28.12.13, 17:33Donald Tusk (fot. Andrzej Barabasz/Wikimedia)

Donald Tusk Herodem roku 2013

28 grudnia, we wspomnienie ofiar rzezi niewiniątek, dokonanej 2000 lat temu przez króla Judei Heroda, zakończył się plebiscyt na Heroda roku 2013. 4440 internautów wzięło udział w akcji ujawnienia Heroda naszych czasów. 2278 z nich wskazało jako Heroda Donalda Tuska, 1167 Ewę Kopacz, 445 Urszulę Augustyn, 318 Bartosza Arłukowicza, 232Marka Michalaka.

Czy Polskę roku 2013 po narodzeniu Chrystusa można porównywać do Judei sprzed 2000 lat? Herod kazał zabić chłopców w Betlejem i okolicy w wieku do 2 lat. W Polsce zabija się dzieci do 6 miesiąca od poczęcia. Ofiar rzezi w Betlejem było zapewne nie więcej niż kilkadziesiąt, w Polsce w roku 2011 życie straciło 669 dzieci, 620 z nich dlatego, że były podejrzane o chorobę. Nie mamy danych za rok 2012, choć powinny być opublikowane przed końcem roku. Obawiamy się, że ofiar było więcej.

Ponad 50% głosujących niechlubny tytuł przyznało Donaldowi Tuskowi. W obronie urzędującego premiera można twierdzić, że przecież to nie on osobiście morduje dzieci, ani nawet nie podejmuje decyzji o mordowaniu. Wydaje się jednak, że ci którzy wskazali Donalda Tuska zauważyli, że gdyby nie jego presja na posłów, być może już w roku 2013 mielibyśmy prawo zakazujące zabijania dzieci z powodu choroby, a tym samym ofiar byłoby 10 razy mniej.

Ponad 25% internautów największe podobieństwo do Heroda dostrzegło u Ewy Kopacz. Marszałek Sejmu istotnie ma duży wpływ na stanowienie prawa. Odpowiedzialność Ewy Kopacz jest tym większa, że z wykształcenia jest lekarzem pediatrą i doskonale wie, że aborcja nie jest usunięciem zlepka komórek, czy tkanki, ale zabójstwem człowieka. W czasie debaty sejmowej, poświęconej ograniczeniu morderczego prawa, marszałek Kopacz usiłowała zakazać przedstawiającej projekt Kai Godek mówienia prawdy, tj. nazywania aborcji zabijaniem dzieci.

10% głosujących wskazało na Urszulę Augustyn, posłankę PO z Tarnowa. W przeszłości Augustyn była dziennikarką katolicką i dzięki temu znalazła się w Sejmie, wybrana przez przywiązanych do zasad moralnych tarnowian. Choć była prezenterka radia diecezjalnego nie jest znana szerszej publiczności, znalazła się w „pierwszej trójce" Herodów 2013. Przypuszczamy, że powodem była rzucająca się w oczy hipokryzja Augustyn, która nad zasady moralne przedkłada lojalność wobec bossa partyjnego. Została za to nagrodzona stanowiskiem wiceprzewodniczącej PO. Przy najbliższych wyborach zobaczymy, jak oceniają wyborcy jej lojalność wobec nich.

Zaledwie 7% głosujących wskazało na Bartosza Arłukowicza. Minister Zdrowia nadzoruje szpitale, ma więc wpływ na to co się w nich dzieje. Z tych możliwości skorzystał śp. Zbigniew Religa domagając się od Prokuratury wszczęcia śledztwa w sprawie późnych aborcji, w wyniku których rodziły się żywe dzieci, którym nie udzielano pomocy. Arłukowicz woli udawać, że o niczym nie wie. Internauci uznali zapewne, że Arłukowicz wypełnia jedynie polecenia Tuska, więc to ten ostatni ponosi odpowiedzialność za zaniechania Ministra Zdrowia.

Zaskakująco mało głosów (tylko 5%) uzyskał Marek Michalak, a przecież to na nim jako Rzeczniku Praw Dziecka spoczywa obowiązek obrony praw dzieci od poczęcia. Marek Michalak opanował jednak do perfekcji, sztukę znikania z pola widzenia, w istotnych dla praw dzieci momentach. W trakcie kampanii na rzecz prawa do narodzin dzieci niepełnosprawnych, ani razu nie zabrał głosu, a w trakcie debaty sejmowej wybrał się w podróż zagraniczną.

Donald Tusk został więc zdecydowanie Herodem roku 2013. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym mówił, że chciałby przeczytać w podręcznikach historii, że zmienił Polskę na lepsze. W 2013 roku Donald Tusk miał szansę aby zmienić Polskę na lepsze i powstrzymać zabijanie małych Polaków. Nie skorzystał z niej. Nie życzymy Donaldowi Tuskowi, żeby zapisał się w historii jako „Herod III Rzeczpospolitej". Mamy nadzieję, że zdąży się poprawić przed opuszczeniem urzędu.

Mariusz Dzierżawski/Stopaborcji.pl

Oprac. MBW

Komentarze

anonim2013.12.28 18:30
Trzeba się za nich modlić, przecież oni mogą pójść do piekła...
anonim2013.12.28 19:50
Wow. Zupełnie się nie spodziewałem takiego wyniku.
anonim2013.12.28 21:09
Jaki tam Herod, chyba jasełkowy. Chociaż od pewnego czasu miałem niejasne poczucie, że nasz premier kogoś mi przypomina. Na tym portalu nikt tego nie skojarzy ale to wypisz wymaluj, Kaligula w interpretacji Malcolma McDowella. Zewnętrzne podobieństwo uderzające.
anonim2013.12.28 23:08
No fajnie - głosowało prawie 4,5 tys. ludzi, a facebook'owy profil Fundacji lubi ponad 15 tys. Powalająca liczba. A na poważnie - to pokazuje, ile osób poparło ten pomysł. ponad połowa członków i sympatyków Fundacji nie głosowała (a na dodatek wielu się tej akcji sprzeciwiało - i słusznie). Wniosek? Fundacja zupełnie chybiła z tym pomysłem. Tak, Panie Mariuszu Dzierżawski, chybił Pan.
anonim2013.12.28 23:54
Zróbcie sobie GENDER-TEST i podajcie dalej: http://dobrakonserwa.blogspot.com/2013/12/gender-test.html
anonim2013.12.29 0:12
@AirWolf, oczywiście, że nie :)
anonim2013.12.29 3:03
Najgorsze że są w tym gronie kobiety
anonim2013.12.29 8:49
Ja głosoałem na Kopaczową.
anonim2013.12.29 13:46
Jak dlugo spoleczenstwo bedzie dawalo kredyt zaufania dla Donalda Tuska tak wiecej bedzie mial czasu na zniszczenie polskiej gospodarki , oswiaty, sluzby zdrowia Po jego zepsutych rzadach nie ma prawa on byc premierem ani zwyklym poslem .. Propaganda to im pozostaje.
anonim2013.12.29 19:04
@AirWolf i @DominikGajewski 1. Po pierwsze Rzymianie nie prowadzili kronik (kroniki powstały w średniowieczu), tylko pisali dzieła historyczne. Nie były one skrupulatne w dzisiejszym sensie tego słowa, bo nie starały się jak najwierniej opisać wszystkich faktów, tylko były po pierwsze dość wybiórcze (generalnie rzecz biorąc pomijano prowincje o ile nie było związku z wojną), po drugie miały to być również, a może nawet przede wszystkim dzieła literackie a nie naukowe czy historyczne, a po trzecie miały cel umoralniający. 2. Za czasów Heroda Wielkiego Judea nie była prowincją rzymską, więc jej mieszkańcy nie byli poddanymi Rzymu. 3. Wątpliwe jest by Rzymianie zamieścili rzeź niewiniątek w swoich dziełach, gdyż po pierwsze Herod Wielki był stronnikiem Rzymu i filohellenem, po drugie nie dotyczyło to Imperium tylko jednego z wielu protektoratów, po trzecie było to obojętne dla interesów politycznych Imperium, a wreszcie wymordowanie pewnej ilości ludzi na rozkaz władcy nie było specjalnie szokujące jak na standardy starożytne.
anonim2013.12.29 19:08
P.S. Ustalanie faktów historycznych na podstawie jednego źródła pisanego to coś często spotykanego w historii starożytności i średniowiecza. Nie ma więc najmniejszego powodu, by uważać a priori jakiś fakt historyczny za zmyślony, kwestionując go na tej tylko podstawie, że jest opisany w jednym źródle.
anonim2013.12.30 10:15
