U progu jubileuszowego Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy, hierarchowie Kościoła modlili się przy grobie Jana Pawła II i zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu świętego polskiego papieża.

Uczestnicy rozpoczętego wczoraj czterodniowego Zebrania Plenarnego CCEE w Rzymie, które odbywa się tam z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się też w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II a zawartą w jego adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Europa”. Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono też ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu w 2015 r. w Ziemi Świętej.

Na odbywającym się właśnie, rzymskim zebraniu europejskich biskupów, Polskę reprezentuje przewodniczący Episkopatu Polski, arcybiskup poznański Stanisław Gądecki.

 

ren/ekai.pl