15.04.19, 09:35

Dworczyk zaprasza nauczycieli do ,,okrągłego stołu''

,,We wtorek lub w środę wyjdzie zaproszenie z kancelarii premiera do wszystkich zainteresowanych udziałem w okrągłym stole w sprawie strajku nauczycieli'' - powiedział dziś na antenie Radia Zet szef KPRM, Michał Dworczyk.

,,Chcemy, żeby w tym okrągłym stole wzięli udział przedstawiciele rodziców, samorządów, chcemy, żeby rodzice mieli większy wpływ na szkołę'' - dodał Dworczyk.

,,Chcemy, żeby była to poważna debata o radykalnych zmianach w systemie oświaty, bo nie chcemy rozmawiać wyłącznie o podwyżce wynagrodzeń, to jest szalenie ważne, ale to nie jest jedyny temat'' - dodał.

Następnie polityk nawiązał do pomysłu zwiększenia pensum nauczycieli do 24 godzin z obecnych 18 w zamian za duże podwyżki. Problem w tym, że to w oczywisty sposób doprowadzi do redukcji etatów. Czyli Związki Zawodowe miałyby zgodzić się na zwolnienia, a to jest postulat po prostu nieakceptowalny.

bsw/pap

Komentarze

JR2019.04.15 16:09
Z kim Pan Dworczyk chce rozmawiać? Nie ma z kim! Wywalić prowodyrów bo łamią Konstytucję odmawiając uczniom prawa do nauki! Z przestępcami chce rozmawiać? Jest jakieś prawo w tym kraju?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 12:23
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Zbiórka dla Mikołaja już 10106zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
Ryszard Olejniczak2019.04.15 11:54
Jeśli do okrągłego stołu zasiądzie znów agentura, która doprowadziła, przez ostatnie trzydzieści lat, polski system oświatowy do ruiny, to szkoda stołu.
.....2019.04.15 10:18
Z tej maki chleba już nie bedzie myślę o nauczycielach 80% do wywalenia