31.07.13, 17:34Andrzej Jaworski (fot. biuro.jaworski_Wikipedia)

Jaworski dla Fronda.pl o uniewinnieniu Nergala: Wyrok sprawiedliwości za rządów Tuska przestał funkcjonować

Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, który odrzucił zażalenia dotyczące niszczenia Biblii przez Adama Darskiego oznacza tylko jedno – wymiar sprawiedliwości za rządów Donalda Tuska po prostu przestał funkcjonować. Większość, jaką cały czas stanowią w Polsce katolicy, jest pozbawiona jakiejkolwiek ochrony prawnej. Dzieje się tak również ze względu na takie, a nie inne wypowiedzi samego premiera i jego ministrów. W efekcie sędziowie wydają wyroki, które są po prostu śmieszne.

Jestem przekonany, że po najbliższych wyborach parlamentarnych dojdzie do całkowitej wymiany rządu. Prawo i Sprawiedliwość przejmie samodzielne rządy. Wtedy bardzo mocno zajmiemy się restrukturyzacją polskiego wymiaru sprawiedliwości. Osoby, które nie mają służbowego podejścia do spraw, mają zamknięte oczy na to, że ktoś w bardzo paskudny sposób obraża innych i nie ponosi za to żadnych konsekwencji, powinny zmienić zawód.

Not. eMBe

Komentarze

anonim2013.07.31 17:39
Sąd odrzucił bo zgodnie z naczelną zasada postępowania karnego nie można dwa razy orzekać w tej samej sprawie (res iudicata). Rozumiem, że sędzia za stosowanie jednej z naczelnych zasad prawa karnego zostanie usunięty z korpusu sędziowskiego po dojściu do władzy PiSu. Brawo, orzekać będę Trybunały Ludowe, które będę kierować "pouczcie sprawiedliwości", a rozpoznawać będą każdą sprawę bo kilka razy, aż do skutku.
anonim2013.07.31 17:47
On niestety to wie, ale obawiam się, że jak każdy polityk chce zbić kapitał polityczny:(
anonim2013.07.31 17:50
Co za ironia że przedstawiciel partii mającej w swej nazwie "prawo" domaga się zburzenia fundamentów na których nasz europejski system prawny został zbudowany - podstawowych zasad wywodzących się z prawa rzymskiego. To ironia większa od dzisiejszego ubolewania Frondy nad "brakiem swobody komentowania" na innych stronach internetowych. W imię czego za rządów "prawa i sprawiedliwości" mają zostać przekreślone zasady wywodzące się z prawa rzymskiego? By to co związane z religią katolicką było przez sądy traktowane na specjalnych zasadach, odmiennych od pozostałych kwestii w jakich orzekają sędziowie.
anonim2013.07.31 18:06
@Sstaszek, Fawkes_25 Z tego co wiem, te władze powinne być od siebie niezależne, a w Polsce, co widać po wielu wyrokach, tak nie jest. Gdy PiS dojdzie do władzy będzie miał trudne zadanie - wyczyścić sądy z agentów Tuska. Gdy to się uda, a sądy będą, jak mówi konstytucja "niezawisłe", przestępców dorwie słuszna kara.
anonim2013.07.31 18:10
Mi też nie podobał się osobiście wyrok SR w Gdańsku. Ale tutaj nie było wcale "wyroku", ale postanowienie o odrzuceniu z tego powodu, że inny sąd już o tym orzekł. Sąd nie ma prawa orzekać w tej samej sprawie. Przecież ta zasada chroni wszystkich obywateli.
anonim2013.07.31 18:18
Znowu wyrok potwierdzający to, że chrześcijan można obrażać i osądzać, a o homoseksualistach to najlepiej złego słowa nie mówić i najlepiej im gratulować, że są gejami lub lesbijkami.
anonim2013.07.31 19:25
Co za hipokryzja. Z jednej strony zabrania się swojej opinii o religii (i zrobienia ze swoim przedmiotem: zakupioną za własne pieniądze Biblią), a z drugiej wylewa się kalumnie np. na gejów. Wtedy karzmy i za takie teksty. Jestem jednak zwolennikiem tego, aby każdy mógł mówić sobie co chce. Jeśli ktoś obrazi kogoś personalnie (nie jego opinie, wierzenia, ale konkretną osobę), to taka osoba może wnieść wniosek do sądu z powództwa cywilnego. I tyle. I przestańmy wciągać w to aparat państwowy. Ten akurat powinien ścigać Amber Gold i tego typu sprawy.
anonim2013.07.31 20:52
Czy na prawdę nikt nie czyta tych artykułów przed opublikowaniem w sieci? Czy też piszący ukończył podstawówkę zaocznie? "Wyrok sprawiedliwości za rządów Tuska przestał funkcjonować" ... Co to takiego jest ten "Wyrok sprawiedliwości"? Gdyby było "Wymiar sprawiedliwości", to chociaż bym rozumiał o co chodzi, a tak ...?
anonim2013.07.31 20:53
Oups... Znaczy to DOKŁADNY cytat wypowiedzi imć posła? To też gratuluję ...
anonim2013.07.31 21:56
Choćby pan poseł zdiął but z nogi i ze złości go skonsumował to i tak nie zmieni wyroku niezawisłego sądu...A brednie które wygaduje stawiają pod znakiem zapytania celowość zajmowanego w ławach poselskich miejsca... Czyn Nergala jakkolwek odrażający by nie był nie stwarzał żadnego zagrożenia dla nikogo poza dyskomfortem psychicznym osób wierzących , które z czynem owym zapoznały się z tzw drugiego obiegu i do których czyn ten nie był adresowany. Potępiam Nergala z całą surowością za barbarzyński akt zniszczenia świetej dla innych ksiegi , lecz nie mogę przymknąć oka na próbujcego ubić polityczna pianę na tym wydarzeniu posła ktôry jawnie promuje metody totalitarne!!!!
anonim2013.08.1 6:26
@ Mustafa kiedy ty lub Nergal podrzecie koran? Udowodnijcie niezawisłośc sądów i "bzdurę" obrazy uczuć religijnych ...
anonim2013.08.1 7:09
"Większość, jaką cały czas stanowią w Polsce katolicy, jest pozbawiona jakiejkolwiek ochrony prawnej." Jakiejkolwiek? Naprawdę? Mam nadzieję, że jako członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Pan Jaworski zrobi z tym porządek.
anonim2013.08.1 9:06
Można i należy krytykować wiele wyroków i postępowań przed sądami. Nie wydaje mi się jednak aby to dotyczyło tego konkretnego postępowania. A obarczenie (za ten wyrok) winą Tuska - to dziecinada.
anonim2013.08.1 16:19
Jasne, wszystko przez Tuska...