16.10.19, 17:15zdj. screen Youtube/Radio zet

Jachira bezczelnie: To PiS drwi z katastrofy smoleńskiej. Ja tylko używam satyry i ironii

Klaudia Jachira, która wkrótce będzie reprezentować Polki i Polaków w Sejmie IX kadencji, nie zamierza przepraszać za obrzydliwe drwiny z ofiar katastrofy smoleńskiej oraz obrażanie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Swoim zachowaniem satyryczka zaszokowała nawet niezbyt przychylnego PiS dziennikarza "Rzeczpospolitej", Jacka Nizinkiewicza. 

Nowo wybrana posłanka była gościem programu RZECZoPOLITYCE

"Nazywa pani Lecha Kaczyńskiego nieudacznikiem tysiąclecia. Nie jest to trochę za mocne?"-zapytał w pewnym momencie redaktor Jacek Nizinkiewicz. 

"Wyciąga to pan z kontekstu, wyciąga pan elementy satyry i ironii, która rządzi się innymi prawami"-podkreśliła youtuberka. Jak dodała, niepisany zwyczaj, w myśl którego o osobie zmarłej można mówić albo dobrze, albo wcale, jest dla niej przejawem "daleko idącej poprawności politycznej". Satyryczka przekonywała, że nie ma problemu, aby mówić o zmarłych również negatywnie. Klaudia Jachira stwierdziła, że potrafiłaby żartować również ze swojego nieżyjącego już dziadka lub ojca. 

"To nie ten program"-stwierdził Nizinkiewicz. 

"To nie ja nakręciłam religię smoleńską, ja tylko pokazuję obłudę tej władzy i jej hipokryzję. Bezczelne wykorzystywanie tej katastrofy do walki politycznej. Na to nigdy nie było mojej zgody"-przekonywała rozmówczyni "Rzeczpospolitej". Odnosząc się do programu "Czyja to kończyna?", Jachira stwierdziła, że... tylko cytowała wypowiedzi polityków PiS. Redaktor zwrócił uwagę, że takiego quizu żaden z polityków PiS nie robił. 

"Po co pani sobie żartuje z katastrofy smoleńskiej?"-dopytywał publicysta. 

"Ja nie żartuję (...) to wszystko robił PiS. PiS bawił się największą tragedią w historii Polski. (…) Ja pokazuję, satyrą i ironią, jak bardzo są bezczelni, jak bardzo wykorzystują tragedię smoleńską. Jeżeli ktokolwiek uraził czyjeś uczucia, to zrobiła to tylko partia rządząca, prowadząc ekshumacje bez zgody rodzin"-odparowała Jachira. Jacek Nizinkiewicz zapytał, czy nie czuje, że powinna kogoś przeprosić. 

"Absolutnie. Powinien przeprosić za to PiS, pan Macierewicz, pan Kaczyński"-odpowiedziała butnie nowo wybrana posłanka. Pytana o przyszłą pracę w Sejmie, z posłami PiS w jednej sali, satyryczka oceniła, że nie widzi w tym żadnego problemu i na co dzień "nie widzi potrzeby, żeby kogoś atakować". 

"Ja uważam, że to ta druga strona nas atakuje (...) tak szczuje na siebie Polaków, nazywając nas gorszym sortem"-stwierdziła ta sama osoba, która przed chwilą zarzuciła dziennikarzowi wyrywanie jej słów z kontekstu. 

Cóż, jakkolwiek by nie było, to przerażające, że środowiska opozycji totalnej są w stanie, jeżeli chodzi o katastrofę smoleńską, posunąć się do jak najgorszych podłości i prześcigają się w głupich żartach, a kiedy ktoś skrytykuje tego typu postawę, bronią się, że to nie oni obrażają ofiary tragedii, tylko PiS, który "wykorzystuje ją politycznie". A może warto też przypomnieć sobie reakcje polityków PiS na śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w styczniu b.r. został zamordowany przez nożownika na scenie gdańskiego finału WOŚP. Znów widać różnicę standardów, na niekorzyść opozycji.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

