08.12.17, 17:58zdj. screen Youtube

'Ciamajdan' się nie udał! Szybka akcja policji

"Blokada nieudana, posłowie z Sejmu wyszli"- poinformowano na profilu Obywateli RP na Twitterze. Wpis został usunięty, jednak w internecie nic nie ginie... 

Po dzisiejszych głosowaniach nad projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa Obywatele RP wyraźnie chcieli powtórki sytuacji z ubiegłego roku. 

"Niestety", nie udało się. Przeciwnicy rządu planowali zablokować wyjazd posłów z terenu Sejmu, jednak szybko przeszkodziła im policja. Pierwsi zadymiarze zaczęli już około godziny 14:00 zbierać się przy ul. Wiejskiej. Wcale nie ukrywali swoich planów...

 

 

 

 

Według relacji z jednego z użytkowników Twittera, lider Obywateli RP podburzał do blokowania parlamentarzystom wyjścia z Sejmu.

"@PawelCeKasprzak z @ObywateleRP przez megafon wzywa wszystkich do blokowania Sejmu, tak aby NIKT nie dał rady z niego wyjść, nim nie wycofają się ze złych, niekonstytucyjnych ustaw o sądach!"

Policja szybko jednak interweniowała i posłowie bezpiecznie opuścili Sejm. Na tym jednak nie koniec, bo zadymiarze już skrzykują się na wtorkowe obrady Senatu. 

 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl