01.07.19, 12:45zdj. screen Youtube

Do wyborów razem czy osobno? SLD podjęło decyzję

W sobotę SLD przeprowadził wewnątrzpartyjne referendum. Plebiscyt dotyczył formuły startu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jak zagłosowali działacze Sojuszu?

Szef SLD, Włodzimierz Czarzasty przedstawił na konferencji prasowej wyniki głosowania. Spośród ponad 20 tys. uprawnionych do głosowania członków partii, w referendum uczestniczyło 13 tys. działaczy. Aż 83 proc. członków SLD opowiedziało się za startem w  koalicji z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Zielonymi. Z kolei za samodzielnym startem w wyborach było 17 proc.

Jak zaznaczył Włodzimierz Czarzasty, warunkiem przystąpienia jego ugrupowania do koalicji jest transparentność finansowa wszystkich partii szykujących się do współpracy. Wiąże się to zz pewną uszczypliwością wobec lidera Wiosny, Roberta Biedronia. Przewodniczący Sojuszu podkreślił, że choć Biedroń zapowiadał złożenie mandatu europosła, nie zrobił tego do tej pory. 

"To są takie gry i zabawy towarzyskie. Pan Biedroń musi też, mówię to z pełnym ciepłem, wyjaśnić kwestie z transparentnością finansową. Nikt nie weźmie koalicjanta, co do którego nie będzie wiedział, czy nie ma czegoś złego w plecaczku"-stwierdził Czarzasty.

yenn/Gazeta Wyborcza, Fronda.pl

Komentarze

tt:@PromocjaPWS2019.07.1 16:25
Przecież to oczywiste, ze w ramach POKO/KE.
what's your IQ psycho?2019.07.1 14:51
https://www.newscientist.com/article/2118547-real-life-psychopaths-actually-have-below-average-intelligence/
JR2019.07.1 14:33
Panie Czarzasty najpierw zrób coś aby ci się nos nie czerwienił. Druga sprawa to mam pytanie: czy waćpan wie, że jest człowiekiem? Czy ma Pan odrobinę honoru? Mało jeszcze komuchy szkodziły Polsce? Bezwstydnicy. Bezczelne chamskie typy! Do Moskwy. Może coś tam Putin znajdzie, jakiś stołeczek kolesiom. Od Polski to raczej ręce precz!
𝐓𝐔 𝐄𝐒 𝐌𝐔𝐍𝐃𝐔𝐒 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈 2019.07.1 14:26
𝐂𝐨𝐠𝐢𝐭𝐨 𝐞𝐫𝐠𝐨 𝐬𝐮𝐦 - 𝐓𝐔 𝐄𝐒 𝐌𝐔𝐍𝐃𝐔𝐒 𝐄𝐗𝐂𝐑𝐄𝐌𝐄𝐍𝐓𝐈
Cogito ergo sum2019.07.1 13:14
Biedroń może nosić w plecaczku maskotkę Sorosa a ten jak wiadomo stoi murem za klasą robotniczą z "wyższych sfer"