08.07.19, 11:25(fot. screen)

Cela plus: CBA ,,rozbroiło'' bank. Zatrzymani byli prezesi, dyrektor i członkowie zarządu

Co najmniej 50 mln zł szkody w mieniu jednego z komercyjnych banków oraz usiłowanie uzyskania 23 mln zł nienależnego podatku VAT. 8 osób zatrzymanych przez CBA.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali 8 osób, w tym byłych prezesów i członków zarządu, dyrektora oraz pracowników komercyjnego banku, a także byłych i obecnych prezesów zarządów spółek z województwa mazowieckiego. Czynności miały miejsce w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Jest to nowe śledztwo. Dotyczy podejrzenia wyrządzenia szkody majątkowej w wysokości co najmniej 50 mln zł w mieniu banku w związku z udzieleniem kredytu na zakup centrum wystawowego w Opolu. Wszystko wskazuje na to, że kredytu udzielono pomimo braku zdolności kredytowej i bez ustanowienia szczególnej formy zabezpieczenia spłaty kredytu. Jak ustalono odraczano następnie terminy spłaty należności, poprzez aneksowanie umowy kredytowej, ukrywając tym samym straty banku.

Postępowanie obejmuje także działanie na szkodę Skarbu Państwa przez przedstawicieli mazowieckiej spółki poprzez usiłowaniem uzyskania nienależnego podatku VAT w wysokości 23 mln zł w związku z pozorną transakcją nabycia nieruchomości w Opolu.

Obecnie trwają czynności z udziałem zatrzymanych osób, którzy usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze

POlityk2019.07.8 14:59
To oburzający skandal jak ta okrutna PiS-owska dyktatura brutalnie niszczy POlską przedsiębiorczość i kwiat POlskiej bankowości !
edi2019.07.8 11:38
Zobaczcie ilu NAS OKRADAŁO PRZEZ LATA i to na jakie pieniądze - toż to plaga - PiS - TAK TRZYMAĆ !! DOŚĆ KOMUNY i POSTKOMUNY-MAFII