06.12.21, 17:10fot. yt/telewizja echo24

Jest decyzja SN ws. kopania policjantów przez Frasyniuka

W lipcu 2019 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uznał Frasyniuka za winnego ws. popychania i kopania policjantów, a więc naruszenia nietykalności funkcjonariuszy publicznych, po jednym z antyrządowych protestów, a sam skazany musiał wpłacić 7 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W ocenie wymiaru sprawiedliwości zdarzenie to miało jednak niską szkodliwość czynu i w związku z tym postępowanie zostało umorzone warunkowo na okres jednego roku, a od wyroku odwołanie złożyły zarówno obrona, jak i prokuratura.

Następnie w marcu 2020 r. warszawski SO uchylił wyrok sądu niższej instancji i postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z uwagi na „nieprawidłową ocenę stopnia społecznej szkodliwości działań podejmowanych przez oskarżonego”, pomimo że – jak uznała sędzia Urszula Myśliwska - ustalenia sądu pierwszej instancji w zakresie stanu faktycznego były rzetelne i prawidłowe. W opinii sędzi czyn Frasyniuka nie spełniał znamion wyższej szkodliwości społecznej, a zachowanie oskarżonego … „były usprawiedliwione okolicznościami przebiegu zgromadzenia”, a sam Frasyniuk miał podejmować działania „w interesie społecznym w ramach protestu związanego z obroną konstytucji i godzącą w prawa i wolności obywatelskie zmianą prawną”.

Atmosfera tego zgromadzenia, obecność tłumu i jego emocje przełożyły się niewątpliwie na zachowanie oskarżonego – tam brzmiały wyjaśnienia sędzi.

Na początku września 2020 r. do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja prokuratora.

Obecnie zespół prasowy Sądu Najwyższego podał do wiadomości, że zapadło już ostateczne rozstrzygnięcie warszawskiego sądu „umarzające sprawę naruszenia przez byłego opozycjonistę z czasów PRL Władysława Frasyniuka nietykalności policjantów”.

Sąd Najwyższy w poniedziałek oddalił kasację prokuratora w tej sprawie, a kasacja złożona przez prokuratora została na posiedzeniu w Izbie Karnej oddalona jako „oczywiście bezzasadna”.

