16.06.18, 06:10screenshot Youtube

Jarosław Kaczyński: Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany

Przed rokiem pisałem do Państwa: „Wierzę, że na kolejnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” będziemy mogli sobie powiedzieć, że jesteśmy dużo, dużo bliżej upragnionego celu”. Dziś, po upływie roku, z satysfakcją mogę przyznać, że tak jest w istocie”

- napisał do uczestników XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie mógł sam uczestniczyć w rozpoczętym wczoraj XIII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Spale. Napisał jednak do jego uczestników list, który został wczoraj odczytany przez posłankę PiS Joannę Lichocką.

Jak podkreślił:

„Weszliśmy bowiem w kolejną fazę dobrej zmiany, co przybliża nas do celu, jakim jest – mówiąc w największym skrócie – naprawa naszego państwa. Zbudowanie fundamentów pod dostatnią, sprawiedliwą, solidarna, silną i bezpieczną Rzeczpospolitą, słowem – pod Polskę naszych marzeń.”.

Zaznaczył, że ma na myśli stworzenie w najważniejszych sferach naszego życia społecznego takich warunków, aby Polska mogła dosięgnąć pod względem poziomu życia najbogatsze z państw Europy i na stałe znaleźć się w ich gronie, bo to jesteśmy winni naszym dzieciom i wnukom.

Podkreślił jednak, że miniony rok był trudny:

„Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem”.

Wskazał również na działania wrogich PiS-owi ośrodków zagranicznych oraz zdarzające się niestety błędy. Przypomniał też o zbliżających się wyborach, które rozpoczną w setną rocznicę odzyskania niepodległości wybory samorządowe, a dalej:

W przyszłym roku, roku setnej rocznicy wyborów do Sejmu Ustawodawczego czekają nas wybory do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego, a w rok stulecia Bitwy Warszawskiej i odrzucenia idących na podbój świata bolszewików – wybory prezydenckie”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał też:

Nasz obóz polityczny musi z tych czekających nas egzaminów wyborczych wyjść zwycięsko, by móc dalej naprawiać Rzeczpospolitą, rozwijać proces dobrej zmiany, a tym samym, kontynuować działo naszych przodków, w tym Tych, którzy w różnych dziedzinach życia przygotowywali warunki pod wybuch Niepodległej, później o nią walczyli, a następnie odbudowywali”.

Życzył też zarówno zebranym, Polsce, nam wszystkim, aby owe rocznice ukoronowane zostały wyborczymi zwycięstwami obozu dobrej zmiany. Poprosił też o dalsze zaangażowanie i wsparcie dla Zjednoczonej Prawicy i najpiękniejszej z idei – budowania Polski naszych marzeń.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl