23.07.13, 06:46Stefan Niesiołowski (fot.sejm.gov.pl)

"Gazeta Polska" pozywa Stefana Niesiołowskiego!

Chodzi o słowa posła PO Stefana Niesiołowsiego jakie padły podczas rozmowy telefonicznej z jednym z dziennikarzy "Gazety Polskiej". Oto one: - Jaka gazeta, przepraszam, bo nie mogę usłyszeć? Skąd pan dzwoni?! - dopytywał polityk Platformy. Kiedy padła odpowiedź, a dziennikarz zadawał pytanie, to usłyszał: - Ja z pisowskim szmatławcem nie rozmawiam, proszę pana. Jesteście pisowską, propagandową szmatą i z wami nie rozmawiam. Dobranoc.

Po tym zachowaniu Niesiołowski został poproszony przez portal rp.pl o komentarz do tego wydarzenia. Powiedział wtedy: " że jedyne miejsce, w którym przyzwoity człowiek może się spotkać z panem Sakiewiczem to sąd. I dodał: " Czy ja mam przypominać, że "Gazeta Polska" była uprzejma zamieścić tekst pana Ziemkiewicza, w którym są wywody tego rodzaju, że byłem gwałcony w więzieniu i stąd moja jakaśchoroba psychiczna. Takie obrzydliwości, jak porównywanie mnie do Goebbelsa. Ja nie będę nawet wymieniał, co pisze "Gazeta Polska". Chętnie się spotkam z panem Sakiewiczem w sądzie.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oświadcza: "Podajemy posła Stefana Niesiołowskiego do sądu z art. 212 kodeksu karnego. Chyba, że poseł Niesiołowski przedstawi zaświadczenie dowodzące, że w momencie rozmowy z naszym dziennikarzem był niepoczytalny".