mp/portal tvp info/pap/twittter

Komentarze

kefas2021.12.7 8:47
Dzięki Frasyniukowi pisowieckie matołki mogą pisać co im ślina na język przyniesie.
Japa2021.12.7 3:39
Nic wiecznie nie trwa . Opieka Brukseli nad " Kastą " też. W Brukseli już się pomału zaczyna . Przyjdzie kolej i na tą trzecią władzę też. Chyba ,że te pierwsze stotalnieją
astm.2021.12.6 21:50
Brawo!! Jak się pojawia te kanalie w togach na ulicy to lać w ryja w ramach atmosfery tego zgromadzenia.
nie ślepy2021.12.6 20:09
Czyli jakby teraz we wzburzeniu, w obronie sprawiedliwości i działając w tłumie dobrze nakopać tym sędziom, to będzie wszystko w porządku?! Atmosfera, która się wytworzyła do tego upoważnia...tak brzmią wyjaśnienia sędzi!
miki2021.12.6 21:11
dokładnie... lepiej się tego ująć nie da....
To całkiem proste :2021.12.6 19:34
Czym są sądy w Polsce to Polacy doskonale wiedzą ! Stajnia Augiasza .
miki2021.12.6 19:18
Wyrok to jedno a co myślą ludzie to drógie dla mnie dzisiaj Farsyniuk to dno i mało (czyli nic) mnie obchodzi czy kiedyś był bochaterem ... pewnie tak samo jak Bolek ot i cała załgana historia oszustwa okrągłego stołu i oszustwa idei solidarności ... a ostatnie wypowiedzi o wojsku palsują go w pozycji ledwie głąbw kapuscianych i tak to widza inni i żaden wyrok (jak widać załgany) tego nie zmieni
ak2021.12.6 18:13
Frasyniuk za komuny nie tak się obchodził z policją. I siedział za to. Ma to we krwi. W tym samym czasie jak wasz prezio Jaruś wypoczywał u mamusi pod pierzyną. Tak było pisiory. To także dzięki niemu możecie tu te bzdety wypisywać. Nie jest nic zapomniane. "Spisane będą czyny i rozmowy".
Agent bezpieki2021.12.6 18:18
Nie rozliczyl sie z pieniedzy Solidsrnosci , wsrod ludzi dawnej Solidarnosci jest stracony
wojtyna2021.12.6 18:20
jestes glupek nic nie wiedzacy o Solidarnosci i o jej pieniadzach
Wladek ale prawdziwy2021.12.7 0:13
Sadze ze malo wiesz padalcu, chyba nigdy nie byles w zarzadzie solidarnosci, masz male wiadomosci w tym temacie bal;wanie, za to nzlezy sie bezwarunkowe wiezienie
Ярослав К.2021.12.6 18:58
Już niedługo (13.12) DZIEŃ ŚPIOCHA
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.12.6 22:12
Cóz Wy SMARKI (ak, Agent bezpieki,wojtyna,Ярослав К.) możecie wiedzieć. A tak przy okazji. Przytaczam słowa nijakiego Frasyniuka na III Zjeździe Solidarności na Sali Teatru w na ulicy Mazowieckiej (jak sobie przypominam), koło Politechniki we Wrocławiu. Na pytanie skąd miał pieniądze na swoje TIRY odpowiedział, że koledzy mu pożyczyli bez oprocentowania. To było zaraz po okrągłym stole, gdy oprocentowanie było, Balcerowiczowskie ( kilkadziesiąt procent w skali miesiąca czy kwartału, jak kogoś to interesuje, jakie było oprocentowanie to takie dane są w Internecie). Pożyczam na samochód spłacam jak za koło zapasowe. Te pytania były zadane w kontekście tych 90 milionów przejętych z banku we Wrocławiu, chodziło o rozliczenie tych pieniędzy na Zjeździe Solidarności Dolnośląskiej. Kłopoty z rozliczeniem a tu Frasyniuk ma TIRY. Ksiądz Orzechowski wtedy przybył na Zjazd i w jakiś sposób to rozliczył, a bardziej załagodził. Ale pytania były do Frasyniuka i jego pokrętne tłumaczenie o jakiś tajemniczych kolegach itd. Była też wtedy w czasie przerwy w obradach na pustym korytarzu taka … ….. sytuacja gdzie "wędrując po obiekcie, bo się "zgubiłem" natrafiłem na nijakiego Frasyniuka, który AWANTUROWAŁ się, SZARPAŁ i prawie brał się do BICIA takiej drobniutkiej blondyneczki, jak sobie przypominam z sekcji BUDOWLANYCH, za to, że zadawała Frasyniukowi "KŁOPOTLIWE PYTANIA' w czasie debaty. Nijaki Frasyniuk zachowywał się jak OSTATNI CHAM, taki MENEL. Oczywiście WKROCZYŁEM do tego „ZWARCIA”, odgrodziłem tą BLONDYNECZKĘ od tego BRUTALA i spytałem „MOŻE SPRÓBUJESZ ZE MNĄ CHAMIE”??, „JAK CHCESZ W RYJ to PROSZĘ, jeden ruch”. Musiał coś zobaczyć we mnie, bo „PODKULIŁ OGON i SKREWIŁ”. Takie wspomnienie sprzed prawie 30 lat, ale mam tego CHAMA CAŁY CZAS W OCZACH, CHAMA i TCHÓRZA. Było to w obecności TRZECH PAR OCZU. MOJE, BLONDYNECZKI DELEGATA i CHAMA, PROSTAKA a zarazem TCHÓRZA. Przewijał się tam wtedy na Zjeździe także temat "NOR-PRESS"?????, pod zarządem nijakiego Mękarskiego, też to była "CIEKAWOSTKA", a jak skończyła ta "WŁADKOWA" drukarnia to zainteresowani wiedza dobrze.
turkuć podjadek2021.12.6 18:12
kiedyś ten gnom i śmieć dostanie za sFoje ......
MARCEL Z PODKARPACIA2021.12.6 18:10
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Böno2021.12.6 18:09
A teraz pisowscy towarzysze jewrieje do hymnu! —————————————————————————————————————————————————————————— Вставай, страна огромная, Вставай на смертный бой С фашистской силой тёмною, С проклятою ордой.
matis892021.12.6 18:05
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
przykład2021.12.6 18:00
A totalni oraz UE ciągle mówią że sądy są PiSowskie, okazuje się że w rzeczywistości są jednak POwskie
Benek Roub2021.12.6 18:00
Skopać pisowskiego kulsona to nie dyshonor.
hahahahahahaha2021.12.6 17:43
hahahahahahahahaha
Böno2021.12.6 17:41
Nastàpnym razem spałować dziada, żeby zapamiętał na całe życie. Przecież policjanci za kopnięcia i obrażanie też mogą działać pod wpływem emocji, a tłum patrzy i oczekuje, że policja wtargnie do akcji, a nie tylko stoją tam i kibicują.
Uspokój się, niuńku2021.12.6 17:58
­
Jak to policeman przeszukuje mnie2021.12.6 18:02
Przecież mam prawo nosić to, co chcę.
Anonim2021.12.6 18:05
Następny co żałuje, że zomowcem nie został. 😁😁😁 PiSdzielce to komuchy, tylko z katotalibanu.
matis892021.12.6 17:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Kasacja oddalona2021.12.6 17:26
­
Anonim2021.12.6 17:23
Frasyniuka zwija policja, konus śpi do południa - PRL bis 😁😁😁.
po prawdzie ...2021.12.21 8:17
... frasyniuka zwija milicja, frasyniuk zwija kasę Solidarności ...