08.06.20, 09:25Screenshot Youtube - ABC News (Australia)

Jan Bodakowski: Lewica w naszym kraju gloryfikuje terror kryminalny podczas komunistycznej rewolucji w USA

Lewica w naszym kraju całkiem otwarcie gloryfikuje terror kryminalny kolorowych podczas obecnej komunistycznej rewolucji w USA. Oznacza, to, że i w Polsce z lewicową akceptacją może się spotkać terror kryminalny lumpenproletariatu skierowany wobec polskich rodzin.

Na lewicowym portalu „Krytyka Polityczna” ukazał się artykuł „Morderstwo George’a Floyda: Co łączy kradzież z protestem przeciwko rasizmowi? Więcej, niż sądzicie” autorstwa Jana Radomskiego (działacza, doktoranta na Wydziale Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, publicysty „Kultury i Społeczeństwa” oraz „Gazety Wyborczej”).

Zdaniem lewicowego publicysty dokonywane przez kolorowych podczas obecnych zamieszek kradzieże nie są „pustym wandalizmem, ale ważnym symbolem tych protestów”. Wynika to zdaniem lewicowego publicysty z tego, że kapitalizm i własność to zinstytucjonalizowana rasistowska kradzież dokonana przez białego człowieka.

W opinii lewicowego publicysty „amerykańska policja została powołana do obrony tego systemu. Właśnie w tym mają źródło jej autonomia, uprawnienia i charakter, […] w Stanach Zjednoczonych policja każdego roku zabija kilkaset osób. W minionej dekadzie kilka razy ta liczba zbliżyła się do tysiąca. Przez ostatnie dwa stulecia amerykańska policja służyła utrzymaniu status quo, w którym czarna mniejszość stała na straconej pozycji”.

W swoim artykule lewicowy publicysta barwnie opisuje jak to „amerykański system społeczno-gospodarczy od wielu lat reprodukuje sytuację, w której niektóre grupy są uprzywilejowane, a inne – dyskryminowane. Wykorzystywane są do tego mechanizmy ukrytej przemocy: znacznie bardziej efektywne i – niestety – niebezpieczne od przemocy jawnej. Na przemoc jawną, którą widać gołym okiem, można bowiem wprost zareagować, natomiast przemoc symboliczna czy instytucjonalna sprawiają, że całe pokolenia czarnych żyją uwięzione w matni, gdzieś na obrzeżach społeczeństwa”.

Dla lewicy twierdzenia o ''ukrytej przemocy'' są bardzo wygodne. Czegoś, czego nie widać nie można zanegować, bo zawsze gdy, ktoś wskazuje, że kolorowi nie są dyskryminowani, lewica mówi, że są, a, że tego nie widać, wynika z tego, że to ''ukryta przemoc''.

Dla lewicy przykładem ''ukrytej przemocy'' jest nadreprezentacja murzynów wśród kryminalistów. Murzyni w USA stanowią 13% populacji i 40% kryminalistów w więzieniach. Dla lewicy fakt, że w wiezieniach jest nadreprezentacja kolorowych, nie wynika z tego, że kolorowi są bardziej zdemoralizowani.

Lewica nie tylko gloryfikuje dzisiejszych kolorowych kryminalistów terroryzujących dziś USA. Z gloryfikacją lewicy spotyka się też rasistowska (głosząca wyższość rasową kolorowych nad białymi), maoistowska, komunistyczna, organizacja terrorystyczna Partia Czarnych Panter.

Zdaniem lewicowego publicysty warto dostrzec jak „zanurzony w krytyce uwarunkowań ekonomicznych był ruch na rzecz praw obywatelskich. Partia Czarnych Panter w swoim programie domagała się stworzenia własnych oddziałów policji czy szkół, ale znaczna część ich programu dotyczyła ekonomii. Punkt trzeci brzmiał: ''Żądamy, by kapitaliści przestali rabować nasze uciemiężone czarne społeczności''”.

Komunistyczny terror kryminalny kolorowych gloryfikuje też współczesna zdominowana przez lewice popkultura.

Jak można się dowiedzieć z artykułu lewicowego publicysty „na fali buntu wyrósł hip-hop, którego istotnym elementem było odrzucenie obowiązujących, formalnych zasad. Wielu Afroamerykanów i Afroamerykanek za opresyjną uznawało konieczność legitymizowania się imieniem i nazwiskiem – dlatego Shawna Coreya Cartera znamy dzisiaj jako Jaya-Z. Rozpropagowane przez afroamerykańską społeczność graffiti stało się symbolicznym aktem naruszenia uporządkowanej przestrzeni. Słynna seria gier komputerowych Grand Theft Auto nie przez przypadek rozgrywa się w społeczności afroamerykańskiej, bałkańskiej czy włoskiej. Twórcy GTA wielokrotnie dają do zrozumienia, że ich historie opowiadają o świecie, w którym jedyną odpowiedzią na wykluczenie jest przemoc. Na marginesie – przez jeden dzień w tym tygodniu gracze z całego świata przez kilka godzin nie mogli grać w GTA Online, a na ich ekranach pojawiał się czarny ekran i wezwanie do solidarności z trwającymi protestami. Nie chodzi o to, by traktować kradzież samochodu w GTA jako wezwanie do antykapitalistycznej rewolucji. Tak naprawdę gest ten jest znacznie bardziej złożony”.

