19.12.19, 11:45

Dr Jerzy Targalski: Szymon Hołownia - nowy reprezentant ,,głębokiego państwa''

Głębokie państwo potrzebuje nowego reprezentanta swoich interesów […] Platforma już się nie odrodzi, będzie powoli zdychała […] Hołownia to człowiek od wykonywania poleceń […] Wybrano katolika ateistycznego, w pół drogi pomiędzy Biedroniem a normalnym katolikiem – mówi dr Jerzy Targalski dla portalu Fronda.pl.


Fronda.pl: Pan Hołownia jest kandydatem stacji TVN. Czyim jeszcze?

dr Jerzy Targalski, politolog: Tego nie wiadomo. Możemy sądzić, że są to te same kręgi, które kiedyś powołały Platformę Obywatelską, dlatego że Platforma się zużyła i system potrzebują nowego reprezentanta swoich interesów. Głębokie państwo potrzebuje nowego reprezentanta swoich interesów. Wiadomo, że Platforma już się nie odrodzi, że będzie powoli zdychała. Albo dojdzie tam do rozłamu, albo będzie odpływ działaczy. Grzegorz Schetyna może sobie tam nawet zostać, ale sam fakt, że dwie inne osoby ubiegają się o przewodnictwo, czyli Zdrojewski i Mucha, wskazuje na to, że będzie rozłam, albo przynajmniej kolejne grupy będą się od Platformy odrywały.

 

Powstaną nowe ugrupowania?

Są dwie metody powołania nowej partii: w wyniku rozłamu, tak jak powoływana była PO, bo przecież powstała ona w wyniku rozłamu w Unii Wolności; druga metoda to jest stworzenie nowej formacji z udziałem PSL. Nie wiemy który wariant w tej chwili działa, bo też sami organizatorzy nie wiedzą. Patrzą co będzie bardziej popularne.

W Platformie rozpoczął się proces dekompozycji, ale agonia w tej partii będzie trwać długo. Żeby zrobić cokolwiek trzeba się pozbyć pana Grzegorza. To on rządzi w Platformie i on zejść do trumny nie chce. Dlatego trzeba powołać nowe ciało obok tej partii, bez udziału pana Grzegorza.

 

Jaka może być rola pana Hołowni w tych machinacjach?

Jeżeli chodzi o Hołownię, to najważniejszym celem jest wypromowanie nowego lidera, wokół którego będzie można założyć nową partię jest najważniejsze. Niemożliwe jest zakładanie nowej formacji bez nowego lidera.

 

W kampanii prezydenckiej możemy być świadkami ciekawych debat pomiędzy panem Hołownią i panią Kidawą-Błońską, jeśli oczywiście pan Hołownia wytrzyma do tego czasu.

Na pewno wytrzyma. Są siły, które mówią, że potrzebujemy nowej partii, bo lud chce nowej partii, która rzekomo będzie się różniła i od Platformy i od PiS. Natomiast przepływ ludzi z PO do nowego ugrupowania nie może być natychmiastowy, bo ta partia ma się różnić, ma zbierać ludzi tłumacząc, że jest czymś nowym, odrębnym od tych dwóch formacji.

 

Brzmi to jak kopiowanie pomysłu z Nowoczesną, która miała być alternatywą dla Platformy.

Nowoczesna to był wyjątkowo nieudany twór, ponieważ wybrano złe kadry- wybrano naszego geniusza Petru, a jego zaopatrzono w cały tłum kretynek. I nie stanęli na wysokości zadania.

 

Dlaczego tym razem miałoby być inaczej, lepiej?

Nie wiadomo czy będzie lepiej, nie wiadomo, czy Hołownia się sprawdzi. Może po prostu lepiej się przyłożą. Druga strona widzi, że dalsze trwanie Platformy jest gwarancją kompletnej klęski- oni nie mają wyjścia.

 

Kandydatów na liderów opozycji było już kilku, np. Robert Biedroń.

Okazało się, że Biedroń się nie nadaje. Wzięto pod uwagę, że społeczeństwo polskie nadal jest tradycyjne i wybrano katolika ateistycznego- to jest coś w pół drogi pomiędzy Biedroniem a normalnym katolikiem. Skoro oferta Biedronia została ośmieszona i odrzucona, to mamy Biedronia w wersji lajt.

W przypadku Wiosny, to kiedy skończyły się pieniądze z zagranicy, to i Wiosna się skończyła. Ta resztka, która została po Biedroniu przyłączyła się do SLD. Trwa zatem promowanie Hołowni na nowego lidera. Sondaże mówią tylko o tym, jakie są zamiary scenarzystów a nie jaka jest popularność danego partyjnego przywódcy. Wygląda na to, że te sondaże będą teraz pompowane.

 

Czy stąd może wynikać puszczanie oka przez Donalda Tuska do PSL’u i jego propozycje stworzenia „nowej chadecji” w Polsce przy udziale Ludowców?

To taka nowa chadecja w stylu niemieckiej chadecji ateistycznej. Dla chadecji ateistycznej Hołownia jest dobrym kandydatem. Żeby stabilizować system potrzebna jest nowa partia, która obaliłaby rządy PiS. Na dłuższą metę nie wiemy jak zachowa się Porozumienie Gowina. Na razie widzimy, że Porozumienie Gowina bojkotuje reformę sądownictwa, i bojkotuje wszystko co może. Kiedy powstanie nowa partia, to niewykluczone, że partia Gowina nagle wystąpi ze Zjednoczonej Prawicy i przyłączy się do tej nowej partii. To jest perspektywa - to nie stanie się za tydzień, ani za miesiąc.

 

Czyli możemy się tylko się domyślać czyim aktorem jest pan Hołownia i jaką rolę przyjdzie mu odegrać?

Jedno jest pewne: Hołownia nie jest samodzielny. To jest człowiek od wykonywania poleceń a nie od samodzielnych działań. To co on mówi nie ma absolutnie żadnego znaczenia i nie ma się co tym zajmować.

 

Pan Hołownia twierdzi coś zupełnie przeciwnego. Podobno wydał już na kampanię sporo własnej gotówki.

Nikt mi nie wmówi, że on zaangażował w kampanię własne pieniądze w postaci 200 tys. złotych- to jest śmieszne! To jest po prostu cyrk! Na pewno tego nie zrobił. Pozostaje kwestia: skąd ma pieniądze? Póki co wytypowano jednego biznesmena związanego z SLD jak sponsora, ale to przecież nie on daje pieniądze tylko ktoś inny. Tu wchodzą w grę poważne sumy. To nie jego pieniądze składają się na główny fundusz, tylko innych graczy. Żeby wykreować kandydata prezydenckiego i w przyszłości założyć mu partię potrzebne są miliony złotych. Takie miliony może zebrać tylko poważna grupa bezpieczniackiego biznesu.

 

Pan redaktor znów podważa oświadczenia i deklaracje być może przyszłej głowy państwa. Kandydatów na prezydenta trzeba traktować poważnie.

Po pierwsze nie sądzę, żeby był przyszłym prezydentem, a po drugie od kiedy to kandydatów na prezydentów w Polsce ktokolwiek traktuje poważnie? To nie są ludzie, których można poważnie traktować.

 

Prezydent Duda nie ma z kim przegrać?

