściej niż mężczyźni przyznawały, że podczas kłótni uderzyły partnera. Prawie 60% osób doznających przemocy potwierdziło, że również stosowało agresję wobec partnera. Mężczyźni częściej niż kobiety skarżyli się, że doświadczyli wyzwisk i ograniczenia kontaktów z rodziną i znajomymi. Co dziewiąta kobieta (11%) i co dziesiąty mężczyzna (10%) żyjący w stałych związkach doświadczali przemocy fizycznej ze strony swoich partnerów, a co piąty mężczyzna (20%) i co szósta kobieta (16%) byli przez nich psychicznie dręczeni. Obu form przemocy równie często doświadczały zarówno kobiety (21%), jak i mężczyźni (22%).

Problem przemocy wobec mężczyzn jednak praktycznie nie istnieje w polityce społecznej Unii Europejskiej. W omawianej rezolucji Parlament Europejski podjął natomiast próbę stworzenia nowej kategorii zabójstwa – „kobietobójstwa”. Powołując się na nieobowiązującą deklarację Organizacji Państw Amerykańskich, PE zdefiniował je jako „gwałtowną śmierć poniesioną przez kobietę ze względu na płeć, w kontekście stosunków rodzinnych, partnerskich lub jakichkolwiek innych stosunków interpersonalnych oraz w społeczności, zadaną przez inną osobę lub spowodowaną bądź tolerowaną przez państwo lub jego funkcjonariuszy poprzez działanie lub zaniechanie działania”. Ponadto, opowiedział się za uznaniem przemocy wobec kobiet i dziewcząt za przestępstwo unijne.

Chociaż konwencja stambulska – wbrew twierdzeniom europosłów - nie „pozostaje standardowym i kluczowym międzynarodowym narzędziem służącym wyplenieniu plagi przemocy ze względu na płeć”, ponieważ nie „bazuje na całościowym, kompleksowym i skoordynowanym podejściu”, to wciąż są wywierane silne naciski, aby jej postanowienia weszły w życie w całej Unii Europejskiej. Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie do jak najszybszej ratyfikacji i wdrożenia dokumentu, zaś Radę Unii Europejskiej – „do pilnego zakończenia procesu ratyfikacji Konwencji stambulskiej przez UE na podstawie akcesji w szerokim zakresie bez jakichkolwiek ograniczeń”.

Dzień przed podjęciem tej kontrowersyjnej rezolucji Parlamentu Europejskiego, słowacki parlament uchwalił zdecydowaną większością głosów rezolucję, w której ponownie zadeklarował, że Słowacja nie chce ratyfikacji konwencji stambulskiej oraz wyraził sprzeciw wobec przystąpienia do niej przez Unię Europejską. Ponadto, wezwał rząd Słowacji do wykorzystania wszelkich możliwych środków do działania przeciwko instytucjom UE i Rady Europy, aby zapobiec włączeniu do słowackiego porządku prawnego postanowień konwencji stambulskiej.

„Warto przypomnieć, że Polska ratyfikowała konwencję stambulską i wdraża ją w życie. Otwartą kwestią pozostaje jednak możliwość wypowiedzenia tej międzynarodowej umowy, aby ukrócić narzucanie Polsce koncepcji teorii płci oraz opracować strategię, która skutecznie będzie walczyć ze zjawiskiem przemocy domowej” – skomentowała Magdalena Olek, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

O konwencji stambulskiej Instytut Ordo Iuris informował już wielokrotnie, w tym o możliwości przystąpienia do niej przez UE.