Dla lewicowego publicysty „kradzież nie jest tu zwykłym wandalizmem, a ważnym głosem w dyskusji o przemocy, rasizmie, ekonomii i nierównościach”.

Jan Bodakowski

Komentarze

XD2020.06.8 20:17
Bodakowski znów w natarciu. Lewica nie gloryfikuje terroru, ale penalizuje rasizm i przestępstwa na tle rasistowskim dokonywane na całym świecie odkąd niecałe 60 lat temu Rosa Parks i Martin Luther King, wywalczyli podstawowe prawa człowieka do życia w społeczeństwie dla czarnoskórych obywateli, na tych samych zasadach co pozostali. Na tej samej zasadzie dziś walczą o dokładnie to samo mniejszości homoseksualne. I dokładnie na tej samej zasadzie będzie rasistowski, nazistowski, homofobiczny i gatunkowy terror oceniony przez historię. Tak jak prawica odcina się od swoich bojówkarzy rzucających brukiem w pokojową manifestację, tak lewica odcina się od aktów wandalizmu i wszelkich przestępstw związanych z przemocą wobec mienia i bliźniego. Ale to trzeba mieć wiedzę i odrobinę szarych komórek, żeby to ogarnąć. Bodakowski nie da rady. Ej! Znalazłeś już dziewczynę, czy dalej będzie bezużytecznym społecznie samcem, bez przyszłości?
Narcyz2020.06.8 18:15
A Jan Bodakowski tylko wódka i wódka....
gh2020.06.8 17:04
jest pan obrzydliwym bezbarwnym polaczkiem
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.06.8 16:44
Bodakowski śmierdzi prawackim gównem.
anonim2020.06.8 15:05
Lewica w każdym kraju gloryfikuje terror, to ich podstawowa forma działalności!
rena2020.06.8 12:32
do ala wilk- George Floyd usiłował zabić kobietę w ciąży, odsiedział wyrok za to i jeszcze kilka innych wyroków. George Floyd bandyta ale dobry.
ala wilk2020.06.8 19:50
Przynajmniej się zresocjalizował a Putin i chińscy komuniści nadal zabijają ludzi
emerytka2020.06.8 12:07
annie marii toze lublu aantifa z RAF sie wywodzaca a zwykle ludzie biegajacy po ulicach swiata skolowani ludzie w duzej czesci NIE WIEDZA TAK NAPRAWDE w czym biora udzial,dostana jakies tam grosze za udzial i to im wystarcza ,NIE MYSLA RACJONALNIE dlazego ktos daje im pieniadze i kaze wychodzic na ulice,skad bierze te pieniadze ,ile on sam dostaje za to A TAK WOGOLE TO CO ON ZA JEDEN,gdzie mieszka ,jak mieszka,co je ,czy ma co zjesc TAKIE PRZYZIEMNE SPRAWY o tym wogole nie mysli,bo CALE SOWJE ZYCIE BYL CWICZONY NAWET O TYM NIE WIEDZAC poddawal sie zamiast uzywac swojego mozgu do SAMOPATRZENIA NA ROZNE SPRAWY!!!juz czas aby mlodzi zanim wyjda na ukice POMYSLELI I SPRAWDZILI TYCH KTORZY IM KAZA WYCHODZIC!! jest na internecie bardzo ciekawa analiza betiny ruhl -córki Ulrike Meinhof/znanej wspolzalozycielki RAF-wikipedia polecam/ i Klausa Ruhl'a.cytuje "Wśród wyznawców ideologii '68 panował kult niedbalstwa i całkowitego zapuszczenia się, każdy z nich pragnął wyglądać jak jakiś wietnamski bojownik ludowy. Jak byłam mała myślałam, że ci ludzie są bardzo biedni, dopiero później, czytając ich biografie czy wywiady jakich udzielali dowiedziałam się, że większość z nich pochodziła z dobrze sytuowanych mieszczańskich rodzin. Ich rodzice wykładali na uczelniach. Oni sami wcześniej w szkolnych latach chadzali do kina, słuchali muzyki, grali w tenisa, zimą wyjeżdżali na narty. To wszystko miało miejsce zanim stali się "polityczni". Zwykli obywatele, którzy korzystając z rosnącego dobrobytu, cieszyli się ze swej pierwszej pralki, zmywarki, samochodu, wjazdów wakacyjnych etc byli odbierani przez dzieci '68 jako kołtuństwo a z czasem jako faszyści. Rodzinę uznawano zaś za siedlisko reakcjonizmu i wszelkiego zła." Brzmi dziwnie znajomo. dzis w niemcach politycy z pokolenia '68 jak Joschka Fisher czy Daniel Cohn-Bendit to wciąż popularni i wpływowi politycy.jest tez na kanale eurokurier 24.pl bardzo ciekawa wypowiedz betiny ruhl corki ulrike meinhof CZYTAJCIE!!ja dowiedzialam sie o niej z portalu tvp info #wtyle wizji GORĄCO POLECAM jest tam wiele nowinek ktorych nigdzie nie znajdziecie!!!