Nie! Wygrana prezydenta Dudy nie zależy od liczby osób, które będą na niego głosowały, tylko od liczby osób, które będą głosowały przeciwko niemu. Tu osoba kontrkandydata ma znaczenie drugorzędne.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Katolik Tradycjonalista2019.12.20 23:33
Kto temu beczącemu baranowi dał tytuł profesora?
sl_ko2019.12.19 18:16
Czy Hołownia ma już 70% w sondażach ?
Jadwiga2019.12.19 18:00
WSPANIAŁA ANALIZA PANA TARGALSKIEGO !!!
do: geja Ser-geja2019.12.19 17:35
Lubisz tak sobie wsadzać od tylca ?
Sergej2019.12.19 17:26
Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego ---> http://russex.xyz
Redakcja2019.12.19 17:30
Spieerdalaj z tym szambem gejowskim
Janek2019.12.19 17:12
A co to, dziś nie o Rosji? Nie o onucach? Dziś jest zamówienie dla fachowca na bicie piany związane z wyborami prezydenckimi? Na jątrzenie i grzanie społeczeństwa przed Wigilią, przed Pasterką, na Święta Bożego Narodzenia? Niech się żrą między sobą przy stołach, jak w kabarecie Noe-Nówka, youtube.com/watch?v=Gjx5ZVZTpyQ, "bo mamy dobry sejm, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej" youtu.be/ijiWcGzIThQ?t=68
oi[p2019.12.19 17:18
Wyypiedalaj szmato
Janek2019.12.19 17:43
"Wyypiedalaj szmato" - to takie pisowskie? A coś więcej, merytorycznie w temacie? Brakuje? Zostały jedynie tylko bluźnierstwa. Smutne to!
etwe2019.12.19 18:16
wyliż sobie rowa bolszewiku
EETT2019.12.19 16:12
Hołownię "zauważyła" parę miesięcy temu prasa rosyjska, która pod postacią Adrianny Rokossowskiej prawnuczki Rokossowskiego zrobiła z nim duży wywiad zachwalający Hołownię https://rg.ru/2018/04/16/intelligenciia-v-polshe-daet-cerkvi-sovety-kak-vernut-liudej-v-hramy.html
PK2019.12.19 16:36
Zaakceptowany przez kacapów.
YU2019.12.19 15:36
Degeneratywna karłowata larwa wielonickowa i syn ubeka smrodzi wielonickowo pod tekstem Pana Jerzego
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2019.12.19 15:35
"Antek" - Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic. - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku.' - Czekam i czekam. Byle nie po "angielsku" w tym stylu, cyt.: - "-"Pytanie "have you read" zadajesz wtedy, kiedy spodziewasz się odpowiedzi pozytywnej"- !!!SPODZIEWASZ SIĘ ODPOWIEDZI POZYTYWNEJ!!! 𝐍𝐨, 𝐈 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐍𝐎𝐓 𝐫𝐞𝐚𝐝 𝐢𝐭! - 𝐲𝐨𝐮 𝐟𝐮𝐜𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐝𝐢𝐨𝐭!
prosty2019.12.19 15:21
Coś w tym jest. Wszystkie niemal projekty, które ostatnio pojawiały się na scenie politycznej, uruchamiane były według tego samego schematu: - wybrana z politycznej nijakości mniej lub bardziej znana osoba, - narastający PR bez konkretnego powodu, - dołączająca się grupa ludzi, - akcja: zadyma, temat powiązany z tą osobą, - tworzenie organizacji. Lista długa: Petru, KOD, Obywatele, Hołownia, Kidawa-Błońska, Biedroń, Trzaskowski. Tajemniczy twórcy, tajemnicze pieniądze.
Klapaucjusz2019.12.19 15:32
Duda? Jaki? Misiewicz?
unty2019.12.19 15:38
koorwin onuca kacapska, braun bosak walonki
prosty2019.12.19 16:37
Prezydent Andrzej Duda -:jawnie wypromowany przez PiS, Patryk Jaki - poseł z listy PiS, później SP. Bartłomiej Misiewicz - ciągnięty przez Antoniego Macierewicza w MON. Żaden nie pojawia się znikąd, wiadomo, kto za nimi stoi i dlaczego kariera im się rozwija (albo zwija), bez dziwnych sytuacji. Przykłady nie w temacie.
Antek z Czerniakowa.2019.12.19 15:12
