19.02.19, 09:50zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons, edytowane

Była ambasador: Konflikt PiS z Izraelem to ukłon w stronę skrajnej prawicy

Nawet lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna domaga się od Izraela oficjalnych przeprosin. Ktokolwiek uważnie śledził spór z Izraelem, zapoczątkowany przez wypowiedź premiera tego kraju, Benjamina Netanjahu podczas wizyty w Muzeum Polin, powinien zrozumieć reakcję polskiego rządu.

Pół biedy, gdy winy PiS w konflikcie z Izraelem doszukuje się anonimowy internauta. Co jednak w sytuacji, gdy robi to dyplomata, osoba, która była niegdyś ambasadorem RP?

"Konflikt PiS z Izraelem służy utrzymaniu radykalnie prawicowych wyborców.Konflikt z Izraelem to konflikt z USA(pokazała to jasno ustawa o IPN).USA to filar naszego bezpieczeństwa.Wniosek jest prosty:PiS właśnie przedłożył sympatię skrajnej prawicy nad strategiczne bezp. PL."- napisała na Twitterze była ambasador RP w Moskwie, Katarzyna Pełczyńska. Jej wpis zaskoczył wielu internautów, dziennikarzy czy publicystów. 

Dlaczego? Bo trzeba być ślepym, by nie widzieć, kto rozpoczął konflikt. Na liczne sugestie, że wina leży po stronie kilku ważnych izraelskich polityków fałszujących historię, Pełczyńska odpowiedziała:

"Polska powinna była zareagować asertywnie, ale nie tak radykalnie. Można było przedstawić racje unikając frontalnego konfliktu.Takim konfliktem PiS imponuje skrajnej prawicy, innych celów nie osiągając.Podoba nam się czy nie konflikt z Izraelem komplikuje nam relacje z USA"

Ambasador jak na razie nie odpowiedziała jednak, jaką reakcję powinien podjąć jej zdaniem polski rząd.

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

polka2019.02.25 17:45
Zydzi to narod, ktory nie potrafi zyc w zgodzie z zadnym innym narodem.W POlsce mieli naprawde Przyjaciol.Tysiace Polakow z narazeniem zycia ratowalo Zydow.A oni nam placa cale lata w taki sposob.Noi jak ich lubic??????. Oni to wszystko niszcza,przez wypowiedzi takich politykow w Izraelu.
Polak2019.02.24 12:05
Polska powinna wreczcie przestać łożyć na cmentarze i muzea żydowskie a środki przeznaczyć na politykę informacyjną w całym Świecie publikując udział żydów w holokauście , czy role Polaków w obronie żydów. Kto zaludnił by Izrael gdyby POLSKA ich nie uratowała?
Mejer2019.02.19 19:19
Kolejna dewiantka intelektualna z rodziny fundacji Batorego....
Marcin2019.02.19 15:44
Schetyna... pocałunek Judasza...
Marian2019.02.19 10:59
Pewnie jest "narodowosci prawniczej"
W temacie2019.02.19 10:44
https://www.youtube.com/watch?v=caBVMcip7kI&t=
Bronek2019.02.19 10:42
Jeśli takich dyplomatołków mamy, jak ta Pani, to jest to wielką tragedią
Czekam2019.02.19 10:26
Przestańcie tłumaczyć te żydowskie wypowiedzi. Czekam na publikację dokumentów i nazwisk o udziale żydów w holokauście. Tych, którzy współpracowali z SB i komuną przy mordowaniu Polaków również.
Alojzy Cedzidlo2019.02.19 12:43
No właśnie . Tez czekam . Podobno pan Prezydent ma unieważnić ,,weto : na IPN .
Lookacz2019.02.19 9:59
>>> https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/ <<<.... hmmm (?) :-/
UWAGA TROL O PSEUDONIMIE "STACH" GRASUJE2019.02.19 9:58
Uwaga od kilku dni pojawia się i grasuje na forum antypolak i lewacki trol oraz jurgieltnik o pseudonimie "Stach", który rozsiewa propagandę jakoby w gettach mordowała policja granatowa oraz polska straż pożarna, która nie miała wstępu do żadnego getta. Ten antypolski trol i jurgieltnik udaje, że nie było żydowskiej policji która wysyłala do NIEMIECKICH obozów zagłady swoje siostry i braci, a potem jak przyszła kolej na nich to zrobili wielkie mi powstanie w getcie warszawskim. Udaje również, że nie było w getcie łodzkim niejakiego Chaima Rumkowskiego, przewodniczącego Judenratu, który żył jak król podczas gdy inni w tym getcie masowo umierali z głodu i który w czasie tzw. Wielkiej Szpery wysłał na śmierć tysiące dzieci żydowskich mieszkańców tego getta, a który finalnie sam również został wywieziony do obozu zagłady (Auschwitz). Po przybyciu do obozu został rozpoznany na rampie i za kolaborację żywcem przez rodaków z Sonderkomando wrzucony do dołu spaleniskowego
Alojzy Cedzidlo2019.02.19 12:37
Albo to jeden taki .,,Strach " tu grasuję . Dla nich prawda jest tylko jedna , Tych co ich opłacają A Pani Ambasador to przeciez z tej brygady ,,Stracha "
Jazzz2019.02.20 18:46
Na stronie Stefana Tompsona znalazłem informację że wg statystyk ISRAELI WAR CRIMES COMMISSION z Niemcami kolaborowało mniej niż 0,1 proc. Polaków. A w ksiażce Chrisa Bishopa pt. "Zagraniczne formacje SS" opisano jak z prawie wszystkich krajów Europy ciągnęli OCHOTNICY DO WAFFEN SS. Wszyscy kolaborowali na skalę masową i w sposób zorganizowany. Razem ok.. 350 000. Tyko z Polski nie było żadnych ochotników.