sm/niezalezna.pl/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.07.23 8:11
"Chętnie wystąpiłbym w procesie karnym przeciwko Niesiołowskiemu jako świadek obrony" - już chłopie wystąpiłeś. Co prawda nie w sądzie ale na Frondzie. I powiem szczerze, że nic ciekawego nie napisałeś. Rozumiem, że z art.121 prasa prawicowa nie może korzystać (bo go krytykuje) a michnikowe lewactwo jak najbardziej. Taka "gkurkowata" logika.
anonim2013.07.23 8:16
Żałosne kropka
anonim2013.07.23 8:32
Moi drodzy przedpiścy, nie kreujcie rzeczywistości, Jak zachowuje się pan prof. Stefan Niesiołowski poseł Platformy Obywatelskiej widać. Nie trzeba komentarzy i zaklinania rzeczywistości ... No cóż ta partia ma spory elektorat dla którego słowa pana posła tio miód na serce... ale cóż jaka elita ... prawdziwą wyrżnięto w Katyniu to i takimi menelami trzeba sie wysługiwać ...
anonim2013.07.23 8:42
Drogi arbitrze, nie chwal się swoim upośledzeniem , doczytaj do końca, słowo szmatławiec uznawane jest za obraźliwe ....
anonim2013.07.23 8:43
Stefanie! Ciebie do Goebelsa? wyprzedziłeś go znacznie ...
anonim2013.07.23 9:00
Dobrze że Sakiewicza ,,wydudkał'' o. Rydzyk.
anonim2013.07.23 9:35
Co za żenada. Pan Niesiołowski powiedział prawdę, tyle że w sposób ordynarny. Teraz pan Sakiewicz będzie przed sądem udowadniał, że wcale nie jest propagandowym oddziałem PiSu.
anonim2013.07.23 9:36
Poza tym - jak można kogoś pozwać za zniesławienie w czasie rozmowy telefonicznej?
anonim2013.07.23 10:01
Jak widać są wiadomości istotne i są wiadomości medialne. Ilość wejść i kliknięć pod "niusem" o Niesiołowskim jest 3 x większa od komentarzy pod informacją o pielgrzymce Ojca Świętego do Rio.
anonim2013.07.23 10:02
teeee.... gkur, z toba to jest tak. Czytasz pierdoly w rodzaju >nie i faktow z mitami<, chloniesz slowa urbana, Niesiola i paru innych gegaczy jak gąbka wode, a potem popisujesz sie znajomoscia ich gadki przed nami. My przeciez wiemy, ze ty >gkur< tak jak oni potrafisy uzywac slow: """"<tchórzowskim portalu Sakiewicza < jojczy< nieżyciowy i niesprawiedliwy< <kaganiec na media i niezależną dyskusję< szczekali<nieżyciowy i niesprawiedliwy<Narzędzie tchórzy< wyżyć się na ideologicznym bądź politycznym wrogu.< najzwyczajniej wyśmiany< kolejnej hucpy,< sposób obelżywy, <haniebnego czynu< <najzwyklejsze tchórzostwo, << bandziora.< "gównem",< szmatą<propisowskim szmatławcem. <<<<""""" Wiec po cholere sie tu przed nami tym slownictwem popisujesz? A moze ty >gkur< chcesz byc lepszy w wymyslaniu durnego slownictwa od swego guru >NIESIOLA< ? teee... gkur, ty cwicz dalej a ci sie to uda, w swoim krociutkim poscie nawaliles nam tu 16 szt. "niesiolow" hehehehehe!!! .
anonim2013.07.23 10:43
Noostros - nie mówię o literze prawa tylko o zdrowym rozsądku. Zgodnie z literą prawa jak dostanę od chrzestnego jakiś znaczący pieniądz w prezencie to muszę to zgłosić jako darowiznę, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nigdy tego nie zrobię. Tak samo tutaj. Dziennikarz zadzwonił do Niesiołowskiego, wiedząc że Niesiołowskiemu nie po drodze z jego gazetą, Niesiołowski go obraził, więc GP go pozwie. To robienie w okół siebie szumu, bo jakby GP miała zdrowy rozsądek to by nigdy tej rozmowy nie upubliczniła.
anonim2013.07.23 12:02
@Gkur Wystrzegajmy się wszelkich skrajności , Przyjacielu ! Zarówno zachowanie Pana Posła jak i gazety właściwe nie było... Poseł RP pełni bowiem funkcję publiczną. Ponadto Pan Niesiołowski jest przewodniczącym sejmowej komisji , Obrony Narodowej , a sfery tej dotyczyło zadane pytanie... Jeśli rzeczywiście nie miał przyjemności i ochoty rozmawiać z przedstawicielem tego pisma powinien wyrazić się jasno , lecz przy zachowaniu należytego poziomu kultury osobistej. Z kolei redakcja pisma uległa niepotrzebnym , skrajnym emocjom... podjęła pochopne działania.... W mojej ocenie w tym konkretnym przypadku winę ponoszą obydwie strony konfliktu.... Pozdrawiam , Przyjacielu :)
anonim2013.07.23 12:17
teee...Gkur , ty zamiast sie cieszyc, ze mnie ocenzurowali bom ci nakladl w stylu Niesiola jak swini do koryta, to, bezmozowcu jeden, placzesz nad moja pisownia :))))))))) Ty zacznij plakac nad swymi "niesiolami", bo twoje bazgroly placzu godne.:)))
anonim2013.07.23 12:32
Patrz ty >>gkur<< ILES TY NAM NAWALI "NIESIOLOW " W TAK KROTKIM POSTCIE !!! cytuje ciebie gkur : """ >ociekających nienawiścią<, ksenofobią <rasizmem<chamstwo< pomówienie< antysemityzm<na tchórzowskim portalu Sakiewicza <jojczy < kaganiec na media <szczekali <. Narzędzie tchórzy,<politycznym wrogu.< zostałby najzwyczajniej wyśmiany.<kolejnej hucpy, < obelżywy, <haniebnego czynu, <najzwyklejsze tchórzostwo, <- bandziora.<gównem", < nazywany szmatą<propisowskim szmatławcem. <<"" :)))))) PS Lecz sie ty >gkur< moj dobry czlowieku ,bo jestes na dobrej drodze by w durnocie pobic Niesiola.:))))))
anonim2013.07.23 12:50
@Gkur Z całym szacunkiem drogi Przyjacielu , ja nie odnosiłem się do żadnych podstaw prawnych :) Uważam , że nie ma potrzeby prowadzenia sporu przed sądem :) Zwróciłem natomiast uwagę na pewien mechanizm... na fakt , iż wina leży po obydwu stronach.... Pisząc o tym , iż Poseł Niesiołowski jest osobą publiczną po prostu zwróciłem uwagę , że winien go cechować szczególny poziom kultury , a mówiąc kolokwialnie ,, nie zrobiłby żadnej łaski " odpowiadając na zadane pytanie , bowiem jest posłem na sejm , wybranym przez lud i spośród ludu , który też go utrzymuje.... Nie nawiązywałem do przepisów polskiego prawa :) Oczywiście , że miał prawo odmówić wywiadu , rozmowy , ale moim zdaniem , przy zachowaniu należytego poziomu kultury osobistej i opanowania... Zastanawiam się tylko , czy swym zachowaniem pośrednio nie zlekceważył swych rodaków , wyborców , którzy mogli oczekiwać od niego odpowiedzi na zadane pytanie , jako przewodniczącego sejmowej komisji , pytanie dość konkretne i zasadne.... Co do zachowania redakcji.... Wchodzenie na drogę sądową w tym przypadku rzeczywiście uznaję za śmieszne.... Ponadto redaktor mógł przewidzieć reakcję posła.... Gazeta niepotrzebnie uległa emocjom , działała pochopnie.... Natomiast jeżeli chodzi o całość sprawy podstawy prawne są dla mnie mało istotne , ja zwróciłem uwagę jedynie na pewien mechanizm.... Obie strony zachowały się niewłaściwie i wszelkiego typu dywagacje są według mnie zbędne... Pozdrawiam , polemizujący z Pikadorem , Przyjacielu :)
anonim2013.07.23 14:50
@Gkur Być może.... Czy redakcja działała z premedytacją , czy uległa emocjom... Co do tego myślę , że nigdy nie będzie pewności... Ja tylko poszukuję owego ,, złotego środka " , płaszczyzny pomiędzy... Dostrzegam winę każdej ze stron sporu... W tym konkretnym przypadku dostrzegam również hipokryzję po stronie jednej , jak i drugiej. Nikogo też nie faworyzuję :)) Sytuacja i spektakl według mojej opinii niepotrzebny i nudny...... Rzeczywistość nie jest jednolita, Przyjacielu :)) Nie zagłębiałem się w motywację zarówno działania Pana Sakiewicza jak i Pana Niesiołowskiego.... Skrajności nie są bowiem dobre.... Nie zamierzam także dywagować...... To konflikt tych środowisk... Pragnę jedynie tak właściwego wypełniania swej misji państwu i rodakom przez posła , jak i rzetelności dziennikarstwa polskiego.... Pozdrawiam , polemizujący z Pikadorem , Przyjacielu:)
anonim2013.07.23 17:08
Gdyby Niesiołowski odezwał się normalnie nie byłoby sprawy, ale nie, on jak zwykle musiał być chamski.