fish12019.10.19 8:33
Klaudia Jachira, ps. ''Satyra".
polka2019.10.17 10:04
Ona udaje idiotke i mysli ze jej wszystko wolno. Czy nie ma kto z nia zrobic porzadku. Od czego sluzby od obrazy uczuc. Tylko LGBT maja prawa w Polsce? mysle, ze nowy Sejm sie tym zajmie i stworzy odpowiednia ustawe, do tepienia takich kanalii!
któś2019.10.17 8:45
Frondo, przestań cytować tę psy... patkę. Czyżby nie było ciekawszych tematów do artykułów?
Polak2019.10.17 7:10
A dlaczego właściwie Lech K. nie zasługuje na tytuł "nieudacznika tysiąclecia"? Nawet Pu Yi jako japońska marionetka udawał że podejmuje jakieś decyzje, Lech od razu mówił żeby dzwonić do jego brata dewelopera.
nikt2019.10.17 0:41
Typowe dla tego narodu ..........inteligentne bezmózgowie . PiS nie drwi z katastrofy smoleńskiej . PiS się ośmieszył tym co robił po katastrofie . Ale to nie wina PiS . Robili to , czego oczekiwał wódz . A wódz z rozpaczy nie wiedział co robi . Nie mógł pogodzić się ze stratą i szukał winnych i ukojenia . Trzeba to zrozumieć .
AB2019.10.17 1:16
Co za bełkot! Wstyd, że ktoś z Polaków w ogóle może tak myśleć. Na skutek przymilania się tuska do putina, bo tak podobało się Niemcom, a tusk to ich narzędzie; więc skutkiem łaszenia się tuska do putina była śmierć 96 niewinnych osób i pochowanie ich pomieszanych szczątków w workach na śmieci w zalutowanych trumnach. Każdy, kto ma serce i mózg odczuł to bardzo, nie tylko Jarosław Kaczyński. Tylko bezmózgowia o kamiennych sercach słusznie nazywające siebie: nikt mogą wypisywać ohydne bzdury.
zbycho2019.10.16 23:58
Jak brak orgazmu może zniszczyć głowę kobiety.ps.Jachiro być może nie jesteś wynajętą.
AB2019.10.16 21:13
Godna następczyni palikota. PO MUSI siać nienawiść i MUSI DZIELIĆ POLAKÓW. Podejrzewam, że to działanie agentury, która ma tam wtykę. Zabrakło palikota i niesiołowskiego, w tym samym celu wpakowali do parlamentu, głosami rzeczywiście najgorszego sortu, tę podłą kobietę. Szkoda na nią miejsca na tym portalu. Ograniczajcie się do rzeczy koniecznych, bo podłością i kłamstwem nie warto sobie zaprzątać uwagi. Póki co, nie ma ona wpływu na nic. Ją trzeba traktować, jak klnącego pijaka - omijać wielkim łukiem. W końcu się przewróci, jak palikot i niesiołowski. Mam nadzieję, że służby prześwietlą jej dochody.
ada2019.10.16 19:36
Ile temu czemuś płacą? Ani to kobiece, ani mądre, takie NIC.
bogdanus2019.10.16 19:36
Taką miernotę wybrali wyborcy KO co, o źle o nich świadczy.
Marek2019.10.16 19:31
mózg już tej kobiecie zgnił.Teraz pora na macice.Co za idiota głosował na coś tak głupiego.Niezli debile.
Marek2019.10.16 19:19
Jachira nie jest ani śmieszna, ani dowcipna, ani satyryczna, zatem nie jest też inteligentna. Za to może uwalić wielkie g.wno, tyle, że zapomniała zrobić to do klozetu.
asia2019.10.16 19:16
Pani ta wyraża i eksponuje swoją głupotę i bezczelne zagrywki Dla tej Pani odwracanie kota ogonem , obrażanie innych ma być wyznacznikiem całej jej kandydatury , bo taka jest linia programowa opozycji. Ta Pani się zachłysnęła tymi prowokacjami , ale jak to w życiu bywa nic nie jest wieczne .
Zosia2019.10.16 19:04
Ten cały Stuhr mówił, że na PIS głosują potomkowie chłopów pańszczyźnianych, a Mikke potwierdził, że to nie są inteligentni ludzie - no to pytam, skoro tak, to czy Jachirę wybrali inteligentni ludzie potomkowie szlachty, chrabiów czy margrabiów ?!!!!!
KKK2019.10.16 19:01
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Blogu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Ciasny Marcin2019.10.16 19:16
Dzięki debilu za reklamę! uwielbiam wkur.iać takich dzbanów jak ty i tobie podobnych! buhaha...
Memento mori2019.10.16 19:48
Należy uciąć mu jaja, to może będzie cicho piskał.
382019.10.16 20:34
wam wszystkim trzeba by bylo to zrobic+korycie .
