19.05.20, 19:02Katedra Notre Dame/Vatican Media

Francja: rząd naruszył wolność kultu, orzekł trybunał administracyjny

Francuski rząd dopuścił się poważnego i niezgodnego z prawem naruszenia wolności kultu – orzekła Rada Stanu, czyli najwyższa instancja jurysdykcji administracyjnej w kraju, odnosząc się do absolutnego zakazu zgromadzeń religijnych w miejscach kultu. Rząd ma 8 dni na uchylenie tego zakazu.

Jak powiedział Radiu Watykańskiemu rzecznik prasowy francuskiego episkopatu, biskupi z zadowoleniem przyjmują to orzeczenie. Potwierdza ono bowiem to, co już wcześniej wielokrotnie mówił episkopat, że Kościół jest w stanie zapewnić takie sprawowanie liturgii, aby spełnione zostały wymogi sanitarne. Mówi ks. Thierry Magnin.

Rzecznik episkopatu: rozgraniczyć kompetencje państwa i Kościoła

Ważne jest, aby dobrze zostały określone kompetencje państwa w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego, czyli na przykład, że państwo ma prawo nam powiedzieć, że kościoły mogą być zapełnione do jednej trzeciej, że trzeba zachować taką a nie inną odległość między ludźmi. Uznajemy, że państwo ma prawo dyktować takie reguły – podkreślił w wywiadzie dla papieskiej rozgłośni rzecznik episkopatu Francji. - Natomiast uważamy, że sposób dostosowania liturgii do tych reguł należy już do naszej kompetencji, z uwzględnieniem oczywiście wszystkich wymogów.“

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.20 13:59
Należy pamiętać, że porządek Boski ujawnia się także, w porządku ludzkim! + Czy prawdziwy Król - Kyrios - Pan Namaszczony przez Boga na władcę całego świata Jednorodzony Syn w swoich dwu naturach Boskiej i Ludzkiej „Słowo Wcielone” Jezus Chrystus tj. Namaszczony - nie jest może Panem i Bogiem, tak jak to wyznaje św. Tomasz ujrzawszy Pana naszego Jezusa Chrystusa, po Jego Chwalebnym Zmartwychpowstaniu w Wieczerniku. /J. 20.28) Także Dziedzic Izraela ma pełną władzę Boską i dlatego też ustanawiaj tj. deleguje swojego pomazanego „króla”! + I teraz ten wybraniec Boży, jak Dawid, jest Jego namiestnikiem - „królem” Panem narodu. I dlatego, też w czasie swego życia, rządzi ludem przez Boga mu powierzonym, bo jest przez to Namaszczenie, Pomazanie, wyżej wyniesiony nad lud! Dlatego objawia, zapowiada Adonai, Kyrios - Pan Bóg, nam polakom, że w RP, tj. w Polsce już za niedługi już czas, będzie rządził namaszczony przez Arcykapłana „Król narodu” a nie „królik” wybrany przez tzw. obywateli, jak jest obecnie, teraz w słowach „Już niedługo będę ogłoszony obok Mojej Matki Królowej - Królem. Wówczas wam dam prawdziwego monarchę, jak również Francji.” A wówczas skończy się bezpowrotnie czas dla żydowskiego badziewia w RP i Francji
STANISLAW2020.05.20 8:55
W Polsce, gdyby pasterze z samego początku wystąpili z konkretnymi propozycjami ochrony zdrowie zgodnie z tradycyjnymi charytatywnymi zadaniami, i od razu zaczęli je wprowadzać w życie, nałozyli parafiom i klasztorm odpowiedni "kaganiec", bez ociągania się, panstwo nie miałoby szans przejąć inicjatywę i zakazać liturgii z udziałem ludu! Obecnie nadal szwankuje ochrona oltarza i ołtarzowej Eucharystii (brak maseczek u celebransów, niedostatek dbałości o sterylność naczyń i ksiąg)
Jan Radziszewski 2020.05.20 14:01
Jaki wieli expert się znalazł ! martw się żebyś z powodu twojej mądrości inaczej w PIEKLE się nie znalazł
katolicka kretynizacja polski 2020.05.20 7:59
walczyć z masonami na wszystkie sposoby
Starzec2020.05.20 0:20
I znowu ten od kretynizacji!Człowieku,a moze juz nie do końca!?znowu i tu ciebie mozna spotkac!!!.Ile ci za to płacą?i kto?masz odwagę się przyznać?piszę małą literą boś mnie już wkurzył!apage satanas!
Glaudiusman2020.05.19 23:09
Widzimy jak państwo masońskie we Francji walczy z Kościołem zawsze i wszędzie. Sto lat temu w czasie tzw. V Republiki odebrali masoni Kościołowi bezczelnie i w sposób złodziejski wszystkie własności i kościoły. To wszystko jest pokłosiem zbrodniczej rewolucji francuskiej. Wszystkie formy państwa republikańskiego nawiązują do tej ohydy. Precz z partiami republikańskimi.
violencja2020.05.19 22:42
W Polsce też rząd naruszył wolność kultu.Byliśmy wyproszeni z kościoła w Triduum Paschalnym oraz w ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA w ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- dzięki kaczystan!:)
gośka2020.05.19 21:45
kult powinien być publicznie zakazany...akurat ostatnio mam takie zdanie...to szkodzi normalnemu traktowaniu ludzi...bo zawsze to albo Żyd, albo Arab, albo Katol. albo Ateista...ciągle te różnicowania
Jan Radziszewski 2020.05.20 14:04
Jaki wielki expert się znalazł ! + martw się żebyś z powodu twojej mądrości inaczej w PIEKLE się nie znalazła
powód do zadowolenia idioty2020.05.19 19:27
+383
katolicka kretynizacja polski 2020.05.19 19:15
Pazerne polskie klechy już pewnie zacierają chciwa łapska, jest szansa wyrwać odszkodowania i w Polsce tym bardziej że PiS jest na postronku kościoła!
okularnik2020.05.19 22:00
a ty na co czekasz ? do akcji moze I tobie cos skapnie
anonim2020.05.19 19:07
O dzisiejszej fazie "spłaszczania krzywej" nie będzie na Frondzie? +383