19.09.18, 13:00

Homoskandal w parafii w Nowym Jorku. Oto prawda o parafiach ,,gay friendly''?

Co się kryje zaparafiami katolickimi, w których kapłani głoszą ,,nowe podejście'' do homoseksualizmu? Nie można generalizować, ale... 

W Nowym Jorku usunięto właśnie księdza jezuitę z parafii na Manhattanie, która prezenetuje bardzo ,,otwarte'' podejście duszpasterskie do osób homoseksualnych. Problem w tym, że usunięto go z powodu ,,naruszenia granic'' w kontaktach z ,,dorosłym mężczyzną'', wiernym tejże parafii.

15. sierpnia specjalny list dotyczący tej materii odczytano w parafii św. Franciszka Ksawerego. Jak poinformował w nim przełożony jezuitów, ks. John Cecero, ks. Bob VerEecke SJ został ,,odsunięty od publicznego sprawowania sakramentów'' w związku z oskarżeniami o ,,przekroczenie granic'' mające naturę seksualną odnośnie dorosłego parafianina.

Jak poinformował ks. Cecero, ks. VerEecke przyznał, że ,,błędnie ocenił sytuację''; Cecero wskazuje, że choć parafianie mogą być zaskoczeni tak ostrą decyzję, to ,,jako Kościół nauczyciliśmy się, że naruszanie granic musi mieć odpowiedź w szybkiej i zdecydowanej reakcji władz kościelnych''.
Jak podaje portal ,,LifeSiteNews'', parafia św. Franciszka Ksawerego na nowojorskim Manhattanie jest znana z ,,organizowania regularnych spotkań'' dla grup ,,katolickich'' gejów i lesbijek; po tym, jak zalegalizowano w Stanach Zjednoczonych ,,małżeństwa'' homoseksualne, w parafii na schodach przed ołtarzem rozłożono tęczową flagę.

Już to tylko powinno pociągnąć zą skrajne, surowe konsekwencje. Niestety, nie pociągnęło....

Parafia uchodzi za ,,przyjazną wobec LGBT'' w ocenie heretyckiej grupy homoseksualno-pseudokatolickiej, New Ways Ministry.
3. października będzie w niej przemawiał ks. James Martin SJ, czołowy amerykański promotor ,,nowego podejścia'' do osób homoseksualnych, który sam nie chce deklarować, czy jest gejem, czy nie.


Odsunięty od posługi ks. VerEecke organizował też ,,taneczne hucpy'' w kościele, tańcząc w szatach liturgicznych przed ołtarzem i namawiając wiernych w kościele do robienia ,,fali'' w ławkach.

mod/LifeSiteNews