22.09.21, 05:10Fot. via Pixabay

Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych

PIERWSZE CZYTANIE

Modlitwa Ezdrasza za naród

Ezd 9, 5-9

Czytanie z Księgi Ezdrasza

Ja, Ezdrasz, w czasie ofiary wieczornej wstałem z upokorzenia swego, w rozdartej szacie i płaszczu padłem na kolana, wyciągnąłem dłonie do Pana, Boga mojego, i rzekłem:

«Boże mój! Bardzo się wstydzę, Boże mój, podnieść twarz do Ciebie, albowiem przestępstwa nasze urosły powyżej głowy, a wina nasza wzbiła się do nieba. Od dni ojców naszych aż po dziś dzień ciąży na nas wielka wina. My, królowie nasi, kapłani nasi zostaliśmy wydani za nasze przestępstwa pod władzę królów tych krain, pod miecz, w niewolę, na złupienie i na publiczne pośmiewisko, jak to jest dziś.

A teraz zaledwie na chwilę przyszło zmiłowanie od Pana, Boga naszego, przez to, że pozostawił nam garstkę ocalonych, że w swoim miejscu świętym dał nam schronienie, że Bóg nasz rozjaśnił oczy nasze i że pozwolił nam w niewoli naszej trochę odetchnąć, bo przecież jesteśmy niewolnikami. Ale w niewoli naszej nie opuścił nas Bóg nasz, lecz dał nam znaleźć względy u królów perskich, pozwalając nam odżyć, byśmy mogli wznieść dom Boga naszego i odbudować jego ruiny – dając nam ostoję w Judzie i Jerozolimie».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Rozesłanie Dwunastu

Łk 9, 1-6

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!»

Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Adeptus2021.09.22 8:20
Jak Jezus powiedział, że nie wolno się rozwodzić, to nie ma zmiłuj, żadnej dyskusji. Ale jak powiedział, żeby jego uczniowie nie mieli pieniędzy, to już "taka metafora, czasy się zmieniły, realne życie wymaga" itd. adeptusrpg.wordpress.com
Mateusz2021.09.22 7:01
Byłem przybyszem a nie przyjęliście mnie...
Krzysztof Bosak2021.09.22 6:17
Dla czego? Przecież napisane żeby nie sądzić bo bóg was osądzi - dla czego oni sądzili kogo przeklinać a komu odpuścić - skoro byli wieczność od rozumu Jezusa a on był wieczność od rozumu g o g a -to dla czego mam wierzyć że ich osąd jest sprawiedliwy? - Bo mi cuda pokazali? - A może kumpel tego apostoła odwiedzającego mnie - co odwiedził mojego sąsiada miał mniejsze cuda ale by mnie nie przeklinał - dla czego mam się tym przejmować?
Anonim2021.09.22 6:01
"..dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami.." Ale się poodwracało! Dziś w kościele to wszystkie złe duchy mają władzę nad "sługami"kościoła. To czy to jeszcze jest Chrystusowy kościół.
Aldona2021.09.22 5:53
Piękne te słowa Ezdrasza pomocne mogą być dla Polaków po WYJŚCIU Z EU. Przed wyjściem jednak ważniejsze są : "Hey szable w dłoń i na koń raz Hitlera raz z Stalina a w domu czeka dziewczyna" Hitler to alegoria Merkel i niemieckiego neokolonizmu a Stalin to alegoria Putina i tradycyjnego stolca na Zachów kacapów.