04.09.14, 19:17Cezary Gmyz (fot.Jakub Szymczuk)

Funkcjonariusz ABW zmuszony do odejścia ze służby?

Praska prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie podsłuchów po tym, jak ukazał się wywiad Cezarego Gmyza z Markiem Falentą, wezwała biznesmena na przesłuchanie. Prokurator Renata Mazur zaznacza, jest ono objęte klauzulą tajności.
 
– Marek Falenta w swoich wypowiedziach utrzymuje, że już w tej chwili trwa niszczenie śladów dokumentacji dotyczącej przekazywaniu przez niego informacji o nagraniach do funkcjonariuszy CBA i ABW. Moim zdaniem jest to wysoce możliwe dlatego, że gdyby się okazało – a jestem przekonany, że tak było, że Marek Falenta przekazał te informacje – to oznacza dymisję przynajmniej obu szefów służb – powiedział Niezależnej.pl Cezary Gmyz.
 

Jeden z funkcjonariuszy ABW, który kontaktował się z Markiem Falentą w ostatnich dniach został przymuszony, do złożenia raportu o odejściu z ABW pod pretekstem, który jest dla mnie niewiarygodny. Moim zdaniem jest to element czyszczenia materiałów dowodowych w tej sprawie  – podkreśla Gmyz.
 
ed/Niezalezna.pl

Komentarze

anonim2014.09.5 14:12
To niech Gmyz zrobi z funkcjonariuszem wywiad, na razie to nie ma dowodów (brak maili, brak świadków), aby Falenda nie działał w imieniu Rosji dla osłabienia Polski i polskich służb ABW i CBA.