Ciasny Marcin2019.10.16 18:59
Miesięcznice smoleńskie nie były parodią żałoby? gdzie wtedy był kościół?
zbycho2019.10.17 0:03
Dzielnicowy do budy!
Zosia2019.10.16 18:58
Do posłów PIS-u : Przegłosujcie jak najszybciej ustawę, która zabroni kandydowania do sejmu i senatu ludziom skazanym, z prokuratorskimi zarzutami, skorumpowanymi, seksistów i psychicznie chorymi !!! To bardzo ważne jeżeli nie chcemy mieć cyrku zamiast parlamentu !!!
Jacek Placek2019.10.16 19:56
Ale to znaczna część posłów musiałaby mieć zakaz kandydowania :P
382019.10.16 20:33
to ilu u kc bylo by mniej ,koncza im sie kadry ,
AB2019.10.16 21:18
Tak, konieczne trzeba to zrobić. Wasz suweren, czyli wyborcy tego wymaga. Może trzeba będzie zorganizować jakąś akcję w tej sprawie.
Polak2019.10.17 7:08
Toż wtedy żadnego pisowca do parlamentu nie wpuszczą.
Albert2019.10.16 18:56
Złodzieje wybierają ofiary żeby je okraść, natomiast polscy degeneraci, zwolennicy PO wybierają złodziei z PO żeby ich okradali. Zdumiewające i niewiarygodne !
Reytan2019.10.16 18:54
Ten cały Stuhr mówił, że na PIS głosują potomkowie chłopów pańszczyźnianych, a Mikke potwierdził, że to nie są inteligentni ludzie - no to pytam, skoro tak, to czy Jachirę wybrali inteligentni ludzie potomkowie szlachty, chrabiów czy margrabiów ?!!!!!
man.of.Stagira2019.10.16 18:52
https://pl.wikipedia.org/wiki/Iona_Jakir?fbclid=IwAR1VBX6bJLEeywsyoEr1sOfvVXaaeoGtzGuyH4C3gasef0ZZG9hLboRG8yw D Z I A - D Z I A Klaudusi, dzia - dzia? ...hm..
JONASIK2019.10.16 18:49
Największe jaja z tragedii smoleńskiej to w oczywisty sposób robi sobie piśśś i Maciek Rewicz. Przy nich ci co zadają pytania typy: Ilu potrzeba polaków do ścięcia kilku drzew ... albo czym się różni ławka od wyborcy piśśś, to niewiniątka.
Zosia2019.10.16 19:00
Uwaga debil - nie komentować !
Niejestemrobotem2019.10.16 23:32
Ej a czym się różni, bo tego nie znam? A wracając do meritum, owszem uważam, że posłanka Jachira przesadziła w swojej zabawie w quiz, bo faktycznie mogła urazić członków rodzin ofiar tą zabawą. Co nie zmienia faktu, że PiS przesadzał jeszcze bardziej i tak naprawdę to PiS doprowadził do sytuacji, gdzie tego typu humor zyskał na popularności, nie posłanka Jachira. To oni zmęczyli i wyeksploatowali politycznie, w imię korzyści katastrofę, wbrew rozsądkowi kontynuowali komisję Macierewicza, żeby jeszcze trochę kosztem rodzin tych ludzi ugrać. I uważam, że PiS w tej sprawie jest bardziej winien i powinien tym bardziej przeprosić. Za to, za apele Smoleńskie na każdej uroczystości co forsowali, za użycie słowa "polegli" co jest nadużyciem i wiele innych. Ich się tak Fronda nie czepiała, a czepiają, jednej posłanki bo ma odwagę wybić się poza schemat.
zbycho2019.10.17 0:01
Jonasik weż ty se obetnij to może ci przejdzie.
katolik2019.10.16 18:48
Jeśli dałoby się tego uniknąć ,to najlepiej Fronda niech nie puszcza nic o niej,A najlepiej w ogóle nie pisac o niej zadnych komentarzy,nie warto, szkoda zawracać głowę i tak my jesteśmy z PIS,więc jej zycie i tych co na nią głosowali nas nie dotyczynas nie dotyczy.
382019.10.16 20:30
frondka lubi promowac
JS2019.10.16 18:37
Wpuścili huligankę do sejmu, Teraz się zacznie. To co będzie mówić będzie z pewnością omawiane z wyższymi rangą posłami. Z pewnością będzie szkolona do anty-Kościelnych i anty-Polskich akcji w sejmie, w mediach, na ulicy. Módlmy się za nią. Pozdr.
staraReperecka2019.10.16 18:44
A za Panią Profesor od sałatek się modliłeś ?
Tom Bombadil.2019.10.16 18:35
Niedługo w trakcie obrad sejmu Jachiry i Senyszyny będą zakładali posłom PiS-u kosze na głowy.
taro2019.10.16 18:30
nie dosc, ze bez mozgu, to jeszcze tania,ohydna prowokatorka, ktorej zadaniem jest swoje cuchnace cielsko pokazywac i niepokoj zasiewac.