01.09.17, 13:45zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, CC0, youtube

CBOS: Polacy ufają prezydentowi i premier

Mimo spekulacji o rzekomym konflikcie w obozie Dobrej Zmiany, jedno jest pewne: Polacy najbardziej ufają prezydentowi Andrzejowi Dudzie i premier Beacie Szydło.

71 procent respondentów w najnowszym sondażu CBOS stwierdziło, że ufa prezydentowi. Na drugim miejscu w rankingu zaufania uplasowała się premier Beata Szydło z wynikiem 56 procent. Paweł Kukiz cieszy się zaufaniem 51 procent ankietowanych. CBOS zaznacza, że sierpniowy sondaż oznacza wiele zmian w notowaniach przedstawicieli sceny politycznej, a Andrzej Duda uzyskał najlepsze notowania z całego okresu sprawowania urzędu.

Nieufność wobec prezydenta wyraziło 18 procent ankietowanych, a wobec szefowej rządu- 31 proc. Pawłowi Kukizowi nie ufa 20 procent respondentów. 

Również wicepremier Mateusz Morawiecki uplasował się wysoko w rankingu zaufania. Ufa mu 43 procent ankietowanych, zaś nieufność wyraża 17 procent. Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro cieszy się zaufaniem 42 procent badanych. W tym przypadku CBOS zastrzega, że Ziobro jest odbierany dość kontrowersyjnie i prawie tyle samo ankietowanych (40 procent) zadeklarowało nieufność wobec tego polityka. 

Daleko w tyle za politykami z początku rankingu uplasował się Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ufa mu 21 procent badanych, 24 procent zadeklarowało nieufność. O oczko niżej w kwestii zaufania jest Kamila Gasiuk-Pihowicz. Posłanka Nowoczesnej cieszy się zaufaniem 20 procent respondentów, a nie ufa jej 14 procent badanych. 

yenn/PAP, Fronda.pl