09.11.21, 14:14Fot. Pixabay

Czy odkryto naturalny sposób na walkę z Alzheimerem?

Doświadczenia przeprowadzone przez amerykańskich naukowców ze stanu Teksas mają dowodzić, że ogromną rolę w kontekście choroby Alzheimera pełni sen. Jego zaburzenia często powiązane są z występowaniem tej choroby oraz znacząco przyspieszają jej rozwój.

Naukowcy z prywatnego uniwersytetu  Baylor College of Medicine w Hosuton w Teksasie w wyniku przeprowadzonych badań stwierdzili, że zarówno u ludzi, jak i u myszy z chorobą Alzheimera aktywność jądra siatkowatego wzgórza (TRN) kształtuje się poniżej normy. A jeśli TRN nie jest aktywny, to i sen nie będzie przerywany.

 Poza tym w tego typu przypadku zdecydowanie mniejsza ilość czasu przypadnie na głęboki, regenerujący sen wolnofalowy (SWS), który przecież usuwa toksyny i metabolity wytwarzane w ciągu dnia przez mózg. A wraz ze spadkiem poziomu SWS, w konsekwencji  gromadzą się peptydy tworzące płytki amyloidu i wówczas choroba Alzheimera czyni postępy.

Naukowcy podczas przeprowadzonych badań udowodnili również, że myszy z chorobą Alzheimera budziły się o 50 proc. częściej niż myszy bez tej choroby. Miały one także krótszy sen wolnofalowy od tych zdrowych.

Autorzy przeanalizowali również tkankę mózgową pobraną pośmiertnie od pacjentów chorujących na Alzheimera. Odkryto, podobnie jak u badanych myszy, że neurony TRN u pacjentów z chorobą Alzheimera wykazywały oznaki braku aktywności. „Nasze odkrycia potwierdzają, że selektywna aktywacja TRN jest obiecującą interwencją terapeutyczną mającą na celu poprawę zaburzeń snu i opóźnienie akumulacji A-beta w AD” - powiedziała dr Jeannie Chin.

 

ren/PAP

Komentarze

Nie ma takiego stanu2021.11.9 20:38
Teksas. Cytując klasyka "g..o wiesz o USA". A reszta to fake news, wyssany z brudnego foliarskiego palucha.
gogogo2021.11.9 23:37
Jest taki stan w USA. Tylko Ty jesteś w innym stanie... odstaw używki.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.11.9 15:18
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
katolik2021.11.9 14:38
Polacy po wyszczepieniu chemią genetyczną masowo chorują , na targu jest tylu chorych, ze myslą, ze to przeziębienie, a to pech bycia wyszczepionym jak bydło !!
katolcka deratyzacja Polski2021.11.9 15:09
PO i Konfederacja to bratnie partie faszystowskie
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.11.9 14:27
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
katolik2021.11.9 14:24
jest szczepionka na alzheimera do masowego wyszczepienia
minister2021.11.9 14:44
Szczepionka przed alzheimerem chroni, ale z lockdownem i wdychanym CO2 jest skuteczniejsza.
katolik2021.11.9 14:53
zapewne, dlatego potrzeba więcej gazu i komór, ludzie na to pójdą, bo jak ma im pomóc, to chętnie sie zapisza w kolejkę po śmierc
Leszek2021.11.9 15:02
Jesteś głupi. Ja idę w styczniu po 4 dawkę.
katolik2021.11.9 15:18
uwazam, ze dobrze zrobisz, ale pod warunkiem ,że dozyjesz po trzech, chyba, ze wychyliłes trzy głębsze