28.08.19, 08:15Fot. cba.gov.pl

Cela Plus: Były wiceszef ABW i pięć innych osób w rękach CBA! Chodzi o lewe faktury

Faktury opiewające na blisko 300 tys. zł wystawione na fikcyjne usługi doradcze. Sześć osób zatrzymanych przez CBA w tym były Wiceszef ABW.

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie postępowanie dotyczące podejrzenia poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach za usługi doradcze na rzecz trzech spółek z Warszawy, Starachowic i Sokołowa. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wczoraj sześć osób, w tym byłego Zastępcę Szefa ABW w latach 2008-2013, trzy osoby z jego najbliższego otoczenia, udziałowca spółki i Prezesa Zarządu spółki. Wszystko wskazuje na to, że jedna z zatrzymanych osób, właścicielka warszawskiej firmy consultingowej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i współpracując z pozostałymi wystawiała faktury na fikcyjne usługi doradcze opiewające na niemal 300 tys. zł. Jak ustalili śledczy CBA proceder trwał od lipca do grudnia 2018 r.

Agenci Biura przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej.

Cba.gov.pl

Komentarze

Max 2019.08.29 22:38
Lezie POwski stworek niesie kasy pełny worek :) Chodź tu stworku k, twoja mać CBA chce cię poznać :)
Cogito ergo sum2019.08.28 9:27
Ludzie Platformy nie mogą się powstrzymać na widok piniędzy.
JS2019.08.28 8:41
Dla naszych troli wszystko co Prawe jest lewe, co proste jest krzywe, co uczciwe jest złe, co czyste, jest brudne, co ... Zapewne wszyscy są napompowanymi jak balony magistrami, którym nie chce się zaryzykować i ruszyć umysłem by zbadać coś samemu a nie ślepo wierzyć podręcznikom, swoim szefom. Pozdr.