05.08.20, 15:25Fot. via: Twitter

Gdzie po profanacji figury Chrystusa schowali się ci, którzy pięć lat temu tak oburzeni byli profanacją meczetu?

W ub. tygodniu grupa aktywistów LGBT poprzyczepiała do szeregu warszawskich pomników kolorowe flagi i kartki z agresywnym manifestem. Sprofanowana została również figura Chrystusa sprzed bazyliki św. Krzyża, wyjątkowy dla polskich katolików symbol, związany z Powstaniem Warszawskim. Teraz aktywiści ci zostali zatrzymani przez policję, a wraz z tymi zatrzymaniami pojawiają się w mediach lewicowych oskarżenia o represjonowanie mniejszości w Polsce. Tymczasem internauci zwracają uwagę, że te same środowiska mają zupełnie inne podejście, kiedy celem podobnych prowokacji stają się meczety.

W 2015 roku kobieta obrzuciła wieprzowiną meczet na warszawskiej Ochocie. Był to oczywisty atak na miejsce kultu religijnego, wobec czego interweniowała policja, która podobnie jak w przypadku aktywistów profanujących katolicki symbol, została zatrzymana i przesłuchana. Całkiem inna jest jednak w tych obu przypadkach reakcja lewicowych mediów. Pięć lat temu czyn kobiety wywoływał oburzenie i komentarze o braku miłości bliźniego wśród katolików. Dziś natomiast słyszymy o chcących zamanifestować swoje poglądy, represjonowanych przez policję aktywistach.

Na ten fakt zwraca uwagę jeden z użytkowników Twittera, który podkreśla, że w obu tych przypadkach intencją prowokatorów była obraza uczuć religijnych:

- „Za atak mięsem wieprzowym na meczety, skazuje się winnych na kary więzienia. A przecież podrzucenie plastrów boczku czy zawieszenie tęczowej flagi w miejscach kultu, mają ten sam cel: chodzi o upokorzenie wiernych za pomocą symbolu oznaczającego dla tych wiernych nieczystość” – pisze.

- „Wrzucenie kawałka mięsa wieprzowego do meczetu w PL zostało nazwane przez media atakiem chamstwa i nietolerancji. W Edynburgu za zawieszenie na klamce meczetu plastra boczku - rok więzienia… No ale na profanację i ataki na kościoły chrześcijan jest jak widać przyzwolenie” – dodaje w następnym wpisie.

Jak widać na przykładzie ostatnich ataków na katolickie symbole oraz reakcjach mediów, tym, którzy na szyldach niosą tolerancję, podobnie jak wcześniej tym, którzy szli z okrzykami „braterstwa”, wcale nie chodzi o te wzniosłe ideały, ale o walkę z chrześcijaństwem.

kak/wPolityce.pl, Twitter

Komentarze

zaa2020.08.5 22:59
Boga jakby rzeczywiście nie było...ukrywa się w różnych religiach i ma inne twarze...sprzecznie naucza
Czerska już pomaga. A wy?2020.08.5 18:33
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26186110,jest-dramatycznie-polska-organizacja-juz-pomaga-w-bejrucie.html
Szybka Randka2020.08.5 18:00
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
"Wojtek" kretynizacja przyznaje się:2020.08.5 16:13
"...wielokrotnie byłem gwałcony przez księdza pedofilia..." ----- Co jest oczywiste towariszcz paljak, s*asz po mediach, bo masz doope tak rosyebaną, że goovna nie trzyma.
Bianka2020.08.5 16:05
Będę za niedługo jak Pan Bóg pozwoli w pięknej Warszawie i pomodlę się przy figurze mojego naszego Zbawiciela jako symboliczne zadośćuczynienie za ten akt wrogości do Chrystusa do nas Jego naśladowców, wierzących! Zachęcam wszystkich do tego - pocieszajmy obrażonego poniżonego Pana Jezusa!!
***2020.08.5 21:10
Super pomysł!!!
matis892020.08.5 16:02
Lewakoateiści odpowiadają za islamizację UE, więc bronią islamu i religijnego fanatyzmu LZPKNTB, który wzorce czerpie od bojowników islamskich.
Wojtek Polak2020.08.5 16:02
lewacka bolszewia ma za zadanie zniszczyć tradycję historię kulturę i religię katolicką a nie bronić mniejszości .rewolucioniści protestanccy jakobini starzy bolszewicy czy nowi bolszewicy niczego nigdy nie mieli bronić tylko rozwalić państwa narodowe i religię katolicką bo to narodowcy i katolicy nie są w stanie zaakceptować chrej ideologi i zamordyzmu lewackiego.
Jest kilku wyjątkowych Żydów w historii Polski,2020.08.5 15:51
ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydów-Żydów napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretyńskich przesądach, tysiącu "10 przykazaniach", kazirodztwie, itd.? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
Klejnot Nilu2020.08.5 15:49
Czy serio dla katolików tęczowa flaga jest tym samym czym wieprzowina dla muzułmanów?
Anonim2020.08.5 16:09
A Ty w ogóle wiesz co jest przekazane w Piśmie Świętym o homoseksualizmie? Bo nawet "wujek gugl" to wie.
"Wojtek" kretynizacja przyznaje się:2020.08.5 16:14
"...wielokrotnie byłem gwałcony przez księdza pedofilia..." ----- Co jest oczywiste towariszcz paljak, s*asz po mediach, bo masz doope tak rosyebaną, że goovna nie trzyma.
Wojtek Polak2020.08.5 16:10
tęczofa "flaga" jest symbolem nowej sodomy i gomory. tęcza ma 7 kolorów a tęczofy identyfikator zboków ma 6 i nie ma nić wspólnego z tęczą jako przymierzem Boga z ludźmi. symbol rozpusty i wszelkiego zboczenia tak na "serio" obraża katolików.