Ordo Iuris.pl

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.11.30 11:50
Prawa LGBT Prawami Człowieka
tyle2019.11.30 0:32
Marek Jurek od dawna uprzedzał, że tak będzie i proponował, by ją wypowiedzieć, ale Kaczyński nie chciał słuchać. Teraz przed wyborami grzmiał,że będzie bronił rodziny, ze w Polsce nie ma miejsca na dewiacje - czekamy na konkrety. Ponoć PiS dotrzymuje obietnic. Po wyborach zaproponował stanowisko przewodniczącej komisji ds. rodziny zagorzałej skrajnej lewaczce. Mówiono, że to ma być taktyka, by społeczeństwo przejrzało. Kto tu powinien przejrzeć? Nie wiemy czym jest rodzina? Coś mi tu strasznie śmierdzi.
bogdanus2019.11.29 22:50
No proszę jaka demokracja, sami widzimy przejawy ukrytego totalitaryzmu UE.
student2019.11.29 18:20
Ot, taka forma demokracji brukselskiej ,aby pedały mogli rządzić demokreatycznie
Wojtek Polak2019.11.29 17:47
my widzimy jaki burdel w prowadziła konwencja gbtq+wszelki dewiacje na zachodzie my się na to nie zgadzamy. my już taki burdel przechodziliśmy za czasów czerfonej zarazy. czerfono-tęczofej zarazy i hommo-terroru w Polsce nie wprowadzicie tow. zachodnio-bolszewiccy wbijcie to sobie do swoich pustych głów.
grimm2019.11.29 17:10
Brawo Słowacja, Brawo Węgry. PIS tchórze i zdrajcy.
Konfederata2019.11.29 17:06
Jestem homofobem, nie dlatego, że nie lubię tych ludzi, ale dlatego, że ich część aktywistów, tych którzy jeżdżą autobusami głównie z Warszawy po miastach organizując tzw. marsze równości, przyczepili się do mojej wiary i pemanentnie ją beszczeszczą, profanują i nas obrażają. Te świry nie chcą żadnej tolerancji, lecz dominacji nad normalnymi ludźmi. Nigdy nie zgodzę się na to żeby być rownym z tą tęczową zarazą maszerującą w marszach LGBT, a także pedofilami czy zoofilami. Dla mnie oni są równi jedynie w wielkości żołądka, co jest jasnym, że potrzebują tyle samo żarcia co ja – i nic więcej! Różnica zasadnicza między mną a nimi jest taka, że ja jestem normalny, a oni są zboczeńcami !!!
Bizon2019.11.29 17:05
Wielkie oszustwo Biedronia w PE !!! Ten homoseksualista kłamał w PE, że ma zakaz wstępu do hoteli, restauracji i sklepów. To nieprawda ! To kłamstwo ! Jak dotąd homoseksualiści mogą wejść do każdej tego typu placówek ! Są jednak miejsca w Polsce, gdzie homoseksualiści mają zakaz wstępu ! Jednym z takich miejsc – jest mój dom !!! Tu wszelkiego typu zboczeńcy mają ścisły i bezterminowy zakaz wstępu !!! Bo – nie życzę sobie w moim domu smrodu ze stolców i wegin, bo nie życzę sobie w moim domu tych, którzy profanują moje symbole religijne, tych przebranych za idiotów, tych zacietrzewionych , nienawistnych i podłych, tych homoterrorystów, tych, którzy pod pozorem tolerancji są skrajnie nietolerancyji wobec innych ludzi i tych, którzy są pedofilami i zoofilami ! No access – never !!!
gumowa kaczka2019.11.29 17:05
Jestem homoseksualistą, ale nie mam zamiaru i nie chcę się ujawniać jak ci durnie na marszach, i nie cgcę aby moi znajomi wiedzieli o mojej chorobie. Jednakże nurtują mnie pytania, na które chciałbym znać odpowiedzi: - co robi dwóch homosów, żeby podczas ich seksu nie żmierdziało ze stolca ? - po jakim okresie czasu mięsień zwieracza (atakowanego, czyli homocioty) jest tak zbestrzeszczony, że przestaje spełniać jego funkcji. Czy wtedy taki zboczeniec musi permanentnie używać pampersów ? - po co zboczeńcy noszą weginy na patykach podczas ich marszów, skoro akurat tych części ciała nie używają ani lesbijki ani pedały podczas uprawiania seksu ? Czekam na odpowiedzi.
