29.11.13, 18:10Fot. Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia/Facebook

Fotokronika peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”

Album „OD OCEANU DO OCEANU 65 tys. km z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia” to swego rodzaju fotokronika trasy peregrynacji Ikony przez 24 kraje Azji i Europy, od Władywostoku do Fatimy. Jednocześnie książka jest unikalnym świadectwem wiary i miłości do Matki Bożej. Ukazuje również chrześcijańskie korzenie Rosji i Europy.       

Peregrynacja obrazu Matki Bożej przygotowana została przez ruchy obrony życia, zrzeszone w Human Life International. Obraz, będący kopią Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, został poświęcony i przyłożony do oryginału podczas uroczystości na Jasnej Górze 28 stycznia 2012 r. Zgodnie z zamierzeniem Międzynarodowego Komitetu, obraz został przeznaczony do peregrynacji w intencji ochrony cywilizacji życia „Od Oceanu do Oceanu”.

 Rozpoczęta w Rosji wędrówka zakończyła się w Dzień Świętości Życia, 8 kwietnia 2013 r., w Nazaré w Portugalii. I etap międzynarodowej peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia objął 24 kraje Azji i Europy na trasie liczącej 65 tys. km. Ikona nawiedziła 75 katedr, 73 sanktuaria, ok. 400 miejscowości oraz ok. 4 miliony ludzi. 

II etap peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” przez świat w obronie życia rozpoczął się 24 sierpnia 2013 r. Ikona Częstochowska udała się do Ameryki Północnej. Ten etap peregrynacji trwać będzie do 1 listopada 2014 roku.

Ab/ jasnagora.com

Komentarze

anonim2013.11.29 19:41
gdzie można kupić ten album?