18.09.15, 09:38

Hofman: Kaczyński da radę. Ma coś więcej, niż motywację

Adam Hofman, były poseł PiS, pytany w rozmowie z portalem Onet.pl o to, czy Jarosław Kaczyński podoła zadaniu kierowania partią rządzącą Polską i czy nie zabraknie mu siły, odparł:

"Nie, siły mu nie zabraknie. Nie zabraknie mu determinacji. Wie, że to jest ten moment i że inny moment nie przyjdzie. Ma pewien imperatyw kategoryczny, mówiąc Kantem, związany z różnymi rzeczami z historii, ale także ze swoimi zobowiązaniami wewnętrznymi. Jak ktoś zna trochę Kanta to wie, że imperatyw kategoryczny to jest coś silniejszego, niż zwykła motywacja".

Hofman mówił także o Beacie Szydło jako premierze. 

"Znam Beatę Szydło. Wiem, że ma kompetencje do tego, by zbudować się jako dobry premier. Już w tej chwili buduje się jako polityk, widać to przecież z wystąpienia na wystąpienie. Ten sam proces zachodził z Andrzejem Dudą, który budował się w czasie kampanii prezydenckiej. Na sam jej koniec stał się pełnoprawnym, pełnokrwistym politykiem. W tej chwili jest prezydentem Polski i widać po nim, że niesie ten urząd. Z Beatą ten proces, jak myślę, zachodzi tak samo" - wskazał. 

kad

Komentarze

anonim2015.09.18 12:46
Hofman = oszust