23.09.15, 13:50

Szyici, inna twarz islamu... Tak samo krwawa jak ISIS!

Słynące z brutalności Państwo Islamskie ma coraz poważniejszego rywala w biegu o laury okrucieństwa. Okazuje się, że szyickie bojówki - tak, ci podobno dobrzy i niegroźni szyiccy muzułmanie! - robią rzeczy tak samo okrutne, jak islamiści z ISIS. Mówiąc wprost, szyici po prostu ścigają się z Państwem Islamskim, kto będzie mordował w bardziej szokujący sposób.

Kilka dni temu sieć obiegł film, na którym szyiccy "obrońcy Iraku" zawiesili człowieka na sznurze głową na dół i żywcem go spalili. Nieco wcześniej w tym roku w internecie pojawił się zdjęcie, na którym widać, jak szyici strzelają do dziecka, które miało... popierać Państwo Islamskie.

Według Philipa Smytha z Instytutu Waszyngtońskiego wskazuje, że są całe tony niebywale okrutnych i brutalnych materiałów, które w ogóle nie dotarły do internetowego mainstreamu. Szyici, podobnie jak Państwo Islamskie, produkują filmy z dokonywanych przez siebie egzekucji na setki czy tysiące. Palą ludzi żywcem, strzelają, obcinają głowy... słowem nie ustępują w niczym Państwu Islamskiemu.

Oczywiście, mają argument - to oni się bronią. Okazuje się jednak, że obrona w wydaniu "niegroźnych muzułmanów" jest równie przerażająca, jak atak w wydaniu sunnickich terrorystów.

kad/ibitimes.com

Komentarze

anonim2015.09.23 14:06
1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. 2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - jakby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. 3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią, 4 i pokłon oddali Smokowi, bo władzę dał Bestii. I Bestii pokłon oddali, mówiąc: "Któż jest podobny do Bestii i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?" 5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. 6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. 7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężyć ich, i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem. 8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. 9 Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy! 10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych. Tak mi jakoś przyszło do głowy... ale może ten fragment Apokalipsy odnosi się do czegoś zupełnie innego, a nie do inwazji islamu na Europę i świat. Nie chciałbym wprowadzać nikogo w błąd, ale myślę, że warto te słowa rozważyć w kontekście ostatnich wydarzeń.