17.07.19, 12:20screenshot Youtube - Telewizja Republika / Radio Maryja

Jan Dziedziczak: Bez głosów PiS, von der Leyen nie miałaby najmniejszych szans. Będzie doskonale o tym pamiętać

Kandydatka przeszła minimalną ilością głosów – 9 powyżej minimalnej większości kwalifikowanej” - zauważył Jan Dziedziczak, poseł PiS i szef sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej.

Jak podkreślił w rozmowie na antenie Telewizji Trwam:

Bez głosów delegacji Prawa i Sprawiedliwości nie miałaby ona najmniejszych szans, żeby zostać szefem KE. Ona będzie doskonale o tym pamiętać”.

Dalej podkreślał:

Zdradzę także, że była bardzo dobra rozmowa, zarówno pani minister (teraz już szefowej KE) z partią Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy delegacja PiS, ale też bardzo dobra rozmowa w cztery oczy z samym premierem Mateuszem Morawieckim, który powiedział już po wyborze, że jest „ostrożnym optymistą” i myślę, że ma przesłanki, żeby tak mówić”.

Dziedziczak podkreślił też, że delegacja PiS ma nadzieję, że wybór von der Leyen na szefową KE wpłynie na zmianę polityki migracyjnej w Unii Europejskiej. Zaznaczył:

Szefowa KE podkreśliła, że trzeba zmienić dotychczasową politykę migracyjną i to jest bardzo ważne, bo ona mówi o walce z nielegalną migracją, o uszczelnieniu granic, częściowo polepszeniu losów migrantów, natomiast to Polski nie dotyczy, dlatego że w Polsce nie ma nielegalnych migrantów. Jest bardzo dużo ludzi z terenów objętych wojnami – mam na myśli Ukraińców – ale to są migranci, którzy przyjeżdżają tutaj do pracy i nie ma tego typu problemów, jak choćby z islamem”.

Dodał, że teraz czas na to, aby UE wyciągnęła wnioski z poprzedniej kadencji, kiedy to głosy obywateli ignorowano w skandaliczny sposób. Dalej podkreślił:

Przecież właśnie przez migrację obywatele całej wspólnoty, tych 28 krajów, byli zdecydowanie przeciwko migracji, nie chcieli mieć nowych islamskich migrantów, ale jakieś szalone wizje lewicowców z Brukseli zupełnie się z tym nie liczyły. Czym to się skończyło? Bezprecedensową decyzją jednego z państw, narodów unijnych o wyjściu z UE, zwycięstwami ugrupowań wrogich UE w wielu krajach”.

Wskazał też, że w Osace elity brukselskie chciały powierzyć najważniejszą funkcję socjaliście pomimo że ludzie powiedzieli socjalistom wyraźne „nie”.

Zupełne nieliczenie się z ludźmi i to jest bardzo niebezpieczne dla UE”

- zauważył Dziedziczak.

Podkreślał też, że von der Leyen ma najwidoczniej zamiar wywierać presję na dekarbonizację Polski, jednak jest to sprzeczne z naszym interesem narodowym, ponieważ naszym skarbem narodowym jest właśnie węgiel. Dodał:

My musimy też prowadzić reformę naszej gospodarki, dogonić kraje Zachodu również w rozwoju, w polityce energetycznej. Tymczasem kraje Zachodu, które same – dewastując swoje środowiska – rozwinęły się w II połowie XX wieku, teraz chciałyby, żeby pewien kaganiec ekologiczny, skrajnie ekologiczny, był nałożony na Polskę, która dopiero się rozwija, która jeszcze ma złoża. Nie stać nas na to, żeby płacić dwa razy więcej za prąd, bo wtedy walczymy o pół procenta emisji. Co prawda, Chińczycy mają 200 razy większą od nas, Rosja, Stany Zjednoczone, Indie – nikt się z tym nie liczy, ale my mamy zakładać sobie jakąś szubienicę ekologiczną”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze

Polak2019.07.18 7:12
283:327 - 369:341. I znika kłamliwy wymysł o jakimkolwiek znaczeniu głosów euroosłów PiS. A potem widać co w rozdaniach dostali rzeczeni euroosłowie, i widać że w UE PiS nie istnieje. Niestety, ze szkodą dla Polski.
Jack Em2019.07.17 16:46
Tak Jasiu tłumaczy swoją głupotę !
Jerzy2019.07.17 16:38
Może ktos z oswieconych powie mi jaka jest roznica od tej pani i timermansa?. Oboje maja identyczne poglady. Praworzadnośc[ liberalizm musi byc najwazniejsz],stosunek do Polski[ identyczny,o malzeństwach jednoplciowych[ to sami] imigranci[tosami]. naprawde czym sie rożni ta pani od timermansa. socjaliści oszukali nas 2 razy i raz przeprosili. Jestesmy beznajdziejnymi dyplomatami. nie mamy kadr.nie umiemy grac w te klocki. ajeszcze dotego miewsiąc czasu chwalili się ,ze Szczerski napewno zostanie zastępca szefa Nato? -bo...nas doceniaja. No i co?- Stoltenberg[w mlodosci był w organizacji sponsorowanej przez Soviet Union.] wybral Rumauna.Podobno francja była przeciw. A ten stoltenberg taki byl [podobno[ anty sowiecki,taak bardzo docenial Polskę za szczyt w Warszawie. Oto nasze międzynarodowe działanie.Oto umiejętnośc dyplomacji pana morawieckiego. Tak to wyglada. Bardzo zle.bo Rosja ktora zachowuje się identycznieprzez wieki.Tak jak za cara przekupuje czlowych polityków zachodu. Schroder,teraz prezydent były Austri na zołdzie Putina. A my? wierzymy w dobre slowa USa.Merkel itd. Oby nie skończyło to się jak 1939 roku. kiedy sojusznicy najpierw zosawili nas na lodzie a po wojnie spokojnie wpakowali do obozu ZSRR.
XYZ2019.07.17 15:39
Można powiedzieć że PIS zagwarantował jej zwycięstwo.Za chwilę będą tego żałować.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 15:32
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
Leon zawodowiec2019.07.17 18:50
Na tłusto to wydrukuj bo idioci nic nie rozumieja i myślą że Zachód jest tak jak dawniej.
Szymon2019.07.17 13:39
Doszło do bardzo ciekawej sytuacji, bo wygląda na to, że z wyboru Przewodniczącej KE zadowolony jest i PiS, i PO. Ktoś tu będzie wkrótce rozczarowany, ciekawe kto? :D
Reytan2019.07.17 13:26
Dziedziczak powinien sie przerzucic na bajkopisaratwo. Przedtem szefowal w Sejmie grupie Przyjazni z Israelem,taki to patriota.
Marek2019.07.17 13:11
Przecież PiS już wcześniej ogłosił sukces. Jak niby mieli głosować przeciw? Głupoty.
jozef2019.07.17 13:10
Przecież tak mogą powiedzieć wszyscy co na nią głosowali.
JONASIK2019.07.17 13:00
Zamienił prezesinek, timermisia na KEijek, na d.... łamiących praworządność :)
Alojzy2019.07.17 12:53
W Pisie przed Unią już trzęsą du...mi i robią co im każą, a Platforma przynajmniej współdecydowała według własnych poglądów, a Polska na tym dobrze wychodziła
diag2019.07.17 12:57
Buahaha Alojzy, litości. PO głosowała jak kazała Merkel, PiS głosował tak jak chciał. Jakby PiS nie chciał Lehnen to by nie została szefem KE. A PO nikt nie pytał o zdanie.
Foster2019.07.17 19:11
Wyjdzie na to, że za PIS więcej do wspólnego koryta włożymy niż dostaniemy. Będzie bieda i przygotowywanie się do POLEXITU
robaczek 2019.07.17 12:32
PIS rządzi i ustawia całą EUROPĘ!!! Becia to robi przede wszystkim!!! wy ta poważnie cały czas?? ;] no jak was nie kochać!!!??? ;]
diag2019.07.17 12:56
Widzę robaczku, że coraz bardziej kulturalnie piszesz. Dobrze cywilizuj się.
robaczek 2019.07.17 12:58
;] skoro tak sądzisz ....;] ech....
michalina2019.07.17 14:17
Nareszcie coś robimy a nie klęczymy
Foster2019.07.17 19:16
Podoba mi się twój sarkazm i czeka Nas jeszcze mnóstwo przykrych niespodzianek. Mówiono, ze jesteśmy sercem UE, a tu się okazuje, że nawet do zatrudniania sprzątaczek się nie nadają.
V732019.07.17 12:30
Ciekawa informacja. Pamiętajmy, że PIS ją poparł, bo wyjdzie to nam Polakom jeszcze bokiem.
Foster2019.07.17 12:23
Poczekamy i zobaczymy. Reszta to zaklinanie chciejstwa i wyobrażeń.