Te same środowiska polityczne, który zainicjowały 8 debat nt. naszego kraju, a teraz podjęły decyzję o debacie numer 9 pod koniec lutego w Brukseli, te same środowiska które przeforsowały antypolską rezolucję, która opowiedziała się za uruchomieniem procesu sankcji wobec Polski, teraz odwołały mnie z funkcji wiceprzewodniczącego PE” - mówił w trakcie briefingu prasowego europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Jak podkreślał – to konsekwentne działanie przeciw Polsce. Dalej zaznaczył:

Mogę powiedzieć krótko: niczego nie żałuję. Dalej będę krytycznie oceniał tych polityków, którzy biegają z donosami do obcych mediów, gdzie skarżą się na własny kraj. Będę dalej oceniał krytycznie tych polityków, konkretnie PO, którzy głosowali za antypolską rezolucję i powiem, mogę to ujawnić że i oficjalnie i nieoficjalnie miałem szereg sygnałów, sugestii żebym się pokajał, przeprosił, to wtedy tego wniosku o odwołanie by nie było”.

Dalej powiedział też:

Mając do wyboru zaprzeczanie wartościom, w które wierzę, własnym poglądom i taką walkę za wszelką cenę o zachowanie stanowiska, a z drugiej strony lojalnością wobec własnego kraju i wiernościom swoim przekonaniom, wybrałem to drugie”.

Zaznaczył też, że będzie rozważał odwołanie się od decyzji europarlamentu, bo radzili mu to specjaliści od prawa międzynarodowego.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl