03.07.18, 18:17Zdj. Ja-Fryta CC BY SA 2.0 Wikimedia Commons

Cejrowski ATAKUJE PiS: To partia eugeniczna!!! Jej posłowie mają KREW na rękach!

Wojciech Cejrowski, kontrowersyjny podróżnik i publicysta w bardzo ostry sposób zaatakował polityków Prawa i Sprawiedliwości za opieszałość w kwestii zakazu aborcji, przynajmniej tej o charakterze eugenicznym. 

"Krew tych dzieci jest na waszych rękach, Posłowie PiS. I każdego dnia macie jej na sobie więcej i więcej. Każdy z was bierze ją na siebie OSOBIŚCIE. Morderstwo przez zaniechanie; przez nieudzielenie pomocy mordowanym"- napisał na Facebooku Cejrowski. Swój wpis rozpoczął cytatem z Ewangelii:  "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego, to Prawo i Sprawiedliwość "ukręciło łeb" obywatelskiemu projektowi "Zatrzymaj Aborcję", eliminującemu z obowiązującej w Polsce od 1993 r. "ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży" przesłankę eugeniczną. Zarówno środowiska pro-life, jak i te postulujące liberalizację prawa aborcyjnego uważają, że słowo "kompromis" nie jest prawdziwe w przypadku ustawy z 1993 r. 

"W celu uwalenia projektu, PiS utworzył podkomisję złożoną z przeciwników projektu. Projekt utknie w podkomisji do końca kadencji, a w następnej kampanii będą nam wmawiać, że chcieli chronić życie, ale nie zdążyli. Tak robią niestety od kilkunastu lat - od wyborów do wyborów"- stwierdził podróżnik. 

"Ochrony dzieci niepełnosprawnych "NIE DAŁO RADY uchwalić", ale nowelę ustawy o IPN dało radę w kilkanaście godzin? Z tego wynika, że PiS jest partią eugeniczną, która wspiera zabijanie dzieci"- atakuje Cejrowski. Jego zdaniem, politycy PiS popełniają "morderstwo przez zaniechanie", ponieważ nie udzielają pomocy mordowanym w majestacie prawa nienarodzonym dzieciom. 

"Alfie was wzruszał? A polskie dzieci już nie?"- podsumował pisarz.

ajk/Facebook, Fronda.pl