21.11.14, 12:38Egzorcyści w USA mają coraz więcej pracy (fot. Flickr)

Egzorcyści w USA mają coraz więcej pracy

Co może być przyczyną takiego nagłego wzrostu zapotrzebowania na księży egzorcystów? Przede wszystkim oddawanie się praktykom magicznym, próby „czarowania” czy - wydawać by się mogło - niewinne „zabawy” z tabliczkami Ouija.

„Zdawaliśmy sobie sprawę, że coś krąży wokół nas, skradając się i węsząc… Wokół Pisma na ołtarzu rozrzucone były strzępy wysuszonej skóry węża… Napis na drzwiach głosił "Bóg nas nienawidzi", a podręczna Biblia została przekłuta nożem: o, tu widać ślad po ostrzu. Ktoś musiał całkiem sporo wiedzieć o oddawaniu czci diabłu” - mówi pastor Kelly Tiger z Oklahomy, który jest przekonany, że diabeł zaatakował kościółek jego wspólnoty.

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych zaczął prowadzenie kursów dla księży, przygotowujących do posługi wśród osób, które mają problemy natury duchowej, spowodowane na przykład zainteresowaniem magią.

„Bogu dzięki za katolików! Ci przynajmniej zajmują się całą sprawą!” - komentuje pastor Cox.

MaR/CNN/Wiadomosci.onet.pl 

Komentarze

anonim2014.11.21 12:59
Chwała Jezusowi za egzorcystów
anonim2014.11.21 14:04
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Wystarczy spojrzeć co się puszcza dzieciom na kanałach muzycznych. Domunują tam tzw. "illuminati stars" czyli "gwiazdy" na usługach illuminatów i masonerii, które zresztą same chwalą się w wywiadach, że podpisały pakt z diabłem i dzięki temu zdobyły taką sławę. Przeanalizujcie treść piosenek, obrazy, dźwięki, symbole satanistyczne od których się aż roi w tle. Pornografia, homoseksualizm, hedonizm, okultyzm, przemoc, kasa. Tym się dzisiaj karmi nasze dzieci. Jak tu się dziwić, że zniewoleń i opętań coraz więcej.
anonim2014.11.21 14:17
Jak ktoś nie wierzy w diabła to zapraszam na egzorcyzmy.
anonim2014.11.21 14:30
Też byłem dwukrotnie naocznym świadkiem manifestacji demona w ciele młodej kobiety. Działo się to podczas Mszy Św. - raz NOM, a raz trydenckiej. Największa manifestacja była przy kontakcie z Najświętszym Sakramentem, podniesieniu i na słowach "Sed libera nos a malo" modlitwy "Ojcze Nasz...". Także mówcie na mnie świr, mnie to już nie rusza.
anonim2014.11.21 15:10
Chincol - masz racje. Dla tego ja uswiadomilam sobie teraz jako osoba dorosla 20paro letnia, nawrocona, ze majac lat kilkanascie i wczesniej bylam zniewolona, przez rozne zespoly muzyczne. Wydawlo mi sie ze cos jest trendy, modne, dobre i fajne. Wrozby tez uwazalam za cos niewinnego, fajnego, modnego. Dla tego choc z jednej strony chodzilam do kosciola, to z drugiej bawilam sie we wrozby i powoli chyba nasiakalam jakos zlem. I ostatecznie to wszystko spowodowalo u mnie upadek wiary w Boga. Choc calkiem wierzyc nie przestalam, ale oddalilam sie bardzo od Boga, znienawidzilam Kosciol, chrzescijan, wpadlam w jeszcze gorsze towarzystwo, rzucilam studia, krzywdzilam rodzicow oszukujac ich, czynilam wiele zla, ktorego tu nie chce nawet pisac. Majac 23 lata (albo 22) dokladnie nie powiem, bo daty nie pamietam... a to mialo miejsce moze ze 3 lata temu, a byl to najwazniejszy moment w moim zyciu. Oddalam zycie Jezusowi : ) Od tego dnia nie chodzilam juz na imprezy, w rozne zle miejsca, unikam zlej muzyki, o ktorej Chincol mowi. Zlo budzi we mnie wstret, zlo, nieczystosc, dyskoteki, programy typu mtv, i zlo, ktore one niosa, podobnie jak halowin i wszystko to, czym nas cywilizacja smierci atakuje. Wybralam Jezusa, milosc, pokoj, dobro, otaczam sie ludzmi, ktorzy sa dobrzy, moj narzeczony, choc tez kiedys czynil zlo, zmienia sie, Jezus go zmienia, ufam, ze tylko z Bogiem, i budujac zycie na Bogu mozna byc szczesliwym ; ) Dla tego warto by ludzie szukali dobra: milosci, pokoju, lagodnosci... takie owoce daje Duch Swiety ; ) Z Bogiem ; )
anonim2014.11.21 15:49
Nie chcę tworzyć nowej listy ks. Sawy, ale z moich obserwacji wynika, że aktualnie największe zagrożenie dla młodych ludzi można odnaleźć w "twórczości" takich gwiazdeczek jak: Lady Gaga, Madonna, Katy Perry, Kesha, Rihanna, Beyonce, Kylie Minogue, Shakira, Jay-Z, Eminem, Gustavo Lima, Michel Telo i wiele wiele innych przedstawicieli muzyki pop, których nie znam nazwisk/pseudonimów. Dochodzi do tego oczywiście gros wykonawców szeroko pojętej muzyki rockowej, metalowej i techno. Generalnie im coś jest bardziej popularne tym bardziej podejrzane. Więc jeśli zauważysz, że twoje dziecko ma np. plakaty tych "artystów" na ścianie lub jest po prostu ich fanem to cytując słowa klasyka "wiedz, że coś się dzieje!" Niestety taka jest dzisiejsza rzeczywistość. Roztropny człowiek, żyjący blisko Boga widzi to bez okularów. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że Pan Bóg jest od tego większy i trzeba być oczywiście ostrożnym, ale nie popadać w depresję i beznadziejność. Mam poza tym przeczucie, że te odmęty diabelskiego szaleństwa już zbyt długo nie potrwają. Marana Tha!
anonim2014.11.21 16:28
Diabeł atakuje i to czasami skutecznie a my musimy się bronić. Modlitwa jest najlepszym lekarstwem.