Maliniak, niech podpisze jeszcze parę ustaw o 3 nad ranem, to będzie mógł, na nartach jeżdżić , przez najbliższe 10 lat z powodu nadmiaru wolnego czasu!!!!!!!!!!!!!!!!!
tufr2019.12.19 15:30
wal się w duupę pedersto wielonickowy
anonim2019.12.20 10:19
O.. znowu tępy pisior
keller-krawczyk jest jak goowna w dworcowych WC2019.12.19 14:03
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Jest 𝐄𝐥𝐞𝐤𝐭𝐨𝐫, jak długo? Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata", Bjorn Karlsson - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart ? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd- "genetyk słowianszczyzny", jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
1002019.12.19 14:00
szogun tez byl taK PEWNY WYGRANEJ
katolik2019.12.19 13:50
o jakim państwie mowa w przypadku Hołowni - projekt Hołowni rozłożenia państwa pod każdym względem ,to już nie państwo ,co najwyżej może być to buda dla psa
katolik2019.12.19 13:53
podobnie kichawa
ciekawy2019.12.19 13:07
Fakt, osoba kandydata na prezydenta ma dla wyborców opozycji całkowicie drugorzędne znaczenie. Może to być kompletny nieudacznik, kryminalista, mieć 10 żon a oni i tak na niego zagłosują
katolik2019.12.19 13:52
bo to sa ludzie o wartościach dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna , im gorzej ,tym lepiej
1002019.12.19 13:58
takie jak wasze katoliczku
tufr2019.12.19 15:28
huuj ci w duupę, śmieciu
Elektor2019.12.19 12:59
Znamienne jest, że tym razem dochtór Targalski nie wskazał wyraźnie palcem ruskim onuc jako tych którzy stoją za p. Hołownią. Od jakiegoś czasu już tak często nie gdacze o onucach. Mógł otrzymać prikaz od tych co stoją za nim o zmianie gadki i się pomału wycofuje.
Samuraj2019.12.19 13:03
Głębokie państwo jest wystarczającym reprezentantem ruskich, niemieckich i żydowskich interesów.
Elektor2019.12.19 13:11
Całe nasze państwo (od czasu Traktatu podpisanego przez śp. L. K.) jest ledwie prowincją UE, ale zgadzam się, jest przefiltrowane z każdej strony agentami. Niemniej jednak dochtór "onuca" ostatnio już nie tak często ględzi o ruskich agentach. Coś jest na rzeczy. Idzie zmiana.
unty2019.12.19 15:44
kkorwin ci w duupę
tufr2019.12.19 15:26
ssij koorwina szmato
Wodnik Szuwarek2019.12.19 12:44
Komuniści ze złodziejami pozagryzają jeden drugiego. Tak to jest jak kończy się kasa- skaczą sobie bandyci do gardeł.
Saki Faki2019.12.19 12:22
W pogłębianiu państwa pisiory i platfusy idą ręka w rękę.
tufr2019.12.19 15:25
ssij sobie koorwina, degeneracie
Saki Faki2019.12.19 19:52
Won, czerwony zboczeńcu.
jonek2019.12.19 12:21
Ja pier -dziele, następny pisowski mądrala, normalnie wieszcz, jasnowidz z literkami przed nazwiskiem. Wejście w tryb jasnowidza zależy od stołka jaki się pierdzi. Ja z mojego stołka wieszczę: to co się dzieje to jest początek końca tej kościelnej partii PIS.
Wodnik Szuwarek2019.12.19 12:51
Baranie, poczytaj coś wreszcie. Ten facet za każdym razem ba rację, mośku.
jonek2019.12.19 17:11
Debilu, racja też zależy od stołka w który pierdzisz, kacapie.
wdrt2019.12.19 20:17
putinek ci w duupę szujo komunistyczna
anonim2019.12.20 10:07
wypowiedź w stylu tępego pisiora
Klapaucjusz2019.12.19 12:02
A kto stoi za Dr. Targalskim? To oczywiste - Kot w Butach!
tufr2019.12.19 15:23
Za tobą stoi Biedroń, degeneracie
Snajper2019.12.19 11:55
W totalnej opozycji zapowiada się niezły cyrk!
Tomaszy?2019.12.20 7:33
Targalski przedstawiciel polskiej GNOJOWICY