03.12.21, 20:23fot. yt/polandmfa

Francuski dziennikarz na garnuszku Kremla zapytał min. Raua o swoje zatrzymanie przy granicy z Białorusią

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sztokholmie dziennikarz francuski domagał się wyjaśnień od szefa polskiej dyplomacji Zbigniewa Raua w związku z zatrzymaniem w Polsce przy granicy z Białorusią. Zakończyła się tam dwudniowa Rada Ministerialna Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), a od 1. stycznia 2022 roku przewodnictwo formalnie obejmie w niej Polska.

Byłem tam na miejscu, nie mogłem wykonywać swojej pracy. Wraz z kolegą zostaliśmy aresztowani – relacjonował dziennikarz David Khalifa, który domagał się od polskiego szefa MSZ wyjaśnień w tej sprawie.

W odpowiedzi minister Rau wyjaśnił, że Polska, Litwa oraz Łotwa stawiając na bezpieczeństwo krajów oraz mieszkańców, wprowadziły stan wyjątkowy na terenach przygranicznych w związku z napływem nielegalnych imigrantów z Białorusi.

- Na tym terenie miało miejsce wiele politycznych happeningów – podkreślił szef polskiego MSZ.

- Mam jednak dobrą wiadomość. Powstało centrum informacyjne, które będzie pomagać dziennikarzom w pracy na miejscu – skierował swoją wypowiedź do francuskiego dziennikarza Rau.

Jak się jednak okazało, reporter pracuje dla telewizji RT France, a ta jest finansowanej przez … Kreml, a sama stacja to pewnego rodzaju mutacja państwowej anglojęzycznej telewizji Russia Today (RT), która działa we Francji od 2017 roku, z siedzibą w Boulogne-Billancourt na przedmieściach Paryża i oczywiście promuje interesy Moskwy.

 

mp/pap/portal tvp info

Komentarze

Porady praktyczne.2021.12.4 3:10
Jak złamać żydkowi kciuka? Kopiąc żydka w dupsko! A jak złamać żydkowi palec wskazujący? Uderzając żydka w nos!
OSTRA ORKA!!!2021.12.4 9:46
Idź w PiSdu z tym swoim notorycznym copy-paste podkarpacki gimbie ze średnią 3 na świadectwach
antoni.s2021.12.3 21:32
Słabe to, jak rozmoknięty kapiszon, polska ma bowiem w swoim rządzie ministra(!) który promuje interesy watykanu.
Porady praktyczne.2021.12.3 20:59
Jak złamać żydkowi kciuka? Kopiąc żydka w dupsko! A jak złamać żydkowi palec wskazujący? Uderzając żydka w nos!
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.12.3 20:56
Finansowy skandal w Brukseli. Francuski dziennik „Libération” ujawnia sieć powiązań i nieuczciwe praktyki, których mieli się dopuszczać sędziowie TSUE, urzędnicy KE oraz politycy EPL. (ugrupowanie Tuska w PE) – Będziemy domagać się wyjaśnień. Ta afera pokazuje, że wyroki TSUE mogą być tak formułowane, żeby spełniały polityczne oczekiwania – powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Dziennik ruszył tropem powiązań skazanego przez TSUE za sprzeniewierzenie 500 tysięcy euro byłego członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Karela Pinxtena. Dziennikarze przeanalizowani jego służbowe rachunki i sieć powiązań towarzyskich. Według „Libération” Pinxten miał regularnie brać udział w rautach na koszt europejskiego podatnika z prezesem TSUE Koenem Lenaertsem, prywatnie swoich dobrym znajomym. Inny sędzia TSUE, Nils Wahl miał z Pinxtenem jeździć na polowania, a za te wyjazdy płaciła jedna z firmy lobbistycznych. Na wspólne łowy mieli ruszać także m.in. były szef KE Jean-Claude Juncker i Johannes Hahn, komisarz UE ds. budżetu i administracji, będący jednym z najbliższych współpracowników Ursuli von der Leyen. Sprawę badał OLAF, czyli Europejski Urząd ds. Przeciwdziałania Nadużyciom. Jego raport przeszedł jednak bez większego echa. Powodem tego, zdaniem „Libération”, były powiązania towarzyskie dyrektora generalnego OLAF Villego Itäläi, który wcześniej pracował w ETO z Pinxtenem. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że polityczną pieczę nad organizacją sprawuje Hahn. Większość wskazanych przez „Libération”, osób była związana z Europejską Partią Ludową. Redaktor naczelny dziennika nazwał sprawę „bardzo poważną” i stwierdził, że EPL zbudowała „państwo w państwie” w Unii Europejskiej. Sebastian Kaleta w „Trójce” zapowiedział, że resort sprawiedliwości będzie domagać się wyjaśnień od unijnych instytucji. – Polskę stawia się do kąta, a ta afera pokazuje, że wyroki TSUE mogą być tak formułowane, żeby spełniały polityczne oczekiwania – ocenił wiceminister sprawiedliwości.
Skrzypek na dachu2021.12.3 20:51
Brawo Polska Straz Graniczna .
Porady praktyczne.2021.12.3 20:41
Jak złamać żydkowi kciuka? Kopiąc żydka w dupsko! A jak złamać żydkowi palec wskazujący? Uderzając żydka w nos!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.3 20:32
czyli szef polskiej dyplomacji zamiast odpowiedzieć na pytanie dziennikarza znowu publicznie się wysRau!
Po 11 ...2021.12.3 20:32
A co z dzisiejszą kolacją Matteo Morawieckiego? Też Putin funduje?
Skrzypek na dachu2021.12.3 20:55
Antysemityzm rozszerzasz , ale nie wiadomo czy za garstke kopiejki czy szekle , miske ryzu czy tylko dla przyjemnosci , na wlasne zadowolenie .
Żydku2021.12.3 21:01
Bawisz się brzydko.