JS2019.11.29 17:03
No i Słowacy zrobili jak trzeba ! Powinniśmy ich nażladować ! Mamy przecież przewagę w sejmie - więc jaki problem ?!!! Rząd nie może działać inaczej od woli narodu - i kuniec !
JPP2019.11.29 16:13
Nie dla dewiacji, genderyzacji i innym zboczeniom. Polska musi być normalna, z chrześcijańskimi korzeniami.
skuter2019.11.29 16:10
Liczę na rząd i obym się nie przeliczył
matis892019.11.29 16:30
Możesz się przeliczyć bo faktem jest że lzptngb ma się znacznie lepiej za PISu niż za PO, za PO to w sumie tego nie było. A teraz za PISu to w szkołach przed pedofilską seksualizacją od WHO rodzice muszą bronić swoje dzieci. PIS obronę dzieci w szkołach przed tą demoralizacją zwala na rodziców. Dajcie nam znać jak wam się nie spodoba ta demoralizacja w szkołach, a jak nikt nie zauważy lub nie powie to niech działają na dzieci. Polityka PISu. Aborcji nie zakażemy, invitro ma się dobrze jak lewackie samorządy rządzą. w tych światopoglądowych sprawach PIS staje się partią najbardziej fałszywą ze wszystkich, bo po PO i reszcie lewactwa wiemy czego się spodziewać.
katolik2019.11.29 15:28
Teraz PIS ostatecznie będzie musiał postawić kropke nad i
Katolik2019.11.29 15:47
i jak panienka będzie głośno popierdywał "nie, nie", a potem po cichutku przyjmie wszystko.
B522019.11.29 19:34
mam dziwne wrażenie że rozmawiam z komuchem a co to znaczy kropka nad i czyli pisiory mają podpisać to co postkomuna wykręciła
B522019.11.29 15:22
konieczne jest referendum czerwona szarańcza nikogo się nie pytała przy ratyfikacji
matis892019.11.29 15:20
Stop pedofili i stop lewackim pedofilski dyrektywom od WHO do seksualizacji dzieci. Lpzgnt przybiera charakter społecznego przymuszania, wymuszania i terroru. W naturze jest prowokacja, obrażanie uczuć wierzących, pogarda, kpina z symboli świetych, nienawiść i nietolerancja dla większości. I ruch ten inicjowany z zagranicy jest największym wrogiem sodomitów i zwykłych gejów którzy nie chcą się afiszować. Biedroń kłamie, donosi na Polskę obcym siłom, nie ma nić bardziej szkodliwego dla gejów. Lpzgnt ma na celu wzbudzanie coraz większej niechęci dla sodomitów i robi to jak nikt. Na pewno nie mają nic wspólnego z dbanie o dobro dla sodomitów, aby inni ludzie odbierali ich lepiej choć jest ich garstka. W Polsce ten cały pusty balon został napompowany tylko przez zagranicę i tych lewaków dla których zagranica, obce siły, tamte wartości są ewidentnie ponad dobrem Polski.
Andrzej 2019.11.29 15:16
Polska nigdy w życiu nie może ratyfikować tego "dokumentu LGBT". My Polacy chcemy żyć w normalnym państwie.
Pfft2019.11.29 16:09
Pierwsze zdanie z twojej wypowiedzi zaprzecza drugiemu zdaniu.
anonim2019.11.29 15:15
Brawo Słowacja. Polska walczyła o wolność i nikt nie będzie nam nic narzucał. Bierzmy przykład ze Słowaków. Mam nadzieję, że Węgry też odrzucą ratyfikację.
Darek2019.11.29 15:11
Kiedyś wielki Brat z Moskwy też kazał nam różne uchwalać uchwały i wprowadzać zarządzenia i jak skończyła się ta "przyjaźń". A jak to się mówi: "Historia kołem się toczy...