Olej2020.06.8 12:02
Marksistowska zaraza na uniwersytetach ! Patriotyczna młodzieży idźcie się kształcić, studiować i przejmujcie polskie uniwersytety, oddolnie polską ideą solidaryzmu społecznego, głoszoną przez św. Jana Pawła II oraz Dekalogiem. Buntujcie się w łonie tej zarazy, zwalczajcie ją w jej źródle. Tyle nam ,,tylko'' trzeba aby żyć uczciwie i godnie. Nie są nam potrzebni komuniści i zaraza pleniąca się w szkołach, demoralizującą nam dzieci i młodzież za nasze ciężko wyharowane pieniądze.
POpieram2020.06.8 11:20
jacyś ludzie z Antify, POdobno, w maskach czerwono-czarnych przeciw wirusowi bogaczy; zaatakowali Posiadłości mafii reprywatyzacyjnej - wynoszą worami złoto, brylanty, akcje bezimienne, antyki, hasła do kont w rajach Podatkowych
i strzał w POtylice2020.06.8 10:57
TVn o fladze czerwonej przy evencie Ahtify przed Amabasadą USA - barwa czerwona na fladze jest symbolem Miłości
Imowicz2020.06.8 12:02
Dla Chińczyków czerwień to kolor weselny, jak dla Europejczyków biel.
franek2020.06.8 10:42
Lewicowość to intelektualna pokusa półinteligentów.
wypalić ogniem2020.06.8 10:41
zdelegalizować Anfitę z Razem ukrytą Rote Front Action - zdeAnfikować faszystowskie organizacje polskiej neomarkszistowskiej Antify, które pod przykrywką antyfaszyzmu zagarnęły przestrzeń publiczną przy placu Zbawiciela, Placu Konstytucji (////) aż do CSW
Maciej Łagodny.2020.06.8 10:37
Panie Janie lewica W Polsce TO Historycznie Polska Partia Socjalistyczna i Komunistyczna Partia Polski.RESZTA to Anarchizacji ,Trockiści ,oraz WSZELKIEJ Maści Lewactwa udający Polską Lewice.
ala wilk2020.06.8 10:09
Najwięcej białych zabił idol polskiej prawicy Putin - 100 tys. w Gruzji, Syrii i na Ukrainie.
ala wilk2020.06.8 10:06
Lewakom właśnie chodzi o to żeby gett nie było - żeby biali czarni i żółci się mieszali. Getta to domena prawicy.
Dobra rada dla lewaków2020.06.8 9:53
Niech lewactwo zamieszka w czarnym getcie.
\\\\305\\\\202y 2020.06.8 11:17
Prawactwo niech zamieszka i nawraca
ok, prawiczku2020.06.8 11:30
Czemu nie? Mieszkałem w Londynie w Brixton, gdzie dominują Afrykańczycy.
XD2020.06.8 20:24
Marzę o tym. Kiedy już wszyscy źli i zamknięci na dobro ludzie stworzą swoje hipermocarstwo będę z radością obserwować publiczne egzekucje mniejszości seksualnych, rasowych, religijnych i biednego papieża w rozkroku między białym katolikiem w średnik wieku, syryjskim dzieckiem, Floydem, a zgwałconą lesbijką XD Proszę zróbmy tę roszadę i gnijcie sobie sami w swoim szambie <3
JanP2020.06.8 9:52
Bodakowski, ty to masz fantazję. Taką kupę bzdur trudno jest wymyślić.
ala wilk2020.06.8 9:45
To już wg prawicy herezja pacyfizmu jest dobra?
ala wilk2020.06.8 9:43
Putin zabił 100 tys. Ukraińców, Gruzinów i Syryjczyków - Putin dobry. George Floyd nikogo nie zabił - Floyd zły. Logika polskiej prawicy.
ala wilk2020.06.8 9:40
Meksyk - 0% Czarnych - 15 zabójstw na 100 tys. mieszkańców Rosja - 0% Czarnych - 8 zabójstw na 100 tys. mieszkańców USA - 10% Czarnych - 5 zabójstw na 100 tys. mieszkańców Dlaczego prawica zapomina o białym terrorze w Rosji i Meksyku?
katolicka kretynizacja polski 2020.06.8 9:39
Gdyby to lewaków lub osoby LGBT bili to bodakowski byłby wniebowzięty i rozPiSywałby się o karze boskiej...
ala wilk2020.06.8 9:38
Janusz Waluś zabił człowieka - Janusz Waluś dobry. George Floyd nikogo nie zabił - George Floyd zły. Logika polskiej prawicy.
ala wilk2020.06.8 9:35
To przecież prawica (JKM) gloryfikuje KGBowski Putinowski terror przeciwko Gruzji, Syrii i Ukrainie oraz komunistyczny chiński terror przeciwko Tybetańczykom i Ujgurom.