14.07.19, 17:48

Jarosław Zieliński: Polska jest oazą bezpieczeństwa w Europie

Wasza postawa, aktywność, opieka nad społeczeństwem przynosi dobre skutki, Polacy czują się bezpiecznie - mówil wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński w trakcie Święta Policji w Suwałkach.

Polityk zauważył, że według wyników badań 98 procent Polaków uważa, że mieszka w bezpiecznym miejscu, zaś 75 procent ma zaufanie do policji.

To jest najwyższy wskaźnik od prawie trzydziestu lat, dokładnie od 1990 roku, kiedy powstała współczesna polska policja - podkreślił Zieliński.

Takie sytuacje, jakie mają miejsce w innych krajach są w Polsce niewyobrażalne, są nie do pomyślenia, takie jak we Francji czy w Niemczech, czy w innych krajach Europy. Polska jest bezpieczna - dodał.

Jarosław Zieliński uczestniczył w Suwałkach w obchodach 100. rocznicy powstania polskiej policji. Podczas uroczystości wręczył policjantom z komend w Suwałkach, Augustowie i Sejnach awanse i nagrody.

Żebyście mogli dobrze pracować, dobrze służyć trzeba dla was stwarzać dobre warunki, dobre prawo (…). Potrzebujecie sprzętu, wyposażenia, potrzebujecie środków łączności, technik operacyjnych, nowoczesnego uzbrojenia, wszystkich tych narzędzi, instrumentów, które musicie mieć, żeby działać skutecznie. I to jest realizowane - mówił polityk PiS.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze

bezlitosny internauta2019.07.14 22:16
Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Świętochłowicach. Dwaj znani policji pseudokibice Ruchu Chorzów zaatakowali na ulicy młodego mężczyznę. – Sprawcy kilka razy uderzyli ofiarę w twarz – mówi jeden z oficerów policji. Bicie przerwał patrol ruchu drogowego Przejeżdżający w pobliżu policjanci zauważyli, co się dzieje i podjęli interwencję. Zatrzymano napastników i przeszukano ich samochód. W środku były maczety.
Marek2019.07.14 21:39
Piątą dobę szukają Dawidka.
gość1112019.07.14 20:31
chciałbym by tak było i pewnie wy wszyscy. ale wieczorem można dostać w gębę za krzywe spojrzenie na jakiegoś byczka , potem policja umarza sprawę bo nie znajduje sprawcy. inna sprawa ; boicie się że wam ktoś ukradnie samochód? normalna rzecz w Polsce. niskie wyroki dla mafii i złodziei. wysokie wyroki za kradzież przysłowiowego batonika.
gość2019.07.14 20:33
i tu trzeba zmian na które czekamy.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.14 18:28
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Jahu2019.07.14 18:05
Co za bzdury! W ciągu 4 lat PiS zamieniło Policję w przy-partyjne kulsoństwo na wzór MO walczące z opozycją lub ludźmi mającymi inne zdanie niż rządząca władza i kościół! Wystarczy przypomnieć- ściganie "przestępców" zakładających koszulki konstytucja pomnikom, ochronę pomników nieudacznika prezydenta LK, ochronę pomników smoleńskich, ochronę biur pisu przed suwerenem, ochronę sejmu i senatu przed obywatelami, szykanowanie obywateli z białymi różami, czy protestujących pokojowo przeciwko marszom faszystów, wizyty o 07:00 u 16 letniego chłopaka, bo wywiesił buciki na ogrodzeniu kościoła, albo rewizje osobiste (z penetracją wiadomo czego) u tych co protestowali w siedzibie Lasów Państwowych przeciwko wycince puszczy!
Einstein2019.07.14 17:48
Einstein: "Słowo Bóg jest dla mnie niczym innym, jak tylko słowem i wytworem ludzkich słabości, Biblia zaś to zbiór znakomitych, ale raczej prymitywnych legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego, jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić. Dla mnie żydowska religia jest, podobnie jak wszystkie inne religie, wcieleniem prymitywnych i dziecięcych przesądów. A naród żydowski, do którego chętnie należę i do którego tradycji myślenia mam głęboką sympatię, nie ma dla mnie jakiejkolwiek innej godności niż inne narody. "