19.04.19, 07:15

Całkowity post. Ratunek dla twojego zdrowia!!!

Badacze z Intermountain Heart Institute w Intermountain Medical Center w Utah doszli do wniosku, że post może być dla wielu osób formą świetnej kuracji zdrowotnej.

Chodzi tu przede wszystkim o diabetyków, którzy cierpią na zbyt woski poziom cukru we krwi. Post może znacząco pomóc w zredukowaniu poziomu glukozy.

Okazjonalne, jednodniowe poszczenie może być ponadto zbawienne dla osób, które nie są jeszcze diabetykami, jednak poziom cukru w ich krwi jest niebezpiecznie wysoki.

Naukowcy podkreślają dodatkowo, że post może wywierać dobry wpływ także na serce.

W badaniu przeprowadzonym przez wspomnianą wyżej jednostkę przebadano osoby w wieku od 30 do 69 lat. Po 10-12 godzinach całkowitego postu organizm zaczyna przetrząsać ciało w poszukiwaniu źródeł energii. W przypadku osób, które mają wysoki poziom cukru we krwi, organizm znajduje źródło energii najprawdopodobniej w cholesterolu LDL, który zazwyczaj uważany jest za szkodliwy, a to w następstwie polepszadiabetyków.

W dni, w które osoby przebadane pościły, poziom ich cholesterolu spadał o około 12 proc.

bsw/charismanews

Komentarze

Oliwka.2021.04.25 13:19
Post jest zalecany zarówno ze względów religijnych jak i zdrowotnych. On oczyszcza, odmładza leczy, i przedłuża życie. Jest bardzo dobry dla zdrowia. Przekonałam się o tym osobiście. Obecnie jestem właśnie w trakcie postu. Przez trzy doby i dwie godziny nic nie jadłam i nie piłam nawet wody przegotowanej. Po tym czasie zaczęłam pić wodę przegotowaną. Czyli mój post trwa dokładnie 87 godzin. Jak się czuję? Bardzo dobrze. Zaznaczam, że jestem całkowicie zdrowa i nic mi nie dolega.
aspartam2019.04.19 17:41
głodówka nigdy nie jest zdrowa