@Gajewski A na jakich historycznych dokumentach się opieracie. Na swoim własnym widzimisię czy na wskazówkach do walki z religia i Kościołem Katolickim? Wartość Twojej wypowiedzi jest żadna. A bzdury możne pisać każdy. Więc wybacz człowiecze, ale się ośmieszasz.
anonim2013.12.30 10:30
@GajewskiDominik 1. Judea za czasów Heroda Wielkiego nie była prowincją rzymską, a państwem satelickim. Różnica między jednym a drugim jest taka jak między republiką wchodzącą w skład ZSRR, a państwem demokracji ludowej. Nie była to tylko różnica formalna, ale przekładała się na to, że państwa klienckie Rzymu miały pewną dozę niezależności w polityce wewnętrznej, a nawet zewnętrznej. 2. Argument z milczenia źródła (Flawiusza) nie jest zbyt mocny. Rzeź niewiniątek nie była raczej istotnym wydarzeniem politycznym, godnym zamieszczenia w kronice. 3. Ewangelie są takim samym źródłem historycznym jak inne źródła starożytne. W dodatku ich tekst jest znacznie bardziej prawdopodobny, bo ich najstarsze pełne teksty pochodzą ze starożytności, a nie są średniowiecznymi kopiami jak teksty historyków starożytnych. Każde praca historyczna mówi nam, jak ludzie ex post wyobrażają sobie przeszłość - jeśli wiec to ma być zarzut wobec Ewangelii, to jest on równie mocny wobec dowolnej innej pracy historycznej, w tym Józefa Flawiusza na którego się powołujesz, który urodził się już ponad 40 lat po śmierci Heroda Wielkiego i jego czasy tylko sobie wyobrażał. 4. Twierdzenie, że Ewangelie były pisane przez uczniów św. Pawła, którzy nigdy nie widzieli Jezusa jest tylko Twoją hipotezą. Tradycja przypisuje autorstwo dwóm Apostołom (św. Mateusz i św. Jan), uczniowi św. Piotra (św. Mark, który najprawdopodobniej osobiście znał Jezusa) i uczniowi św. Pawła (św. Łukasz). Tak więc najprawdopodobniej 3 z 4 autorów było świadkami opisywanych wydarzeń. 5. Ewangelie sobie nie przeczą. 6. Nie ma faktów (ani w przypadku historii starożytnej ani jakiegokolwiek innego okresu), które musiały być odnotowane. 7. Akurat rzeź niewiniątek nie jest trudna do wyobrażenia. Betlejem było małym miasteczkiem, liczącym najwyżej kilkuset mieszkańców (skąd wziąłeś liczbę 60 tysięcy???), z czego pewnie znaczną część stanowiły dzieci. Jaki problem stanowi wymordowanie dzieci w takim miejscu przez chociażby gwardię pałacową? Ojców po pierwsze zapewne nie było znacząco więcej od żołnierzy albo było ich nawet mniej, po drugie byli nieuzbrojeni, po trzecie byli zastraszeni zarówno przez obecność żołnierzy jak i poprzednie zbrodnie Heroda, które znali. Ludzie miejscowi pewnie pamiętali, ale dla historii politycznej i historii elit z których pochodził Józef Flawiusz to zdarzenie bardzo mało znaczące i nie wybijające się specjalnie ani w sensie skali ani w sensie okrucieństwa na tle np. wojny żydowskiej. 8. Przenoszenie realiów Holocaustu na starożytność to jaskrawy przykład anachronizmu historycznego.
anonim2014.02.5 16:00
"(...)Można człowieka uratować, zamiast go skazywać. Można się umówić, skrzyknąć: Modlimy się za… Tak jak modliła się św. Teresa z Lisieux za podwójnego zabójcę Pranziniego, którego zdjęcie zobaczyła w gazecie, o jego nawrócenie. W ostatniej minucie życia człowiek ten, skazany na karę śmierci, ucałował krzyż. Czy doczekamy się kiedyś, że zamiast ogłaszania Herodów Roku – zajmujących I, II i III miejsce na podium hańby – rozgłośnie katolickie, które mają miliony słuchaczy, będą ogłaszały: „Wzywamy do modlitwy! Dusza tego człowieka jest zagrożona…” Trzeba walczyć o czyste serce. Nasze serca stworzone są do kochania, nie do potępiania. Rolę sędziego zagwarantował sobie Bóg.(...)" http://ewapolak-palkiewicz.pl/glosowanie-na-heroda-roku/